Saudo Arabijos Yazid Al-Rajhi pergalė scenoje

Šiandien, šeštadienį, Saudo Arabijos pilotas Yazidas Al-Rajhi laimėjo septintą Dakaro ralio etapą, o katarietis Nasseras Al-Attiyahas pirmavo automobilių lenktynėse.

Motociklų etapas buvo atšauktas dėl stipraus lietaus.

„Toyota“ vairuotojas Al-Rajhi ir vokietis šturmanas Dirkas von Zitzewitzas įveikė testavimo etapą Saudo Arabijoje ir atšoko penktadienį dėl techninių problemų sugaišę daugiau nei penkias valandas.

Nepaisant to, kad netoli aikštės galo startavo 40-as, Al-Rajhi finišavo 8 minutėmis 54 sekundėmis lenkiantis lietuvį Vydotą Zalą, savo laiku nukritęs 333 km.

Saudo Arabija iškovojo trečią Dakaro etapo pergalę karjeroje ir pirmąją šių metų lenktynėse, tačiau vis tiek nuo bendros lyderio atsilieka daugiau nei penkiomis valandomis.

„Sakyčiau, kad turiu geriausią šturmaną“, – sakė Al-Rajhi.

mus užpuolė. Nebuvo lengva pradėti nuo galo ir aplenkti visus mažus automobilius, dažnai važinėti į kairę ir į dešinę daubose, bet mes padarėme puikų darbą.

Al-Attiyah finišavo 14-as, tačiau bendroje lenktynių įskaitoje išlaikė patogią 1 valandos ir 1 minutės persvarą.

Antras bendroje įskaitoje liko Pietų Afrikos Respublikos „Toyota“ komandos draugas Henkas Latiganas.

Prancūzas Stéphane’as Peterhanselis, 14 kartų lenktynių nugalėtojas, penktadienį buvo pašalintas iš 2023 m.

Penktadienį organizatoriai nusprendė atšaukti šeštadienio motociklų etapą, nes liūtis užtruko varžovų atvykimą ir kėlė pavojų jų saugumui.

Motociklų klasėje pirmauja amerikietis motociklininkas Skyleris Hawesas.