Lietuvos protestas atmestas, Vokietija laimėjo 2OT EuroBasket

Kelnas (Vokietija) – Lietuva sekmadienį nesėkmingai protestavo dėl dvigubo pralaimėjimo Vokietijai „EuroBasket“ turnyre, motyvuodama, kad komisarai jai nesuteikė baudos metimo dėl techninės klaidos reglamente.

Tarptautinė krepšinio federacija protestą atmetė.

Tai reiškia, kad tai vokiečių pergalė – ir didelė pergalė šeimininkams. Franzas Wagneris pelnė 32 taškus, Dennisas Schroederis pridėjo 25 taškus, o Vokietija visą laiką sunkiose rungtynėse laimėjo 109:107 ir nė viena komanda nepasižymėjo daugiau nei devyniais taškais.

„Mes nesame patenkinti“, – sakė Lietuvos treneris Kazis Maksvites.

Vokiečiai buvo sužavėti, nes dabar yra tikri, kad pateks iš grupių etapo ir pateks į atkrintamąsias.

Anot Tarptautinės krepšinio federacijos, Vokietijos treneris Jordi Herbertas po asmeninės pražangos prieš savo komandą buvo iškviestas techninei procedūrai, likus trečiajam kėliniui 1:26. Jonas Valančiūnas lietuviams atliko du baudos metimus už asmeninę pražangą, tačiau už techninius objektus baudos metimai nebuvo įskaityti.

Herbertas sakė, kad teisėjas, likus septynioms sekundėms, jam pasakė, kad yra „pozicija“ dėl techninių dalykų ir to, kas turi atsitikti.

„Pirmą kartą apie tai išgirdau“, – sakė Herbertas.

Tarptautinė krepšinio federacija pareiškė, kad protestas buvo „nepriimtinas, nes protesto priežastys buvo pateiktos ne nurodytu laiku, ty praėjus 60 minučių po rungtynių“. Tačiau Tarptautinė krepšinio federacija pridūrė, kad protestas, net jei jis būtų pateiktas laiku, būtų buvęs atmestas, „nes nurodyta priežastis nėra viena iš priežasčių, dėl kurių galima protestuoti“.

Lietuvio kairiojo krašto puolėjas Arnas Butkevičius – tikėtinas rungtynių nugalėtojas – atšoko nuo krašto, kai laikrodis baigėsi antroje papildomoje sesijoje.

Modu Lo įmetė 21 tašką Vokietijai (3-0), o Danielis Theisas pridėjo 11 taškų.

Lietuviams aukščiausiai rungtynėse pelnė Valančiūnas, pelnęs 34 taškus ir atkovojęs 14 kamuolių (0-3), Marius Grigounis surinko 17, Domantas Sabonis – 13, Ignas Prazdekis – 12, Mindogas Kuzminskas pridėjo 11 taškų.

READ  Coinbase to suspend XRP trading after SEC lawsuit against Ripple

Lietuviai patyrė tris pralaimėjimus – septynis, keturis ir du taškus.

„Buvo sunkios rungtynės“, – sakė Valancionas. „Jie žaidė tikrai gerai. Maniau, kad didžiąją laiko dalį atsakydavome… Sveikiname juos.”

Valančiūnas pelnė paskutinius keturis platformos taškus, kai Lietuva per paskutines 42 sekundes atsigavo iš dugno 89:85. Schroederis nepataikė šuolio atgal ketvirtuoju skambučiu, o Wagneris – pirmąjį pratęsimą.

Tačiau antrajame kėlinyje vokiečiai pelnė pirmus penkis taškus ir nė karto neatsiliko. Valancionas buvo pakeistas rezultatu 2:29 kairėje, Lo po 17 sekundžių pataikė tritaškius ir išsiveržė į priekį 106:102, o Vokietija išlaiko vietą.

„Galų gale, aš manau, kad tai neabejotinai mūsų charakterio ir bendradarbiavimo kaip komandos ženklas“, – sakė Lu.