Bahreinas įveikė Kazachstaną ir pateko į antrąjį Pasaulio taurės Azijos atrankos etapą

Bahreino rinktinė praėjusią naktį Nur-Sultan aikštėje 62:51 nustebino šeimininką Kazachstaną paskutinėse ketvirtosios grupės rungtynėse ir pateko į 2023 m. pasaulio krepšinio taurės Azijos atrankos varžybų antrąjį etapą.

Kazachstanas į rungtynes ​​pateko kaip geriausias žaidėjas, laimėjęs visas ankstesnes penkias rungtynes.
Kita vertus, Bahreinas pralaimėjo pirmąsias keturias rungtynes ​​ir pasižymėjo tik atrankoje į antrąjį etapą po to, kai praėjusį penktadienį Alepe 76:67 įveikė Siriją ir padarė didelę pažangą.
Pirma pergalė.

Tačiau net ir švęsdamas pergalę Bahreinas žinojo, kad turi palaukti iki paskutinių grupės rungtynių tarp Irano ir antrąją vietą užėmusios Sirijos pabaigos, kad pamatytų, ar jie tikrai prasibrovė į kitą etapą. Kai laimėjo Iranas, nugalėjęs Siriją 91:56 ir nukritęs į ketvirtą vietą, Bahreinas dėl dviejų pergalių ir aplenkimų užėmė trečią vietą. Pagal turnyro taisykles į kitą etapą patenka po tris geriausias kiekvienos grupės komandas.

„Neturėjome tokios pradžios, kokios mums reikėjo šioms rungtynėms“, – spaudos konferencijoje po rungtynių sakė Bahreino rinktinės treneris Mendugas Lukošius. „Tačiau antrajame ketvirtyje mums pavyko pakeisti žaidimą. Kai išsiveržėme į priekį, ją išlaikėme.”

Iš ugningų rungtynių Kazachstanas išsiveržė pirmajame kėlinyje, kuriame ataką į svečius atliko su savo žvaigžde Dmitrijumi Gavrilovu ir per pirmąsias tris mačo minutes pataikė tris dvitaškius. Vos po trijų minučių rezultatas buvo 13:0 Kazachstano naudai.

Netrukus po to Bahreinui pavyko pelnyti savo pirmuosius taškus dėl savo amerikiečių ir Bahreino žvaigždės Devono Dwayne’o „Wayne’o“ Chase’o dvigubo taško. Tačiau atrodė, kad šeimininkai bėga nuo rungtynių net ir ankstyvoje stadijoje, nes pirmąjį ketvirtį jie ramiai užbaigė į priekį rezultatu 24:9.

Tačiau antrajame kėlinyje Bahreinas grįžo į aikštę su tikslo jausmu ir per pirmąsias tris minutes pelnė devynis greitus taškus, dėka Mohammedo Amiro spindesio, ir greitai sumažino atsilikimą iki penkių taškų 23:28.

READ  Nepasisekusi Kerala dalijasi grobiu su Jamshedpuru

Įžengė puikus žaidėjas Ahmedas Al-Derazi ir stiprus Ali Shukrallah, o kai po kelių minučių kazachų žaidėjai pažvelgė į švieslentę, rezultatas buvo 29:29.

Dabar Bahreinas turėjo pranašumą ir iškilo kartu su emyru, kuris prisidėjo dar dviem nuomonėmis. Netrukus prasidėjo pirmasis kėlinys, kai Bahreinas pirmavo stulbinančiais aštuoniais taškais 37:29, o pagreitis buvo akivaizdus jų pusėje.

Kazachstanas dabar atrodė sunerimęs, o jų neviltis pasireiškė trečiajame kėlinyje, kai jie stengėsi kuo greičiau pelnyti įvartį. Tačiau įtempta Bahreino gynyba jų nepraleido ir po keturių minučių atkarpos be įvarčių abiem komandoms Chismas du kartus įmušė įvartį ir paliko švieslentę 40:31 Bahreino naudai.

Olegas Balašovas ir Robertas Bane’as padėjo šeimininkams sumažinti skirtumą iki 35:40, bet dabar ritmą suradęs Chase’as, laimei, buvęs vietoje, užtikrino, kad Bahreinas patogiai užbaigė trečiąjį kėlinį priekyje 49:39. tikrai įspūdinga pergalė ranka pasiekiama.

Jei Kazachstanas turėjo vilčių sugrįžti ketvirtajame ir paskutiniame kėliniuose, tai greitai sugriuvo Amiro ir Aldrazi persvara, prisidėjus prie svečių skaičiaus, išlaikant Bahreiną priekyje rezultatu 53:47 likus vos keturioms minutėms.

Netrukus Chism vėl pradeda veikti, o kartu su broliais Mustafa ir Ali Hussainais rezultatas yra 60:49, likus žaisti tik 50 sekundžių. Neilgai trukus Alderazi smeigė paskutinius du Bahreino rinktinės taškus, o nuskambėjus varpui svečiai iškovojo istorinę pergalę.

„Tai didžiulis pasiekimas mums visiems, žaidėjams ir treneriams“, – spaudos konferencijoje žurnalistams sakė kapitonas Maythamas Jamilas. „Parodėme, kad turime didelę širdį. Tokiose rungtynėse svarbu parodyti, kokia didelė yra komandos širdis. Be to, darėme tai, ko norėjo treneris, ir žaidėme kaip komanda. Visi žaidė vienas už kitą.”

Anot Lucosiaus, komandos pasiekimus per pastarąsias dvejas rungtynes ​​dar labiau išryškino tai, kad komanda kartu buvo apie dvi savaites.

READ  Policija pateikia kaltinimus dėl seksualinio priekabiavimo Indijos imtynių federacijos prezidentui

Jis tęsė: „Mes jį beveik visiškai pakeitėme po GCC čempionato gegužę“. „Komandoje liko tik keturi žaidėjai iš šios komandos. Tačiau jiems pasirodė nepaprastai gerai. Norėčiau pasveikinti Bahreino krepšinio asociaciją ir Bahreino žmones, kurie be galo myli krepšinį.”