2023 m. „Formula Drift Pro“ čempionato finalinių lenktynių rezultatai

DeNofa buvo 2023 m. „Formula DRIFT PRO“ čempionas, „Ford“ laimėjo 2023 m. „Auto Cup“, „GT“ laimėjo „Radial Tire Cup“, o „Noback“ laimėjo 8 raundą.

2. Aurimas Bakchis (Lietuva) – Feal Suspension / GT Radial Nissan S15
3. Jamesas Deanas (Airija) – „Autozone Ford Mustang RTR Spec 5-FD“.

2023 m. FD Pro čempionato rezultatai

1. „Chelsea DeNofa“ (JAV) – „Pennzoil“ / „BC Racing Ford Mustang RTR Spec 5-FD“
3. Matt Field (JAV) – Borla Performance / GT Radial Corvette

Pastabos

• Grįžtant į Irwindale Speedway, Drifto namaiPaskutinis turas tradiciškai atneša didelę dramą, o 20-asis jubiliejinis sezonas nesiskiria
  • Keturi pilotai turi matematinę galimybę laimėti 2023 m. „Formula Drift Pro“ čempiono titulą. „Chelsea Tenofa“ buvo favoritė – 53 taškus pelnė Mattas Fieldas (JAV). Du norvegai Simenas Olsenas ir Fredrikas Asbo nuo Tenofos atsiliko atitinkamai 77 ir 81 tašku.
  • Drama prasidėjo 32 geriausių varžybų etapuose, kai Dinofa buvo pašalinta dėl nesąžiningo azoto įpurškimo gedimo. Prie jo prisijungė Fieldas ir Asbo, kurie abu atsitrenkė į sieną ir pasitraukė iš varžybų
  • Olsonas buvo vienintelis, kuris pateko į 32 geriausiųjų, bet turi laimėti paskutinį etapą, kad pretenduotų į čempiono titulą. Taigi jokio spaudimo!
  • Olssoną tarp 16 geriausių įveikė triskart FD PRO čempionas Chrisas Forsbergas (JAV) po puikių gaudynių, kurias vedė NOS Energy Drink / GT Radial Nissan Z vairuotojas.
  • Tuo metu DeNofa tapo 2023 m. Formula DRIFT PRO čempionu po dominuojančio sezono RTR Motorsports komandai, kai DeNofa iškovojo tris pergales, o komandos draugai Van Kittinas jaunesnysis (JAV) ir Adamas LZ (JAV) iškovojo po vieną. Komanda laimėjo penkis turus iš aštuonių
  • DeNofa yra vienas iš penkių FD PRO čempionų per pastaruosius 20 metų. Rhys Millen (Naujoji Zelandija), Daijiro Yoshihara (Japonija), Daigo Saito (Japonija), Michael Essa (JAV) ir dabar Chelsea DeNofa (JAV), kurie šią savaitę paskelbė apie pasitraukimą iš serialo, yra vieno smūgio dalis. stebuklų sąrašas.
  • Nemažai čempionų turi kelis titulus, tarp jų Samuelis Hubinetas (Švedija), Tanneris Foustas (JAV), Chrisas Forsbergas (JAV), van Kittinas jaunesnysis (JAV), Fredrikas Asbo (Norvegija) ir Jamesas Deanas (Airija).
  • Vienintelis RTR vairuotojas, nelaimėjęs nė vieno rato, yra triskart FD PRO čempionas Deanas. Po didelės avarijos per penktadienio treniruotes Deanas sugebėjo užimti šeštąją vietą, tačiau, atsižvelgiant į jo fizinę būklę, greičiausiai nedalyvaus varžybose. Tačiau šeštadienio treniruotės įtikino jį priešingai ir Deanas naktį finišavo trečias; Jo gimtadienis. Užsitikrinęs antrąją sezono pakylą, Deanas pakilo į penktą vietą čempionato turnyrinėje lentelėje
  • Tarp visų čempionato švenčių Nobackas surengė ramų savaitgalį – pirmas atkovojo kvalifikaciją ir laimėjo 8 raundą. Tai buvo geriausias rezultatas jo trumpoje FD karjeroje, kuri prasidėjo kaip PROSPEC naujokas 2020 m., o praėjusiais metais prisijungė prie PRO čempionato. Atvykus į Irwindale 20 vietą, pergalė pakėlė jį į 12 bendroje įskaitoje.
  • „Buckeyes“ 8-ajame ture užėmė antrąją vietą po neįtikėtino sezono, įskaitant vieno rato pergalę Sent Luise. Sukaupti taškai leido Asbo 2023 m. „Formula Drift Pro“ čempionate finišuoti antroje vietoje, prieš komandos draugą Olseną ir Feldą – tai geriausias jo FD karjeros rezultatas.
  • Nors „Buckeyes“ mėgavosi individualiais pasiekimais, jo, kaip komandos lyderio ir vadovo, sėkme turėjo būti didžiulis pasitenkinimas. Benas Hobsonas (JAV) laimėjo ne tik „Prospec“ čempionatą, vairuodamas „Pedal Commander“ / „Felt Suspension“ / „Coruworks“ / „Motegi Racing Nissan S14“, Simenas Olsenas profesionalų čempionate užėmė ketvirtą vietą su „Felt Suspension Nissan S14.9“. Abu pilotai šiemet komandoje yra nauji ir jiems labai naudinga „Buckeyes“ patirtis
  • 2023 m. „Papadakis Racing“ nelaimėjo nė vieno turo, o triskart valdantis FD PRO čempionas Asbo ir komandos draugas Ryanas Duerke’as (JAV) nesugebėjo išnaudoti įspūdingų kvalifikacijos pasirodymų. Aspo pasiekė tris prizines vietas, o Turkas – ketvirtą, įskaitant 8 raundą. Asbo naktį užėmė 21 vietą, o sezoną šeštas, o Tuerckas – atitinkamai ketvirtas ir septintas.
  • Ankstyvas aikštės žlugimas nuvertino jį turnyrinėje lentelėje – 22-ą naktį ir trečią sezone, nepaisant trijų podiumų, įskaitant pergalę 1 ture.
  • Ir Fieldą, ir Durką atleido Nobackas. Jerry Yang Racing lėtesnis Noback Racing Co E46 BMW nustebino juos 1 zonos išorėje, todėl abu atsitrenkė į sieną.
  • 2022 m. FD Link ECU PROSPEC čempionas Robertas Thorne’as (JAV) laimėjo 2023 m. FD PRO metų naujoko titulą su ASM E46 BMW Sedan Pro Edition. Užimdamas 12 vietą 8 ture, jis yra 20-as čempionato lentelėje, 32 taškais nutolęs nuo artimiausio varžovo Diego Higa (Brazilija).
  • GT Radial laimėjo 2023 m. Formula DRIFT PRO padangų trofėjų po artimos kovos su Nitto. „Ford“ laimėjo „Auto Cup“ praėjusiame etape, o „RTR Motorsports“ dar labiau padidino savo pranašumą Irwindale lenktynėse.
READ  Ukraina ir Lietuva susitaria leisti vieni kitų piliečiams perduoti vairuotojo pažymėjimą nelaikant egzaminų