Wightmanas kritikuoja prastą pasirodymą, nors pasiekė 800 m finalą

Jake’as Whitemanas smerkiamai įvertino savo 800 m distancijos pusfinalio bėgimą Europoje, nors Miunchene tikėjosi medalio.

1500 m pasaulio čempionas šią savaitę pasirinko bėgti trumpą distanciją kelių sporto šakų turnyruose, siekdamas pabrėžti savo universalumą ir palikti atviras ateities galimybes.

Penktadienio vakarą tai vos nesutiko, nes 28 metų Whitmeris buvo priverstas paskutinę kovą patekti į finalą.

Lengvoji atletika

Didžioji Britanija pagerino 32-ejų metų rekordą – Europos čempionate iškovojo auksą vyrų 4×100 m estafetės rungtyje.

Vakar 21:36 val

Jis pataikė droselį, kai buvo spaudimas nutraukti aikštę ir kirsti liniją per 1:46.61 atsilikdamas nuo ispano Mariano Garcia.

Wightman prisipažįsta, kad jam nepavyko pasiekti norimo „tobulumo“, tačiau jis gali įgyti daug pasitikėjimo dėl fizinio pasirengimo, kurį ji parodė paskutiniame posūkyje.

„Bėgau tikrai blogai“, – sakė škotas, anksčiau šį mėnesį Birmingeme iškovojęs Sandraugos 1500 m bronzos medalį.

„Maniau, kad sugavau, nes buvau tokioje blogoje situacijoje.

„Aš nebuvau geras – iš esmės norėjau eiti ir būti kuo arčiau tobulumo ir manyti, kad man viskas bus gerai.

„Bet aš toli gražu nebuvau tobula. Padariau daug klaidų iš siaubingų situacijų, bet tai, kad vis tiek tai išgyvenau, man yra didžiulis pasitikėjimo stiprintuvas.

„Tačiau mano įgytas pasitikėjimas yra tas, kad turiu būti pakankamai tinkamas, jei galiu grįžti iš šios pozicijos, nes ten nenoriu būti.

„Yra žaidėjų, kurių 400 m bėgimas yra daug greitesnis – aš tikrai nežinau, aš nebėgau pakankamai 800 m, kad žinočiau, ką galiu nubėgti šį sezoną.

Whitemano tėvas ir treneris Jeffas, kuris išpopuliarėjo po to, kai pakomentavo savo sūnaus stulbinamą 1500 m čempiono titulą Eugene’o stadione, šią savaitę Vokietijoje vaidina labiau matomą vaidmenį.

READ  Tokijo olimpinės žaidynės | Plaukikai Tomas Deanas ir Lydia Jacobi nustebina

Whitmeris pripažįsta, kad pora tvirtai eina tuo pačiu keliu po to, kai jis tikisi, kad tai bus mokymosi pratimas prieš sekmadienio vakaro finalą.

„Žinau, kad mano tėtis pasakytų, kaip tai buvo blogai“, – pridūrė jis.

„Ir aš žinojau, kad tai yra blogai – jaučiau, kad buvo abejonių, ar galėsiu grįžti, nes taip greitai užsidarėme.

„Jaučiuosi pakankamai pasirengęs padaryti tas klaidas ir jas įveikti“.

Dina Asher-Smith tvirtino, kad jos Europos 200 m sidabras yra neteisingas jos fizinio pasirengimo atspindys po paskutinių vakaro lenktynių.

2019 m. pasaulio čempionas finišavo antras po šveicarų superžvaigždės Mugengos Kambonge po to, kai šią savaitę šuolių 100 m finale su mėšlungiu.

26-erių Asheras Smithas praleido šio mėnesio Sandraugos žaidynes dėl šlaunies traumos prieš ilgai lauktą sugrįžimą į Miuncheną.

Tačiau jai nepavyko išplėšti 200 m aukso, nes jos laikas 22,43 buvo 0,11 s lėtesnis nei Kambundji.

„Esu geresnės formos“, – sakė Asheras Smithas, trečioje ir ketvirtoje vietoje aplenkęs Daną Idą Karstoftą ir britą Jodi Williams.

„Atvykau čia laimėti, todėl nesu labai patenkintas.

– Bet jis sidabrinis ir vis tiek geras.

Zharnelis Hughesas savo Europos čempionato kampaniją baigė puikiai po aukso 200 m bėgimo.

Hughesas antradienio vakarą iškovojo sidabrą 100 m bėgimo rungtyje, atsilikdamas nuo olimpinio čempiono Marcelio Jacobo, bet ilgesnėje distancijoje užkopė ant aukščiausios prizininkų pakylos geriausiu sezono laiku – 20.07.

Didžiosios Britanijos atstovas Nathanielis Mitchellas-Blake’as rezultatu 1:2 užbaigė sidabro medalį, o jaunai žvaigždei Charlie’ui Dobsonui nedaug trūko iki ketvirtosios vietos medalio.

Įspūdingą bronzos medalį iškovojo disko metikas Lawrence’as Okoye’as, nes geriausias sezono pastangas – 67,14 metro atstūmė jį ant prizininkų pakylos.

Lietuvos galiūnas Mikolas Alkna pasiekė pasaulio rekordą milžinišką metimą 69,78, o slovėnas Christianas Siehas iškovojo sidabrą.

READ  „Norėjo laimėti titulą Žydrunui Ilgauskui“: LeBronas Jamesas kartą atskleidė savo siekius iškovoti NBA čempionatą su kitais „Cavaliers“

Moterų trišuolio rungtyje britė Naomi Metzger finišavo vos 0,12 cm nuo prizininkų pakylos ir užėmė šeštąją vietą, nušokusi 14,33 metro.

Nors anksčiau tą dieną keturios Didžiosios Britanijos estafečių komandos šį savaitgalį sėkmingai užėmė vietas 4×100 m ir 4×400 m bėgimo finaluose.

2022 m. Miunchene vyksiantis Europos kelių sporto šakų čempionatas, apimantis lengvąją atletiką, paplūdimio tinklinį, plaukiojimą valtimis, dviračių sportą, gimnastiką, stalo tenisą, triatloną, irklavimą ir sportinį laipiojimą, vyks rugpjūčio 11–21 d., minint miesto olimpinių žaidynių 50-metį. Vokiečių kalba . Kasdien žiūrėkite tiesiogines transliacijas per BBC One, Two, Red Button, BBC iPlayer ir BBC Sport

Europos čempionatai

Hodžkinsonas iškovojo pirmąjį auksą lauke, laimėdamas Europos 800 m bėgimo čempionatą

Vakar 09:42 val