Showdown: Europos geriausių dvyliktukas demonstruoja geriausius Europos kūrinius

Savaitgalį Vilniuje, Lietuvoje, prasidėjo Europos Top 12 „Showdown“ turnyras, žinomas kaip ETT. Šiame prestižiniame renginyje dalyvavo 12 geriausių IBSA reitinguotų žaidėjų, tiek vyrų, tiek moterų, ir jis parodė įdomų talentą, ryžtą ir sportiškumą.

Vienas iš išskirtinių šio turnyro aspektų buvo lygos sistema, o tai reiškė, kad kiekvienas žaidėjas turėjo galimybę susitikti vienas su kitu. Kiekvienos rungtynės buvo žaidžiamos geriausiu iš penkių setų, aštrinant konkurenciją ir išbandant dalyvių įgūdžius bei ištvermę.

Vyrų varžybose išskirtinį meistriškumą pademonstravo pasaulio lyderis latvis Denisas Ovsjannikovas, užėmęs pirmąją vietą. Ovsjaņņikovas turnyre patyrė tik vieną pralaimėjimą, o tai liudija jo nuoseklų pasirodymą. Antroji vieta atiteko italui Marco Carrai, pasiekusiam aštuonias pergales iš 11 rungtynių. Trečiąją vietą su septyniomis pergalėmis užėmė lenkas Adrianas Sloninka. Ketvirtąją vietą užėmė pagirtinai visų varžybų metu pasirodęs belgas Christophe’as Eilersas, kuris vienintelis įveikė čempioną.

#Accessibility – 2023 m. Europos geriausių dvylikos čempionato vyrų podiumas su (iš kairės į dešinę) sidabro medalio laimėtoju italu Marco Karai, aukso medalininku Latviju Denisu Ovsjannikovu ir bronzos medalininku lenku Adrianu Sloninka.

Pirmoji moterų pasaulio raketė suomė Hanna Vilmi dominavo pirmoje vietoje – laimėjo visas rungtynes ​​ir per 11 rungtynių pralaimėjo tik tris setus. Antrąją vietą užėmė lenkė Dominika Choi, iškovojusi devynias pergales per 11 rungtynių. Trečią vietą užėmė prancūzė Elvina Vidot su septyniomis pergalėmis ir užėmė geriausius moterų įskaitos atlikėjus.

#Accessibility – moterų podiumas 2023 m. 12-ajame Europos čempionate su (iš kairės į dešinę) sidabro medalio laimėtoja lenke Dominika Choi, aukso medalininke iš Suomijos Hanna Velmi ir bronzos medalio laimėtoja prancūze Elvina Vidot.

Vilniaus renginys ne tik pademonstravo Europos reitingo lyderių meistriškumą, bet ir iš įvairių šalių iškėlė kylančius talentus. Atskirai paminėta žemiausio reitingo turnyro narė čekė Marketa Trnkakova, kuri drąsiai kovojo su geriausiais Europos žaidėjais ir tik penktame sete pralaimėjo kai kurias rungtynes ​​nedideliu skirtumu.

Pabaigai – didžiulis ačiū turnyro organizatoriui Linui Balčiui iš Lietuvos aklųjų sporto klubo „Vegas“, kurio atsidavimo ir pastangų dėka šis renginys įvyko.