Vokietija, Slovėnija, JAV ir Lietuva pateko į FIBA ​​Pasaulio taurės ketvirtfinalį – Sportsnet.ca

Luka Dončičius ir Slovėnija pateko į pasaulio čempionato ketvirtfinalį. Taip pat JAV, Vokietija ir Lietuva.

Iš mišinio: olimpinės bronzos medalio laimėtoja Australija.

Pusė pasaulio čempionato ketvirtfinalio aikštelės jau sudaryta, o visos keturios šalys nuo penktadienio laimėjo antrojo rato rungtynes ​​ir užsitikrino vietas atkrintamosiose.

J divizione JAV atiteko Juodkalnijai 85:73, o paskutinėse grupės rungtynėse Lietuva 92:67 įveikė Graikiją. Ir amerikiečiai, ir lietuviai dabar yra 4:0; Graikija ir Juodkalnija buvo lygios 2:2 ir 2-ajame ture nesugebėjo sugauti lyderių.

Į ketvirtfinalį patenka po dvi geriausias komandas iš keturių komandų antrojo etapo divizionų.

Penktadienį K grupės antrojo turo rungtynėse Slovėnija 91:80 įveikė Australiją, o Vokietija 100:73 įveikė Gruziją. Šie rezultatai užtikrino, kad Slovėnija ir Vokietija tam tikra tvarka užims pirmąją ir antrąją vietą grupėje, abi pateks į ketvirtfinalį.

Čempionų titulą ginanti Ispanija ir Serbija, dvi favoritės patekti į ketvirtfinalį, yra nusiminusios ir turi laimėti savo sekmadienio rungtynes, kad patektų į aštuntuką.

Latvija ketvirtajame kėlinyje 74:69 įveikė Ispaniją. Simone Fontecchio pelnė 30 taškų ir atkovojo 7 kamuolius, kai Italija 78:76 įveikė Serbiją.

I grupėje nugalėjo Puerto Rikas ir Italija, o Serbija ir Dominikos Respublika pralaimėjo – tai reiškia, kad visos keturios komandos sekmadienį susidurs 3:1.

I grupė

Puerto Rikas 102, Dominikos Respublika 97

Maniloje Tremontas Watersas pelnė 37 taškus, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 7 kamuolius, o Puerto Rikas išsaugojo viltis pasaulio čempionate įveikęs Dominikos Respubliką.

George’as Conditas įmetė 18 taškų į Puerto Riką, kuris pirmavo 16 taškų, tada įmetė 11 ir vis tiek grįžo laimėti.

Dominikos Respublikoje Karlas-Anthony Townsas pelnė 39 taškus ir atkovojo 10 kamuolių. Andresas Felizas pelnė 22 taškus metimų metu 7 atm.

READ  Pirmasis grūdų laivas išplaukia iš Odesos, bet ES turėjo pamatyti artėjančias maisto ir energijos krizes

Italija 78, Serbija 76

Maniloje Fontecchio pelnė 30 taškų ir atkovojo 7 kamuolius, o Marco Spisu pelnė 14 taškų Italijos rinktinei (3:1) ir kovojo dėl ketvirtfinalio.

Italija pataikė 11 iš 21 tritaškio, o tai įrodė skirtumą prieš prastai pataikiusią Serbiją.

Serbijai tai buvo pirmasis pralaimėjimas šiame turnyre (3-1). Bogdanovičius pralaimėjusiems pelnė 18 taškų, bet pataikė tik 1 iš 13 tritaškių bandymų. Kaip komanda Serbija iš 3 taškų atmušė 7 iš 31. Serbijos komandai 15 taškų pridėjo Oknjenas Tobricas.

Sekmadienį Italija susikaus su Puerto Riku, o Serbija – su Dominikos Respublika. Viskas labai paprasta: nugalėtojai patenka į ketvirtfinalį, o pralaimėtojai iškrenta iš pasaulio čempionato.

J grupė

JAV 85, Juodkalnija 73

Maniloje Anthony Edwardsas pelnė 17 taškų, Ostinas Reavesas – 12, Jarenas Jacksonas jaunesnysis – 11, o amerikiečiai įveikė kėlinio deficitą ir įveikė Juodkalniją antrojo turo atidarymo rungtynėse. JAV pateko į ketvirtfinalį, tačiau tai nebuvo lengva.

Juodkalnijoje Nikola Vucevičius pelnė 18 taškų ir atkovojo 16 kamuolių, kėlinį įpusėjus 39:38. Juodkalnijai Kendrickas Perry įmetė 14 taškų (2-2).

Sekmadienį JAV susitiks su Lietuva, o Juodkalnija – su Graikija.

Lietuva 92, Graikija 67

Maniloje Rokas Jokoupides pelnė 19 taškų, o Ignazas Prestekis – 18, o Lietuva (4-0) antrajame kėlinyje įveikė Graikiją 53:24.

Nugalėtojams Jonas Valančiūnas ir Elmantas Bendčius įmetė po 15 ėjimų.

„Gris“ ekipoje Thomasas Walkupas pelnė 21 tašką, atkovojo aštuonis kamuolius ir atliko septynis rezultatyvius perdavimus (2:2). Giannoulis Laurentzakis Graikijos rinktinėje pelnė 17 rezultatyvių perdavimų.

K grupė

Slovėnija 91, Australija 80

Okinavoje Luka Dončičius pelnė 19 taškų, o Mike’as Toby pridėjo 18 taškų ir 12 atkovotų kamuolių, kai Slovėnija žengė į priekį. Tai Australijos Tokijo olimpinėse žaidynėse iškovotos bronzos rungtynės.

READ  Lenkija, Bulgarija, Lietuva ir Vengrija atsisako perteklinių vakcinų nuo COVID-19

Klemanas Prebeličius pelnė 11 taškų, o Gregoras Hrovatas pridėjo 10 į Slovėniją (4:0), kuri niekada neatsiliko.

Australams 25 taškus pelnė Joshas Gidde’as (2:2), o Patty Millsas – 17. Dante Exum pridėjo 13.

Vokietija 100, Gruzija 73

Okinavoje Mato Lo pelnė 18 taškų, Dennisas Schroederis ir Moritzas Wagneris kartu surinko 16 ir 14, o Vokietija (4-0) dviženkliu skaičiumi išlygino 6 žaidėjus.

NBA talentų kupinose rungtynėse San Antonijaus futbolininkas Sandro Mamukelashvili įvedė Gruziją (2:2) ir pelnė 19 taškų, o Koka Pitadze surinko 15 taškų. Dornicke Shengelia pridėjo 12.

Gruzija pirmavo pirmajame kėlinyje, bet Vokietija perėmė kontrolę paskutinę minutę ir likus 10 minučių pirmavo 22:16. Įpusėjus Vokietijai pirmavo 43:41, o trečiąjį kėlinį gerai atitrūko.

Sekmadienį Vokietija susikaus su Slovėnija, o Gruzija – su Australija.

L grupė

Latvija 74, Ispanija 69

Džakartoje Daviesas Bertansas pelnė 16, o Rodiansas Kuruksas – 13, kai Latvija (3-1) pirmą kartą pasaulio čempionate pralaimėjo čempionės titulą ginančiai Ispanijai (3-1). Ispanija, kuri laimėjo 11 pasaulio čempionato rungtynių iš eilės, subyrėjo paskutiniame ketvirtyje ir įveikė 27:11.

Bertanso tritaškis, likus mažiau nei 3 minutėms, išvedė Latviją į priekį.

Ispanijoje 14 taškų pelnė Willy Hernangomezas, po 11 – Dario Brizuela ir Osmanas Garuba.

Ispanija sekmadienį žais su Kanada, o Latvija – su Brazilija.

Brazilija 69, Kanada 65

Shai Gilgeousas-Alexanderis pelnė 23 taškus, bet Kanada patyrė pirmąjį pralaimėjimą FIBA ​​krepšinio pasaulio čempionate, penktadienį antrajame ture 69:65 nusileisdama Brazilijai.

Kanados komandai Le Dartas pridėjo 17 taškų.

Brazilijoje 19 taškų pelnė Bruno Caboclo.

Kanada pralaimėjo Latvijos komandai 74:69 prieš čempiono titulą ginančią ir aukščiausią vietą užimančią Ispaniją.

Kiekviena komanda turi 3-1 rekordą paskutinėje grupės etapo žaidimo dieną.

READ  Japonija ir Lietuva gerina ryšius, kad pradėtų dialogą saugumo klausimais

15-ą vietą užimantiems kanadiečiams sekmadienį reikia laimėti Ispaniją, kad patektų į ketvirtfinalį.