Veteranė Sarah Sjostrom, Kanados paauglė Summer McIntosh, užbaigė pasaulio plaukimo porą

Šeštadienį Budapešte antrąjį aukso medalį šią savaitę parsivežė Sara Sjostrom, iškovojusi pasaulio čempionų titulus prieš 13 metų, ir prieš keturias dienas jį iškovojęs Samas Mackintoshas. 28 metų švedė Sjostrom, mažiau nei prieš 24 valandas laimėjusi 50 metrų plaukimą peteliške, pridėjo 50 metrų plaukimą laisvuoju stiliumi – savo 10 aukso medalį.

15-metė kanadietė McIntosh aplenkė 16-metę amerikietę Katie Grimes ir laimėjo moterų 400 metrų kompleksinį plaukimą. Macintosh, trečiadienį iškovojusi auksą 200 m plaukimo peteliške, Budapešte iškovojo ketvirtą medalį per keturias minutes 32,04 sekundės.

Grimes sugrįžo 0,63 sek., o kita amerikietė Emma Wyant liko trečia, gerokai aplenkusi 33 metų čempionę gynusią vengrę Katinką Hoszów.

„Stengiausi kiek įmanoma labiau stumti savo kūną“, – sakė „Macintosh“. „Publika man suteikė daug adrenalino. Tikrai jaučiau savo kūną nugaroje.

„Kate yra geriausia varžovė, ir man patinka lenktyniauti su ja, nes esame toje pačioje amžiaus grupėje.

Sjostrom savo sprintą baigė per 23,98 sekundės, 0,20 sekundės aplenkdama Paulą Katarziną Wasek, o australė Meg Harris ir amerikietė Erica Brown susilygino dėl bronzos. Pirmąjį Europos čempiono titulą švedė iškovojo būdama 14 metų, o pirmąjį pasaulio čempiono titulą – po metų, 2009 m. Tai buvo dvidešimtas jos medalis pasaulio čempionate.

„Galbūt mano mentalitetas ir daug sunkaus darbo“, – sakė ji apie savo ilgaamžiškumą, – bet man taip pat patinka tai, ką darau.

Sjostrom vos pritrūko dar vieno medalio, kai grįžo į Švediją ir užėmė ketvirtą vietą moterų 100 m kompleksinio bėgimo estafetėje, kuri baigė čempionatą.

„Man tai buvo keturios užimtos dienos“, – sakė ji.

„Jaučiu, kad tai darbas ir man, tiesiog įeinu ir, manau, dirbu savo darbą.

READ  Eurolyga: Higginsas ir „Barcelona“ pratęs taurės euforiją prieš „Žalgirį“

Taip pat skaitykite: FINA uždraudžia translytėms sportininkėms dalyvauti moterų varžybose: ar kiti sporto organai paseks pavyzdžiu?

JAV laimėjo 17-metės Claire Kerzan rėmimą. Antroje vietoje liko Australija, o trečioje – Kanada, o Benny Olesiakas aplenkė Sjostromą. Vyrų 50 m aukso medalis buvo įteiktas du kartus, du kartus sugrotas Amerikos himnas. Pirmosiose vakaro lenktynėse Justinas Reese’as buvo diskvalifikuotas, peržiūrėjęs vaizdo įrašą, nes finišavo visiškai po vandeniu, kur pirmas palietė sieną.

Auksą iškovojo jo trenerio draugas Hunteris Armstrongas, laimėjęs per 24,14 sek. 17-metis lenkas Kasauri Macyukas starte 0,35 sek. atkovojo sidabrą su italu Thomasu Ciccone’u, kuris pirmadienį pasiekė pasaulio rekordą 100 m plaukimo nugara rungtyje, o bronzą išsinuomojo.

Armstrongas nusišluostė ašarą, nulipęs nuo pakylos, atsiėmęs aukso medalį per pirmąją vakaro medalių įteikimo ceremoniją.

„Esu labai nusivylęs, kad mano komandos draugas yra netinkamas, ir tikiuosi, kad JAV komandos protestas bus sėkmingas“, – sakė jis.

Jis gavo savo norą, kai prisiekusiųjų teismas patenkino apeliaciją. Reese vienas išėjo ant prizininkų pakylos ir atsiėmė medalį paskutinėje čempionato medalių ceremonijoje.

Cecconas prevenciškai atkeršijo plaukdamas koja prie krūtinės, kai Italija 100 m kompleksinio estafetės finale pranoko čempioną ir pasaulio rekordo savininkę amerikiečius. Didžioji Britanija užėmė trečią vietą.

Taip pat skaitykite: Sereną Williams bus sunku įveikti, bet ji nėra favoritė laimėti 2022 m. Vimbldoną: Nandanas Pal

Tai buvo penktasis Italijos aukso medalis po to, kai Gregorio Paltrinieri anksčiau pasiekė antrą greičiausią laiką vyrų 1500 m laisvuoju stiliumi istorijoje ir iškovojo savo trečiąjį pasaulio čempiono titulą distancijoje. 27-erių italas pasitraukė nuo starto, nustatydamas greitą tempą. Didžiąją lenktynių dalį jis bėgo pasaulio rekordiniu tempu, kol galiausiai nublanko ir finišavo per 14 min. 32,80 sek., o Sun Yang ženklą praleido 1,78 sek.

READ  Prancūzijos ir Lietuvos rungtynių prognozės, lažybų patarimai ir koeficientai

Antras liko amerikietis Bobby Finkas (3,90 sek.), o trečias – Florianas Willbrookas (4,14). Paltrinieri teigė, kad jį motyvavo ketvirta vieta 800 metrų bėgime

„Išėjau su mentalitetu, kad noriu sunaikinti baseiną“, – sakė jis tapęs vyriausiu visų laikų 1500 m pasaulio čempionu.

„Man po dviejų mėnesių sukaks 28 metai. Bet aš vis dar mokausi”, – sakė jis.

Lietuvė Ruta Melotit iškovojo pirmąjį aukso medalį nuo 2013 metų, kai moterų 50 m bėgimo finale 0,10 sek. įveikė 17-metę italę Benedettą Pilato. Trečią vietą užėmė Pietų Afrikos atstovė Lara van Niekerk. „Gera būti pasaulio čempione“, – sakė ji.