Eurolyga: Higginsas ir „Barcelona“ pratęs taurės euforiją prieš „Žalgirį“

Davisas nutraukė Grigonį.Enricas Fontcuberta /.

Europos dvikova su Kauno „Žalgiriu“ (86-62) virto „Barcelona“ ir Corrie Higginso euforijos pratęsimu Kopenhagoje. „Barcelona“ džiaugėsi savo lietuvio varžovo pasiūlymu, žaidimu, kurio žaidimo tempas buvo labai gyvas, su aukštais rezultatais, be didelio gynybinio įsipainiojimo.

Higginsas, taurės MVP, vėl išsiplėtė. Kalifornijos puolėjas dar kartą buvo nustebintas, kaip valdo kamuolį, su tokia subtilia pagalba, kaip ir Davisas, kai jis prasiveržė užbaigdamas kamuolį su krepšiu.

Zalgeriai išlaikė šį tipą per pirmąjį kėlinį, o Barselonos gynyboje rado vandens kelių. Lietuvių puolėjas Milaknis dažnai iš išorės ir prancūzų vidurio puolėjas Lauvergne’as prarado „Barcelona“ gynybos pastangas. Puolantys lietuviai jiems davė krepšius ir antrus variantus bei neleido „Barcelona“ greitai kilti kontratakoje. Kai Jasikevičius ištaisė savo vyrus ir gynybiniai pokyčiai bei pagalbinės priemonės tapo efektyvesnės, „Žalgiris“ prarado giją. Abiejų kėlinių skirtumas buvo tikrai didelis (48-37). Grįžęs į parką, „Žalgiris“ atsidūrė ginant teritoriją. „Mirotic“ akimirksniu nutraukė hat-trick’ą. Skirtumas padidėjo. Austrijos treneris Martinas Schilleris paragino labai greitą ultimatumą kreiptis į primityvias savo žaidėjų pastangas. Jų klyksmas griaudėjo tuščioje „Palau Belgrana“, tačiau tai nepadarė norimo efekto. Skirtingai.

„Barcelona“ persvara toliau didėjo – iki 24 taškų iki trečiojo kėlinio pabaigos (63-41). „Mirotic“ nugaros perdavimas, trikampis tarp Hanjos, Polmaro ir Daviso, „Smets“ pliaukštelėjimas prisidėjo prie to, kad „Barcelona“ rungtynės būtų efektyvios ir patrauklios. Zalghirionas ištirpo beveik visiškai. Jie prarado išpuolius prieš „Barcelona“ gynybą, ypač dėl kontūro, o jų valiai iššvaistė daugybę trijulių – užpuolikai Marius Gregonesas ir Nigelis Hayesas.

Trečiojo ketvirčio balansas viską pasako: 10–23. Pranašumas buvo 25 taškai (71-46) trečiajame kėlinyje ir 28 paskutiniame kėlinyje (75-47). „Barcelona“ išdalijo pagrindinį vaidmenį su užrašais Oriolai, Polmaro, Davisui ir minutėmis taip pat Sergi Martinezui ir Bustoviui. Tai buvo septintoji „Barcelona“ pergalė per pastarąsias aštuonias Eurolygos rungtynes.

READ  Sporto programos – Toronto miestas

Barselona, ​​86 metai; „Žalgiris“ Kaunas, 62 m

Barselona: Calathes (4), Higginsas (19), Abrinesas (3), Miroticas (10), Oriola (19) – Starto komanda-; Daviesas (12), Hanja (2), Polmaru (8), Smitsas (4), Postovi (2), Sergejus Martinezas (0) ir Koricas (3).

Kauno „Žalgiris“: Walkupas (3), Grigonis (8), Hayesas (9), Milaknis (8), „Lauvergne“ (8) starto komanda-; Jankūnas (3), Lukosiunas (2), Gebenas (6), Rubitas (6), Jokubaitis (6) ir Vasturia (3).

dalinis: 24–24, 24–13, 23–10, 15–15.

Nuorodos: Ryžikas, Pasturiakas ir Silva.