Vengrija išsiskiria Lietuvoje

Vengrija 7-Lietuva 1

Vengrija penktadienį Budapešte 7:1 įveikė Lietuvą. Šeimininkės Vengrija ir Japonija šeštadienį kovos dėl teisės patekti į vyrų olimpines atrankos varžybas rezultatu 2:0.

Du įvarčius ir vieną rezultatyvų perdavimą pelnęs puolėjas Janos Hari su šešiais taškais (2+4=6) pirmavo 3 turo G grupės įskaitoje. Vengrija 44:18 įveikė Lietuvą.

„Janos Hari šiandien parodė, kad yra fantastiškas žaidėjas, – sakė vengrų treneris Danas Macadamas. – Jo pasirodymas buvo vakaro akcentas.”

Lietuvis Markas Kalinikovas pasižymėjo antrąsias rungtynes ​​iš eilės. Jėgos žaidime jis 8:15 rezultatu 8:15 pataikė per vengrų vartininko Penseso Poliso lazdas. Bet lietuvės persvara truko mažiau nei dvi minutes.

Vengrijos žaidėjas Vilmos Gallo kitoje pusėje atkovojo kamuolį ir rezultatas tapo lygus 10:08. Tai buvo trečiasis įvartis prieš jo komandą. Žaidimas buvo peržiūrėtas vaizdo įrašu, kad būtų išvengta vartininko trukdymo.

Tada, 5:33, Akos Mihaly, Marten Names ir Hari įvarčiai išvedė Vengriją į priekį 4:1 iki pirmojo kėlinio pabaigos.

Lietuvai nepavyko išnaudoti dviejų jėgos pažaidų per antrąjį be įvarčių kėlinį, kai Istvanas Sofranas pažeidė lazdą.

„Po pirmojo įmušto įvarčio, ​​manau, jie mus kiek per stipriai pastūmėjo“, – sakė Lietuvos kapitono asistentas Ugnius Sisas. „Taigi jie gavo reikiamus įvarčius, keturis įvarčius. Tada antrajame kėlinyje tikriausiai pradėjo po truputį atsitraukti, nepraleisdami nė vieno įvarčio.

35 metų veteranas Sofranas, 2023 m. IIHF pasaulio čempionate Tamperėje įmušęs Vengriją keturiais įvarčiais, išpirko savo nuodėmę, įmušdamas šeštąjį šeimininkės įvartį.

Tai buvo pirmasis Vengrijos įvartis dėl jėgos žaidimo turnyre, kuris suteikė šiek tiek palengvėjimo po to, kai šeimininkai 7:3 nugalėjo Ispaniją.

„Esu patenkintas, nes vakar žaidėme gerai kiekvienoje žaidimo dalyje“, – sakė McAdamas. „Parodėme, kad esame geresni, o tai yra gera žinia rytoj“.

READ  Lietuvos NOK prezidentas pabrėžia pastangas didinti moterų pareigūnų skaičių