Turkas Kayaalpas sutriuškino Karelino 12 eurų imtynių sumą

Turkijos sportininkė Riza Kayalıp triumfavo Kroatijoje vykusiame Europos imtynių čempionate, o graikų-romėnų 130 kg svorio kategorijoje iškovojo 12-ąjį aukso medalį.

Kayalebo kelias buvo atrankoje įveikęs serbą Borisą Petrošičių, ketvirtfinalyje – norvegą Oskarą Marviką, o pusfinalyje – lietuvį Mantą Knistotą technine persvara (8-0), palikdamas pėdsaką finale.

Finalinėse rungtynėse Kayalebas 2:1 įveikė azerbaidžanietį Sabahą Salehą Shariati ir taip dvyliktą kartą tapo Europos čempionu ir prilygino Rusijos imtynininko Aleksandro Karelino, kuris taip pat laimėjo 12 Europos čempionatų, rekordą.

Po konkurso spaudai paskelbtame pranešime Kayalapas išreiškė džiaugsmą laimėjus aukso medalį ir pripažino, kad sunku prilygti Karelino rekordui.

„Atvykau čia turėdamas tikslą pagerinti šį rekordą ir įteikti jį kaip dovaną mūsų žmonėms. Mūsų komanda turėjo kitokį tikslą, tačiau buvo garbė prilygti legendinio Rusijos imtynininko Aleksandro Karelino rekordui, kuris gali pasigirti 12 taškų. Europos čempionatas. Siekiame viršyti šį bendrą rekordą Next, o 13 titulų sudėtingoje graikų-romėnų imtynių šakoje – tai nemenkas žygdarbis. Galbūt skamba lengva pasakyti, bet patikėkite manimi, tam reikia neįtikėtino atsidavimo ir sunkaus darbo, “, – sakė Kayaalp.

2023 m. balandžio 22 d., Zagrebas, Kroatija, vyrų 130 kg Europos ir Romos imtynių klasės finale nugalėjęs azerbaidžanietį Sabahą Shariati, Turkijos atstovas Reza Kayalıp susijaudina. (DHA nuotrauka)

Interviu metu Kayalp sakė, kad per pirmąją finalo pusę patyrė kojos traumą, kai kovojo ant žemės su savo varžovu, ir įtarė, kad tai gali būti antrojo laipsnio plyšimas.

Nepaisant nesėkmės, Kayaalpas demonstravo neįtikėtiną atsparumą ir kovojo per skausmą, kad užsitikrintų savo pergalę.

Jis padėkojo prezidentui Recepui Tayyip Erdoğan, Ankaros savivaldybės merui Mansurui Yavasui ir ASKI sporto klubo prezidentui Yukseliui Arslanui už paramą.

Kayalıpas taip pat skyrė šiek tiek laiko pripažinti dvynius vasario 6 d. žemės drebėjimus, kurie nukentėjo pietryčių Turkijoje, ir pareiškė užuojautą žuvusiems bei palinkėjo greito pasveikimo sužeistiesiems.

Čingiso ir Bašaro žygdarbiai

Tuo tarpu Ali Cengizas iškovojo sidabrą 87 kg graikų-romėnų stiliumi tuose pačiuose čempionatuose.

READ  Plepėjimo bokštas: nekalbantys gimtąja kalba „gerosios“ ir „blogosios“ anglų kalbos pasaulyje

Ali Cengizas pateko į ketvirtfinalį po to, kai iš varžybų pasitraukė jo varžovas olandas Marcelis Starkenbergas.

Tada jis pateko į pusfinalį pašalinęs azerbaidžanietį Islamą Abbasovą ir galiausiai iškovojo sidabro medalį, finale 5:2 pralaimėjęs vengrui Istvanui Takasui.

Yunus Emre Pasar taip pat iškovojo bronzos medalį Turkijai 77 kg graikų-romėnų stiliumi, techniniu meistriškumu įveikęs daną Oliverį Marco Krugerį.

Jaunimo ir sporto ministras Mehmetas Muharremas Kasafoglu pasveikino Rezą Kayalıpą su išskirtiniu pasiekimu Europos imtynių čempionate.

„Nuoširdžiai sveikinu Rezą Kayalp iškovojus aukso medalį graikų-romėnų svorio kategorijoje iki 130 kg.Dvyliktą kartą patekusi į Europos čempionatą Kayalp ne tik prilygino legendinio Rusijos imtynininko Aleksandro Karelino rekordui, bet ir tapo sportininku. su daugiausiai medalių Europos čempionatuose iš viso 13 medalių.

Ministras taip pat padėkojo visiems, prisidėjusiems aukštai iškeliant Turkijos vėliavą ir sugrojant šalies himną turnyre.