Pulišičiaus įvartis įvedė JAV į pasaulio čempionatą, nugalėdamas Iraną 1:0

Numatomas skaitymo laikas: 4-5 minutės

DOHA, Kataras. 38-ąją minutę Christianas Pulišičius įmušė įvartį, kai galva smūgiavo į vartininką, o Jungtinės Valstijos pateko į pasaulio čempionato atkrintamąjį etapą, antradienį 1:0 įveikusios Iraną politinio krūvio turinčiose garsiosiose rungtynėse. prieš ketvirtį amžiaus.

Pulišičius buvo išsitiesęs aikštėje ir maždaug tris minutes gulėjo vartuose, kai jį gydė amerikiečių personalas. Jis grįžo į rungtynes, tačiau antrojo kėlinio pradžioje buvo pakeistas.

Grįžusios į pasaulio čempionatą po to, kai praleido 2018 m. turnyrą, Jungtinės Valstijos pradėjo žaisti lygiosiomis prieš Velsą ir Angliją ir jiems reikėjo pergalės, kad patektų į aštuntfinalį.

Amerikiečiai su penkiais taškais užėmė antrąją vietą B grupėje, dviem taškais atsilikdami nuo Anglijos, o šeštadienį žais su Nyderlandais, turėdami galimybę pirmą kartą nuo 2002 metų patekti į ketvirtfinalį.

„Visada sakau, kad esame prieš pasaulį“, – sakė puolėjas Timas Weah. Niekas nemano, kad JAV gali žaisti gerą futbolą.

Trečią vietą su trimis taškais užėmė Iranas. Komandai nepavyko išsiveržti į priekį per visas šešias pasaulio čempionato rungtynes.

Įtampą aplink rungtynes ​​padidino įtempti santykiai tarp JAV ir Irano islamo vyriausybės. 1998 m. turnyre Prancūzijoje Iranas 2:1 nugalėjo Jungtines Valstijas, pašalindamas amerikiečius.

Priešžaidybiniai protokolai buvo normalūs, kitaip nei 1998 m., kai iraniečiai amerikiečiams padovanojo baltas gėles, o komandos pozavo bendrai nuotraukai.

Riaumojantys Irano sirgaliai su ragais ir būgnais 42 127 žmonių minioje užpildė apatinį dubenį už vieno įvarčio Al Thumama stadione ir buvo daug garsesni nei raudonos, baltos ir mėlynos spalvos JAV sirgaliai kitame gale ir už JAV suolo.

Pirmajame kėlinyje JAV įveikė Iraną 9:0, tačiau nepalūžo, kol Pulišičius atėjo kartu su didžiuoju momentu, kurio ilgėjosi auganti ir vis reiklesnė gerbėjų bazė namuose.

READ  Kaspijos ruonių mirtis: Dagestane, Rusijoje, buvo išplauti tūkstančiai negyvų ruonių

Westonas McKennie nukreipė perdavimą iš karto po vidurio apskritimo Sergiño Destui ant 6 jardų baudos aikštelės krašto. Destas galva galva nukreipė kamuolį į vartus po atšokusio kamuolio, kai Pulisičius prasibrovė aikštės viduryje, aplenkdamas Raminą Rezaianą ir Majidą Hosseiniandą.

Apversdamas kūną, kad kamuolys pataikytų į dešinę koja, Pulišičius pataikė kamuolį į savo 22-ąjį tarptautinį įvartį ir pirmą kartą pasaulio čempionato rungtynėse. Mama nunešė jį vartininkui Alirezai Beiranvand, o Pulišičiui reikėjo padėti jam atsistoti prieš pasukant atgal.

„Akivaizdu, kad esame labai dėkingi, kad jis išmetė savo kūną“, – sakė McKinney. „Galų gale tai buvo liūdna akimirka, bet mes išgyvenome ir džiaugiamės, kad vis dar esame čia.

Weah, kuris įmušė amerikiečių įvartį pirmajame rezultatu 1:1 su Velsu, septintą pirmojo kėlinio sustabdymo minutę beveik padvigubino savo persvarą, tačiau tai buvo atmesta dėl nuošalės.

Antrojo kėlinio pradžioje Pulisicą pakeitė Brendanas Aronsonas.

Anglijai lenkiantis Velsą, Iranas žinojo, ar norint progresuoti reikia tik išlyginamojo įvarčio, ​​ir galiausiai pirmasis smūgis į vartininką Mattą Turnerį, 52-ąją minutę Samanas Gudosas galva smūgiavo virš skersinio. 70-ąją minutę Saeedas Ezzatullahas atliko atvirą smūgį Mortisa Boraliganji galva atšoko per trečią stabdymo minutę devynias minutes, o Walkeris Zimmermanas atšoko prieš vartus devintą minutę po Camerono Carterio. – Vickersas nežymiai suėmė Mehdi Taremį.

„Tikiuosi, kad mūsų gerbėjai ir žmonės Irane mums atleis. Aš tiesiog atsiprašau”, – sakė Taremi.

rikiuotės

Cameronas Carteris-Vickersas, buvusio NBA žaidėjo Howardo Carterio sūnus, vietoje Zimmermano debiutavo pasaulio čempionate ir suteikė Jungtinėms Valstijoms pirmą kartą visoje Europoje pasaulio čempionate.

Jaunas širdyje

JAV rinktinės vidurkis buvo 24 metai, 321 diena. Tai yra jauniausia komanda turnyre iki šiol ir jauniausia amerikiečių pasaulio čempionato komanda nuo 1990 m. 20 metų Younesas Musa buvo pirmasis amerikietis, pasirodęs savo dienų pasaulio čempionato rungtynėse. gimtadienis.

READ  Malaizietis batsiuvys atsiprašo, kad avėjo aukštakulnius su logotipu, kuris, kai kurių teigimu, primena arabišką raštą, skirtą Dievui atminti

laukiu

Jungtinės Valstijos 1:4 prieš Nyderlandus, visose draugiškose rungtynėse, ir įveikė dviejų įvarčių deficitą ir 2015 m. Amsterdame laimėjo 4:3.