Plaukimo pasaulio finale Italija įveikė JAV vyrus ir estafetėse su auksu

BUDAPESTAS, Vengrija – 15-metė kanadietė Summer McIntosh iškovojo dar vieną auksą, o Italija paskutinę pasaulio plaukimo čempionato lenktynių naktį vyrų 4×100 mišrių estafečių čempiono titulą pranoko JAV.

Amerikietės šią savaitę iškovojo 45-ąjį JAV medalį, šeštadienį laimėdamos 4×100 kombinuoto plaukimo finalą. Reaganas Smithas, Lily King, Tori Hosk ir Claire Krazan Australiją aplenkė 0,47 sek., Kanadą – 1,23 sek.

„Taip, aš esu gana pavargusi“, – sakė Hosk po šeštojo medalio per įtemptą savaitę.

Kanados plaukikai iškovojo 11 sėkmingiausių pasaulio medalių.

Veteranas Gregorio Paltrinieri laimėjo ir vyrų 1500 laisvu stiliumi rungtį, o Italija plaukimo pasaulius baigė su penkiais aukso medaliais.

Paltrinieri buvo gerokai mažesnis už pasaulio rekordo tempą, nes įgijo didžiulę persvarą prieš savo varžovus ir galiausiai finišavo čempionato rekordu 14 minučių 32,80 sekundės.

„Žinojau, kad jie ateis, bet turėjau didelę pažangą. Taigi man to pakako”, – sakė R. Paltrinieri. „Tiesą sakant, tokia buvo mano strategija greitai išeiti ir pabandyti atverti atotrūkį nuo kitų. Taigi aš tikrai džiaugiuosi, kad tai padariau.”

Vienintelis Sun Yang pasaulio rekordas buvo 14:31,02 iš greičiausių 2012 m. olimpinių žaidynių. Kinijos plaukikas buvo diskvalifikuotas už dopingo pažeidimą.

Bobby Finkas, kuriam pavyko sunkiai įveikti konkurentus, negalėjo pasivyti trinieriaus, nes įveikęs 3.90 Amerikos rekordą 14:36.70.

„Iš pradžių aš tiesiog bandžiau neatsilikti, bet vis labiau judėjo į priekį“, – sakė Finkas. „Nuima skrybėlę prieš Gregą. Negalėjau to susitvarkyti. Tai buvo nuostabios lenktynės, ir aš jomis tikrai didžiuojuosi.”

Fink sidabras buvo rekordinis 39-asis Amerikos medalininkas šią savaitę, aplenkęs Budapeštą 2017 m.

„Macintosh“ baigė labai sėkmingą kanadietės plaukimo savaitę su antruoju pasaulio čempionu po 200 plaukimo peteliške – moterų 400 kompleksinio plaukimo rungtyje įveikė 4:32.04. Tai buvo dar vienas jaunių pasaulio rekordas paauglei, kuri nedaro daug pastangų, kad išlaikytų lūkesčius.

READ  Vesely vadovaujama „Fenerbahce Biko“ pataiko į Lietuvos „Žalgirį“

Macintosh sakė, kad ji nekreipia dėmesio į vietą, bet buvo labiau susirūpinusi dėl to, kaip pasiseks kiekvienose lenktynėse.

„Aš tai pasiekiau ir pateisinau savo lūkesčius, kai kalbama apie skilimus ir tikslus, turiu omenyje, kad plaukiu juos ir stumiu savo kūną taip, kaip galiu. Taigi apskritai esu tikrai laimingas.” Macintosh sakė.

Katie Grimes, kuri yra tik septyniais mėnesiais vyresnė už „Macintosh“, išstūmė savo varžybas iki galo, kol atsiliko 0,63 sek.

„Tiesiog gerai praleidau laiką vasaros lenktynėse, – sakė Grimesas. – Jaučiu, kad tai ilga ateitis.” – Džiaugiuosi galėdamas tai pradėti.

Trečia liko kita amerikietė Emma Wyant, 3,96 taško skirtumu.

Po tam tikro sumaišties amerikietis Justinas Reese’as buvo patvirtintas 50-uoju vyrų plaukimo nugara čempionu.

Laimingas Reese laimėjo lenktynes ​​24.12 val. vietoje, kai buvo diskvalifikuotas dėl to, kad finiše buvo dunkso. Pergalę iškovojo komandos draugas Hunteris Armstrongas, finišavęs dvi šimtąsias sekundės dalis, o sidabrą iškovojo 17-metis lenkas Kasawiri Macyuk, o bronzą – italas Tomas Seconas.

FINA vėliau panaikino diskvalifikaciją, o tai reiškia, kad Ressas buvo apdovanotas auksu, Armstrongui – sidabru, o Masiukui – bronza.

„Tai turbūt pats blogiausias kelias, koks gali vykti lenktynėse“, – sakė Reese.

Švedė Sarah Sjostrom iškovojo 50-ąją moterų rungtį laisvuoju stiliumi ir iškovojo 10-ąjį auksą pasaulio čempionate, visose asmeninėse rungtyse. Tai buvo antras kartas, kai įveikiau 50 laisvo stiliaus ir peteliškio dviviečių viename pasaulyje po Budapešto 2017 m.

Italija neturėjo visko savaip, kai Lietuvos plaukikė Rota Miloteto dešimtadaliu sekundės įveikė pasaulio rekordininkę Benedettą Pilato ir laimėjo moterų 50 plaukimo krūtine rungtį per 29,70.

„Smagu būti pasaulio čempione, aš labai savimi didžiuojuosi“, – sakė Milotetto, antrąjį pasaulio čempiono titulą iškovojusi praėjus devyneriems metams po 100-osios plaukimo krūtine 2013 m. „Esu dėkingas už kiekvieną savo gyvenimo žingsnį, gerą ir blogą“.

READ  Nepaisant Pekino spaudimo, Taivano ir Lietuvos santykiai auga

Italijos žurnalistai, komandos pareigūnai ir pagalbinis personalas plojo, kai Paltrinieri pakrypo į mišrią zoną ir pasilenkė pasaulio rekordo link. Cecconas taip pat nutraukė Paltrinieri interviu, kad apkabintų savo komandos draugą.

Vėliau italai vėl šventė, kai Ciccone, Nicolo Martinini, Federico Bordisso ir Alessandro Merisi pasiekė Europos rekordą 3:27,51 ir vyrų 4×100 kombinuoto bėgimo rungtį įveikė 0,28 sekundės pranašumu prieš amerikiečius.