Lietuva dar kartą atskleidžia JAV komandos problemas dėl lėto starto ir dydžio

MANILA, Filipinai – Sekmadienį „Mall of Asia“ arenoje ant kortos nebuvo nieko, o JAV ir Lietuva FIBA ​​pasaulio taurės ketvirtfinalyje užėmė dvi vietas iš aštuonių. Steve’o Kerro programa jau buvo patekusi į 2024 metų olimpines žaidynes, tačiau 12 vyrų su užrašu „Lietuva“ ant krūtinės pradėjo varžybas su liepsnomis akyse ir liepsnomis plieskiančiomis iš tolo.

Septyni žaidėjai kartu atliko pirmuosius devynis komandos bandymus iš už lanko ir nepraleido iki keturių minučių antrojo kėlinio. Pradedantysis centras Jonas Valančiūnas vėl pribloškė amerikiečių metimų blokatorių Jareną Jacksoną jaunesnįjį į ankstyvą pražangą. Pirmąjį kėlinį baigę pirmaujant 31:12, Lietuva antrajame kadre susikrovė net 21 taško persvarą po Ignazo Brazdeikio, buvusio 2019 m. NBA naujokų biržos iš Mičigano rinktinės. Lietuviai įsmeigė JAV komandą į tokią gilią duobę, kad ir kaip drąsiai amerikiečiai atkovotų atmušimų ar kiek 35 taškų pelnė Anthony Edwardsas, 110:104 aplenkė turnyro favoritus ir užsidirbo pirmąją vietą. Dešimtoji grupė ir pasimatymas su Serbija antradienį.

Ketvirtfinalio rungtynėse JAV komanda susilygins su Italija, o per ateinančias 48 valandas bus surinkta daug mokomųjų taškų.

„Visą pirmąjį kėlinį lipome ant kulnų“, – sakė Kerras. „Jie mus sukapojo, ir mes tikrai turėjome tam tikrų nesusipratimų“.

Naujoji Zelandija pradėjo preliminarias rungtynes ​​ir netikėtai išsiveržė į priekį prieš itin palankius amerikiečius. Preliminarias rungtynes ​​Graikija pradėjo netikėta persvara prieš itin palankius amerikiečius. Penktadienį vykusiose JAV komandos pirmajame antrojo turo rungtynėse Juodkalnija ir „Visų žvaigždžių“ žaidėjas Nikola Vučevičius pirmauja pirmojo ketvirčio metu prieš itin palankius amerikiečius.

READ  BNN ANALIZĖ: Lietuvos mokytojai kovoja su kaltinimais riaušėmis ir vėl mato rožinį lapelį - Baltijos naujienų tinklas

„Kiekviename kėlinyje buvome nesėkmingi“, – sakė atsarginis puolėjas Bobby Portisas. „Manau, kad tai buvo tendencija.”

„Tai mano reikalas“, – sakė JAV komandos kapitonas Jalenas Brunsonas. „Aš turiu būti pasirengęs žaisti, ir visi turi būti pasirengę žaisti.

Brunsonas vienas iš 4 pradėjo rungtynes ​​su lietuve. Po Brunsono bendrų pastangų 2 iš 6 prieš Juodkalniją Kerras nusprendė užbaigti tą įtemptą kovą su Tyrese’u Haliburtonu prie valdymo pulto. JAV komandos puolimo stūmimas ir traukimas yra daug didesnis nei bet kurio kamuolio prižiūrėtojo, žaidžiančio amerikiečių ataką, tačiau Brunsono savęs vertinimas pasiteisino po kelių jo ankstyvų judesių, kai jis trenkėsi pro gynėjus ir į dažus. dar nenukrito pirmosiomis žaidimo minutėmis.

Šis įterptas turinys jūsų regione nepasiekiamas.

Galų gale, pagrindinis JAV komandos trūkumas buvo jos dydis ir stiprumas viduje, ypač kai Jacksonas, pelnęs tritaškius ir vieną atkovotą kamuolį, buvo laikomas nuošalyje. Čia Maniloje jis prasižengė dvejose iš penkių rungtynių ir buvo patrauktas Paulo Banchero naudai dėl kelių pirmojo ketvirčio sirenų trečiajame kėlinyje.

Kerras vis dar teikia pirmenybę mažesniems, greitesniems daliniams, skirtiems aplenkti bet kurį priešininką pereinamuoju laikotarpiu, tačiau praktiškai jie buvo sumušti ir sumušti abiejose stiklo pusėse šiame antrajame raunde. Po to, kai Juodkalnija 49:31 įveikė JAV komandą ir turėjo pranašumą 22:3 pagal antrojo šanso taškus, lietuviai sugebėjo iškelti 43 lentas prieš 27 amerikiečius, pakeliui į priekį 17:2.

„Jie tikrai mus pranoko“, – sakė Portisas. „Man nereikia žiūrėti į tą statistiką. Maniau, kad tai gana akivaizdu.”

Tai buvo aišku iš Lietuvos žaidimo plano. Atrodė, kad sveika pikenrolo dozė nusitaikė į JAV komandos gynybą, maitindama didžiulį vyrą, kuris siekė optimalios padėties dažuose. „Bandėme juos atakuoti nuo kamuolio ir po judesių“, – sakė Lietuvos treneris Kazis Maksevičius. Šešis sezonus NBA užfiksavo ne tik Valančiūnas (12 tšk., 7 atk. kam.) ir atsarginis milžinas Donatas Motijūnas (devyni taškai, 3 atk. kam.), iš jų 2014–2015 m. sezone su Hjustono „Rockets“ žaidė 62 rungtynes. Lietuvio saugai ir sparneliai ypač gąsdino Austiną Reavesą abiejuose blokuose, grūsdami jį po krepšiu, kol Reevesas buvo pašalintas iš žaidimo ketvirtajame kėlinyje. Jis pelnė tik 12 minučių ir 7 taškus metęs 1 iš 4.

READ  Dviviečių Hardeno ir Westbrooko trijulė pasiekia NBA sporto pergales

Vaidas Kariniauskas praėjusį sezoną Vokietijos „Brose Bamberg“ klube žaidė su Reaveso broliu Spenceriu, o prieš sekmadienio rungtynes ​​kalbėjosi su vyresniuoju Arkanzaso produktu. „Jis jam pasakė šiukšles“, – po rungtynių atskleidė Kariniauskas. Pirmojo kėlinio pabaigoje susidūręs su Reaves ir priartėjęs prie vieno kibiro, Karianiauskas pamojavo liežuviu pralenkusiai amerikiečių gvardijai, džiugindamas šėlstančią lietuvių minią, kuri daugiausia buvo pasipuošusi raudonais, geltonais ir žaliais atspalviais. Tops – Duoklė Grateful Dead marškinėliai, datuojami iki Lietuvos rinktinės bronzos medalio 1992 m. Barselonos olimpiadoje.

„Jie yra puiki komanda ir pelno gerai“, – sakė Mikalas Bridgesas. „Mes tiesiog turime žiūrėti, nedarydami jokios netvarkos“.

Juolab kad JAV komanda vėl galėtų susidurti su Lietuva pakeliui į amerikiečių trokštamo aukso medalį. Jei abiem komandoms pasiseks antradienį, o penktadienį vėl pusfinalyje, sekmadienio vakarą tame pačiame „Mall of Asia“ arenos aukšte jų laukia dar vienas pasaulio čempionato finalas.

To gali pakakti, kad pamirštum dainas „Letova! Taip garsiai sklido iš susirinkimo, kad per Edwardso ir Kerr po rungtynių vykusią spaudos konferenciją buvo galima išgirsti riaumojantį chorą, kuris buvo įspraustas į stadiono vidurius.

„Tai bus skaudu“, – sakė Portisas, – bet mes turime jį palikti vidurnaktį. „Vieną dalyką, kurį sužinojau apie sportą, niekas tavęs negailės. Niekas nepaglostys tau per nugarą ir nemiegos su tavimi naktį ir nesakys: „Ei, žmogau, viskas bus gerai“. pasiruošęs kitam varžovui“.

Italai laukia, nes pralaimėjimas nebus toleruojamas.