„Mavs“ aikštėje Luka Dončičius veda Slovėniją į pergalę „EuroBasket“ pirmenybėse.

Kelnas, Vokietija – Lietuva yra didesnė šalis nei Slovėnija – gyventojų skaičiumi, geografiniu dydžiu ir pasauliniu pripažinimu – o vyrų krepšinio rinktinė turi daugiau patirties ir gilumo NBA.

Bet Lietuva Luka Dončičiaus nėra.

„Mavericks“ ir Slovėnija – ir vėl Lietuva – išmoko Dončičiaus talento ir gamyba gali paneigti daugumą neatitikimų.

Paskutinis pavyzdys buvo ketvirtadienį, kai Slovėnija laimėjo 92:85 EuroBasket čempionatas Lanxess arenoje.

Dončičius per 35 minutes pelnė 14 taškų (4 iš 17 metimų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir perėmė tris perimtus kamuolius. Centras Mike’as Tobe’as pelnė 24 taškus, daugiausia dėl elitinio Dončičiaus vizijos ketvirtajame kėlinyje.

Tai buvo 10-oji Slovėnijos pergalė iš eilės „EuroBasket“ turnyre – įspūdingas žygdarbis bet kokiu mastu, bet ypač mažesnei nei Hiustonas šaliai.

Tačiau vienas iš 2,1 milijono Slovėnijos gyventojų pavertė šalį krepšinio gerbėjų židiniu, turinčiu patriotinę aistrą, kuri nusidriekia iki pat Dalaso – ir Lietuva žino geriau nei dauguma.

„Jis yra nuostabus talentas“, – sakė Toby apie Dončičių, kuris nedavė interviu po rungtynių. „Jei tik suteiksite jam galimybę ir šiek tiek vietos, jis kiekvieną kartą skaitys teisingai.

Dončičius šiame „EuroBasket“ etape nedalyvavo penkerius metus, ne nuo tada, kai jis buvo 18-metis tarptautinis žaidėjas, kuris per istorinį 2017 m. Slovėnijos čempionatą atidavė veteranui ir mentoriui Goranui Dragičiui.

Ir jis niekada nebuvo pagrindinio vaidmens atlikėjo veidas.

Tačiau aplink aikštę ir didesnę Kelno sritį, Pasirodė Dončičiaus veidas Ant plakatų, reklamjuosčių, grotelių ir gatvių apšvietimo reklamjuosčių virš Reino.

Kaip šių Europos turnyrų veidas, Dončičius nenuvylė pirmose penkerių grupių varžybose.

Nepaisant to, kad per pirmuosius tris kėlinius buvo tylus – statistiškai, o ne su pareigūnais – Dončičius pirmajame etape pelnė keletą svarbiausių taškų. Žymiausias: Jockas susilaužė čiurną dėl Naujojo Orleano „Pelicans“ centro Jono Valančiono ir paleido buvusį krepšininką Ignace’ą Prazdikį.

READ  Sveiki Ags: Solomon Washington – Teksaso A&M Athletics

Paskutinės ketvirtojo kėlinio minutės Dončičiui taip pat tapo svarbiausiu momentu.

Slovėnija, likus maždaug 6 minutėms, atsiliko penkiais taškais (78-73), o Valančiūno Lietuvos krepšininkų duetas ir Indianos „Pacers“ žvaigždė Domantas Sabonis taikėsi į įvartį.

Bet tada Dončičius į pagalbą Toby atėjo viena ranka paduodamas šautuvą.

Tada kitas trenkė ranka į Tobį prie krašto.

ir kitas.

Mavericks Treneris Jasonas Kiddas savo schemoje Dončičių dažnai vadina „ketvirtininku“.

Jis turėjo aiškią viziją, kaip 23 metų superžvaigždė Slovėnijoje atliks tą patį vaidmenį kaip ir Kiddas, savininkas Markas Cubanas, generalinis vadybininkas Nico Harrisonas, generalinio direktoriaus padėjėjas Michaelas Finley ir žaidėjų sveikatos bei rezultatyvumo direktorius Casey Smithas stebėjo jį žaidime. teismas.

Žinoma, kad Lietuvos gerbėjai yra pamišę ir entuziastingi.

Nežiūrėkite toliau, nei daugybė žalių, geltonų, raudonų ir surištų marškinių, šortų, vėliavėlių, klounų perukų, pelerinų ir netikrų mačetų, kurie ketvirtadienį trijų aukštų arenoje linksmino, šoko, plojo ir spaudė rankas kaip įrodymą.

Jie sukūrė savo „Green Monster“ sienos versiją už krepšio Slovėnijos suolelyje ir išplėtė į Slovėnijos paskirtas atkarpas.

„Jaučiausi taip, lyg žaistume Lietuvoje“, – sakė Dragicas.

Dončičius ir Slovėnija žinojo, ko tikėtis.

2021 metų liepą Slovėnija žaidė olimpinio atrankos turnyro rungtynes ​​Kaune, o finale susitiko su šeimininkų komanda – nugalėtoja prieš Tokiją, pralaimėjusi.

Lietuva niekada nepraleido olimpinės vietos, o Slovėnija – 31 tašku, 11 atkovotų kamuolių ir 13 rezultatyvių perdavimų trigubu dubliu, kuris apvertė istoriją ir numalšino audringą minią Lietuvoje, taip paskatindamas Slovėnijos „Pelenės“ seriją per žaidynes. .

Po keturiolikos mėnesių Dončičiaus nusiteikimas ir gamyba pasirodė tokie patys.

„Jie geriau suprato, kaip nušviesti Lukos žaidimą“, – sakė slovėnų treneris Aleksandras Sekoličius. „Jie labai pasikeistų, bet Luca visada randa būdą.