Kotryna Teterevkova laimėjo porą Europos vienetų čempionate Euros Tuneup

2022 m. Europos universiada – plaukimas

2022 m. Europos Universiada, didžiausias Lenkijos rengiamas sporto renginys nuo 2001 m. žiemos universiados, praėjusią savaitę vyko į Odą.

Renginyje tarp 20 siūlomų buvo dvi vandens sporto šakos: plaukimas ir vandensvydis.

Medaliai renginyje skirstomi dviem būdais: pagal šalį ir universitetą. Apskritai šeimininkė Lenkija pirmavo visose sporto šakose, iškovodama 24 aukso medalius ir iš viso 83, tačiau Turkijos, Ukrainos, Prancūzijos, Vengrijos ir net Didžiosios Britanijos delegacijos, kurios varžėsi dėl persidengimo su Sandraugos žaidynėmis, taip pat puikiai pasirodė, nors ir ne. Britai varžosi plaukimo rungtyse.

Medalių lentelė pagal šalis, plaukimas:

Tarp geriausiai rungtynes ​​pasirodžiusių buvo Lietuvos rinktinė Kotryna Tetervkova. Nors ji neplaukė geriausio laiko nei viename savo starte, aukso medalį ji iškovojo tiek 100 m (1:07,19), tiek 200 m (2:24,89).

Lietuva turi stiprią plaukimo krūtine istoriją, įskaitant neseniai 2022 m. pasaulio čempionę 50 m bėgime Rota Melotet. Tikimasi, kad vėliau šį mėnesį plaukikai atstovaus Lietuvai Europos čempionate Romoje. Pati Teterevkova pasaulio čempionate 200 plaukimo krūtine rungtyje užėmė penktą vietą.

Atstovauja Vytoto Didžiojo universitetui Lietuvoje.

Jis buvo tarp geriausiai pasirodančių žaidėjų tarp vyrų Justinas Potas Iš Vokietijos, kuri 200 plaukimo krūtine rungtį laimėjo 2:14,83 sek. Dalis didžiausios rungtynių akistatos jis atėjo iš nugaros, kad pergudrautų Lenkiją Janas Kalusovskis dėl aukso medalio. Kalusovskis finišavo antras – 2:15.20.

Tai buvo naujas geriausias Botto laikas daugiau nei dviem sekundėmis; Jo greičiausias laikas buvo birželio 2:17.12. Iš viso per pastarąsias šešias savaites jis prarado daugiau nei penkias sekundes nuo ankstesnio geriausio laiko – anksčiau daugiausia dėmesio skyrė plaukimo krūtine sprintams.

Plaukimas iš dugno Hamburgo universitete Vokietijoje.

READ  BNN Analytics | Ukrainos karinis nuovargis ima veržtis, bet ar jis gali nualinti Lietuvą, ištikimą Ukrainos sąjungininkę?

Tarp kitų daugkartinių susitikimo nugalėtojų Marcelis Vagroskis (50 nemokamų, 200 momentinių žinučių), Bora Gilsen (200 nemokamai, 200 vėl), Muharamas Efendioglu (50 kartų, 100 kartų), Sergejus Comte’as (50 musių / 100 musių), Rebeka Jensan (200 musių / 200 musių), ir Monika Olley (50 musių / 100 musių).

Vandensvydžio varžybose Vengrijos Budapešto verslo mokykla vyrų varžybose 29:9 įveikė Ukrainos Lvovo valstybinį kompiuterių universitetą. Moterų vandensvydžio varžybose nebuvo.