„Judo Inside“ – Naujienos – Lietuvos sportininkai protestuoja prieš dabartinę dziudo federaciją

Naujausias dziudo naujienas pateikė JudoInside.com

Ar kada susimąstėte, kodėl šiemet vos nematote Lietuvos sportininkų? Ne tik dėl „Corona“, bet ir dėl abejotinos situacijos, kai daugelis sportininkų atsiskyrė nuo Lietuvos dziudo federacijos ir įkūrė Nacionalinę Lietuvos dziudo asociaciją. Šiuo metu yra naujas garbės kodeksas, pagal kurį apie 40 dziudo žaidėjų (sportininkų, trenerių ir teisėjų) atsisako dėvėti juodus diržus (1–6 dan), kuriuos įvedė federacija. Rengiami teismo procesai prieš dabartinę federaciją.

Antradienį Evelina Kleinet Porec užėmė septintą vietą kaip viena iš trijų sportininkių. Šių metų tik septyni pirmieji šalies rezultatai svarbiausiuose tarptautiniuose renginiuose. Taip pat sunkiasvorė Sandra Jablonskiti negalėjo sužavėti šiais metais, dalyvaudama 2019 m. GP pasaulio čempionate Tel Avive ir „Grand Slam“ varžybose Paryžiuje, Diuseldorfe ir Budapešte kaip vieną iš išimčių keliaujant į užsienį. Porece net keli sportininkai nedalyvavo jaunių ir U-23 turnyruose. Europos čempionate Prahoje buvo įmušti tik Pileckaitė ir Jablonskyte. Jablonskyte iš Sinkevičiaus dziudo asociacijos prezidento klubo.

Nacionalinė Lietuvos dziudo asociacija vienija ir atstovauja daugumai Lietuvos dziudo ir sprendžia dabartinės keblios padėties pokyčius. Nutraukti tebesitęsiančią sportininkų diskriminaciją ir destruktyvią Lietuvos dziudo federacijos veiklą.

Sportininkai ir jų treneriai varžybose dalyvauja savo lėšomis. Dviejų žmonių (sportininko ir trenerio) dalyvavimo varžybose (kelionės, maitinimo, apgyvendinimo, įėjimo mokesčio) kaina viršija 1 000 eurų. Sportininkai, neturintys tokių lėšų ir todėl negalintys dalyvauti varžybose, yra diskriminuojami kolegų, turinčių geresnių finansinių galimybių, ar tų, kuriuos finansuoja Lietuvos dziudo federacija. Reikėtų pažymėti, kad sportinė veikla yra ribota, o pajamos mažėja dėl „Covid-19“ protrūkio.

Akivaizdu, kad nekonkuruodami sportininkai negali surinkti IJF pasaulio reitingo taškų, kad iškovotų vietą olimpinėse žaidynėse.

Lietuvos nacionalinės dziudo asociacijos prezidentas Marios Baskevitsios pasirašė laišką, kuris buvo išsiųstas visoms atitinkamoms federacijoms, siekiant išspręsti esamą situaciją. Paškevičius iškovojo bronzos medalį 2009 m. Pasaulio čempionate. 2012 ir 2014 m. Europos čempionate jis iškovojo bronzą. Pasaulio taurėje jis iškovojo 17 medalių ir atstovauja didžiausiai šalies organizacijai Nacionalinei Lietuvos dziudo asociacijai, vienijančiai 46 dziudo klubai, kuriuose yra daugiau iš 70 dziudo trenerių.

READ  Mišrus kovos menininkas debiutuoja Ostino kino festivalyje prieš išleidžiant „Fight Pass“ (išskirtinis)

Dziudo žaidėjai ir susiję renginiai

Susijusios dziudo nuotraukos

Su dziudo susijusios naujienos

Protestai 2

2019 m. Spalio 26 d. 21:20

Spalio 25 ir 26 dienomis vyko Lietuvos nacionalinis senjorų čempionatas, kurį organizavo Lietuvos dziudo federacija. Bet visose svorio kategorijose varžėsi tik 43 dziudokai. Didesnė dziudo bendruomenės dalis Lietuvoje nusprendė protestuoti prieš renginį ir kaip žiūrovai susirinko aikštės verandoje. Skaityti daugiau

101_maciej_sarnacki

2017 m. Kovo 5 d. 17:45

Du Lenkijos čempionai sekmadienį, antrąją Europos atvirojo čempionato Katovicuose dieną, iškėlė šeimininkių medalių sąrašo viršūnę. Piotras Kuchera ir Masigas Sarnaki laimėjo savo kategorijose po to, kai Lenkija dieną prieš tai iškovojo du bronzos medalius. Apskritai tai buvo naudinga Europos čempionato praktika. Skaityti daugiau

20150627_Baku_Amir_Adam Okroshvili_Gio (1)

2015 m. Birželio 27 d. 20:15 val

Adamas Okwashvili pelnė savo pirmąjį Europos titulą savo karjeroje. Teddy eroje kitiems nedaug liko, tačiau Riner dalyvavo tik keturis kartus (ir laimėjo viską), taip pat šioje versijoje teko atsisakyti dėl traumos. Likusią dalį sudarė tokie vyrai kaip Boras, Saidovas, Mayeris ir Matyashvili. Tačiau jis buvo 36-oje vietoje pasaulio sąraše arba Sassoonas, kuris pateko į finalą su įspūdingu dziudo. Skaityti daugiau

20140622_Budabest_dam Adam Okruashvili - Chrisas Sherringtonas

2014 m. Birželio 22 d. 17:25

Europos sidabro medalininkas Adamas Urquashvili užėmė vyrų sunkiojo svorio areną Budapešte, kur +100 kg finale sustabdė Marių Paskevičių (LTU). Orkuashvili pelnė waza-ari iš yoko-shiho-gatame ir tai buvo lemiama po penkių minučių, kai gruzinas iškovojo finalinį auksą „Grand Prix“ atidaryme Budapešte. Skaityti daugiau

Teddy Raineris (10)

2014 m. Balandžio 26 d. 18:35

Teddy Raineris ne visada dalyvauja Europos čempionatuose, tačiau čia, Monpeljė „namuose“, jis parodė savo klasę ir išsikovojo ketvirtąjį Europos titulą bei galėjo sekti savo sėkmę 2013 m. Gruzija finale. Skaityti daugiau