JAV komanda pralaimėjo lietuviui nepaisant puikaus Michaelo Bridgeso pasirodymo

Dydis tarptautiniame krepšinyje yra svarbus. Taip pat ir tritaškių metimas. Lietuviai dominavo ir sekmadienį, ir 110:104 įveikė JAV – tai pirmasis amerikiečių pralaimėjimas po devynių pergalių iš eilės – penkios parodos ir keturios. FIBA pasaulio taurė žaisti Tačiau kai Serbija nugalėjo Dominikos Respubliką, JAV užsitikrino kandidatūrą į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Antradienį taurės ketvirtfinalyje JAV susikaus su Italija.

Miguelis Bridgesas sužaidė geriausias savo rungtynes ​​Maniloje ir pelnė 14 taškų metimų metu 5 iš 8, įskaitant 2 iš 3 iš gilaus per 26 minutes. Jis pridėjo tris atkovotus kamuolius, du blokus, vieną perimtą kamuolį ir vieną rezultatyvų perdavimą. Jam taip pat buvo pavesta saugoti Lietuvos tašką Roką Jokubaitį, kuris metimą 3 prieš 8 pelnė devynis taškus.

Prastai sugrįžus po 21 taško deficito pirmajame kėlinyje JAV vos atsitraukė iki galo, tačiau likus 10 sekundžių Bridgesas nepataikė tritaškio ir lietuvis pradėjo greitą pertrauką. Tai suteikė Baltijos tautai galutinę šešių taškų pergalę.

Cam Johnson, kuris penktadienį turėjo DNP prieš Juodkalniją, žaidė 11 minučių ir, nors pelnė vos tris taškus, pradėjo amerikiečių sugrįžimą.

Anthony Edwardsas pelnė 35 taškus 14-26 metimų metu, Bridgesas ir Knicks Jalenas Brunsonas pelnė 14. Vaitas Kariniaskas surinko 15 taškų, buvęs Nickas Mintakas Kuzminskas surinko 14 taškų, o „Pelicans“ žaidėjas Jonas Valančiūnas surinko 12 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. Lietuvis turėjo septynis dviženklius žaidėjus.

„Mums pasisekė, kad pralaimėjimas mūsų nepaveikė, nes mūsų tikslas buvo iškovoti aukso medalį“, – sakė JAV treneris Steve’as Kerras. „Tačiau mums tai puikus žaidimas, nes tai FIBA. Yra puikių komandų, kurios turi tęstinumą, supranta, ką daro, ir tai vykdo, ir aš maniau, kad Lietuva šįvakar buvo puiki. Jos nusipelnė laimėti.

„Laimei, žaisime dar kartą“, – sakė Edwardsas ir pridūrė, kad nesijaudina nei dėl Juodkalnijos, nei dėl Lietuvos, o tai galbūt papildė lietuvių motyvaciją ketvirtadienį.

Lietuviai žaidimą pradėjo taip stipriai, kad atrodė, kad žaidimas baigsis smūgiu, o jie pasirodė agresyvūs, tyčiodamiesi iš apačios esančios JAV, o iš gilumos traukė 9 prieš 9. Lietuvai pirmaujant 33:12, Johnsono tritaškis 9:37 į antrąjį pradėjo apsisukimą. Jis greitai tai padarė, padėdamas Edwardsui mesti tritaškį.

„Tai prasidėjo nuo mūsų nesusikalbėjimo (gynybos srityje)“, – sakė Bridgesas dar po žaidimo dėl amerikiečių problemų. „Jie yra didelė komanda ir puikiai rungtyniauja, ir tai… mes turime gintis be klaidų“.

Tiesą sakant, Jarenas Jacksonas jaunesnysis, karaliaujantis NBA metų gynėjas, penktadienio vakarą amerikiečių pergalės metu nesugriebė lentos, atliko tris metimus anksčiau ir atkovojo vieną kamuolį.

Įpusėjus JAV komandai vis dar nusileido 17 važiavimų. Tada amerikiečiai atsistojo 8:0, paskui 15:2. Per 4 minutes ir 16 sekundžių Bridgesas vėl pelnė devynis taškus ir sumažino JAV pranašumą nuo 17 iki keturių.

Tačiau amerikiečiai negalėjo įveikti kupros nei tada, nei kitose rungtynėse – kelis kartus priartėjo, bet taip ir neišsiveržė į priekį. Skirtingai nei daugelis ankstesnių JAV komandos priešininkų, didelę patirtį turintys lietuviai neprarado šaltumo. Jie nepralaimėjo kovos dėl lentų ir įveikė Ameriką 43:27. Juodkalnija, turinti NBA centrą Nikola Vučevičių, penktadienį padarė tą patį su per maža JAV rinktine ir pralaimėjo 47:31.

JAV komanda antradienį 8.40 val. Niujorko laiku žaidžia su Italija. Pralaimėjimas padeda išvengti kito tradicinio Europos didžiojo boso 6’11 colio serbo Nikola Miludinovo, kurio NBA teisės priklauso Bruklinui.

Štai paskutinės pasaulio čempionato savaitės skliaustelis…