Geriausi rugsėjo 7 dienos atlikėjai: Skelly, Brazdeikis, Kosminskas, Gražolis, Valančiūnas – FIBA ​​​​Pasaulio krepšinio taurė 2023

MANILA, Filipinai – Latviai ir lietuviai nusprendė užpildyti kasdienį geriausių atlikėjų sąrašą prieš šeštadienį dalyvaudami Baltijos derbyje, kad nuspręstų penktosios vietos likimą.

Su geru gyliu galima nuveikti daug. Latvija ir Aigaras Skili tai įrodė pergale prieš Italiją rezultatu 87:82. Skelly pakilo vos sužaidęs vos 3 minutes per trumpą ketvirtfinalio pralaimėjimą Vokietijai ir įrodė, kad priklauso pasaulio čempionate, pelnęs 12 taškų, 9 rezultatyvius perdavimus ir keturis atkovotus kamuolius prieš Azzurri. Flirtas su dvigubais metimais buvo puikus, tačiau jo pasirodymas išsiskyrė tuo, kad jis pataikė iš aikštės 5 iš 6.

Kitas sėjimo žaidimas mums suteikė tris rezultatyvias bazes iš lietuvių, kurie perėmė kontrolę prieš Slovėniją 100:84. Ignas Brazdeikis iš pradžių atliko du rezultatyvius perdavimus, bet vėliau pasisuko į įvartį ir antrojo kėlinio pabaigoje pataikė du įsimintinus tritaškius iš eilės. Tai davė toną būsimiems įvykiams, nes puolėjas paliko aikštę su 15 taškų, 4 rezultatyviais perdavimais ir 2 perimtais kamuoliais.

Mindaugas Kosminskas pasirūpino, kad nesustotų žaisti, nes Lietuvoje atstovavo puolėjams nuo suolo. Kozas per pirmąjį kėlinį iš tikrųjų pelnė 8 taškus ir puikiai užbaigė žaidimą – surinko 14 taškų, perėmė 3 kamuolius ir atliko nepriekaištingą metimą 5 iš 5. Paskutinis jo krepšys neabejotinai paliko JAV sirgaliams blogus prisiminimus, nes Kosminskas vėl pataikė trečiojo kėlinio smūgį, kurį būtų sunku atkartoti.

Nebuvo scenarijaus, kad puikus latvių žaidėjas Andris Gražulis neprisijungtų prie geriausių mūsų žaidėjų, dėl to, kad perrašė istoriją. Grazulesas atliko 12 iš 13 metimų iš aikštės ir užfiksavo geriausią įvarčio procentą (92,3 proc.), kurį žaidėjas FIBA ​​pasaulio taurės rungtynėse atliko bent 10 bandymų per pastaruosius 30 metų. Tai jam skyrė 28 taškus ir 6 atkovotus kamuolius, o paskutinis jo metimas buvo paskutinis durklas italų širdyse.

READ  Viceministras Pottsas baigia savo darbo vizitą Čekijoje ir Lietuvoje

Žinoma, Lietuvai nebūtų jokios šventės, jei turnyrinėje lentelėje nedominuotų Jonas Valančiūnas. Tai buvo trečiasis dvigubas dublis pasaulio čempionate, JV pelnė 24 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir puikiai pataikė 8 iš 8 nuo baudų metimo linijos. Tai buvo dar vienas pasirodymas, kupinas nuožmios kovos, jam būdingo siurblio padirbinio ir aiškaus poreikio padaryti kuo daugiau žalos Mall of Asia Arena padangoms.

Latvija ar Lietuva? Tai šiandien klausimas.