Europos krepšinio čempionatą laimėjo prancūzas Joubertas. Luka vėl pirmauja Slovėnijoje

Rudi Gobertas pelnė 20 taškų ir atkovojo 17 kamuolių, o olimpinio sidabro medalio laimėtoja Prancūzija pateko į Europos krepšinio čempionato ketvirtfinalį, šeštadienį per pratęsimą 87:86 nugalėjusi Turkiją.

Joubertas nusmuko likus 2,7 sekundės iki išlyginti rungtynes, tada pelnė pirmus keturis pratęsimo taškus, Prancūzija neatsilieka ir papildomoje sesijoje.

„Tai beprotiškas žaidimas“, – sakė Joubertas.

Beprotiška pabaiga.

Rungtynėse Turkija visiškai dominavo likus 12,2 sek. Kamuolys dviem baudų metimais užkliuvo už pražangos linijos, o po šių smūgių išliks kamuolį, nes Prancūzija buvo nušvilpta už nesportinę pražangą.

Tačiau Cedi Osmanas nepataikė į abu smūgius, o tai primena sceną, kai jis padarė tą patį, kai 2019 m. Pasaulio krepšinio čempionate JAV pralaimėjo vienu tašku. Vėliau Prancūzija pakeitė kamuolį. prarijo Jouberto išlyginamąjį įvartį.

„Mums tai tikrai sunki vieta, bet mums pasisekė, jie abu suklydo“, – sakė Joubertas. „Tada mums pavyko pavogti limitus, gauti kibirą ir pratęsimą. Niekada nesustojome. Niekada nenustojome kovoti. Visada tikėjome. Akivaizdu, kad tai nėra geriausios mūsų rungtynės, bet aš tikrai didžiuojuosi tuo, kad mes niekada pasidavė. Tiek daug komandų. Ji būtų atsisakiusi šios pozicijos.”

Thomas Hortelas ir Evanas Fournier pelnė po 13 taškų su Prancūzija, kuri antrojo kėlinio viduryje turėjo 16 taškų pranašumą.

Tačiau trečiąjį kėlinį Turkija baigė 19:0 ir per paskutines dešimt žaidimo minučių savo 11 taškų deficitą pavertė 57:49. Prancūzija šioje atkarpoje prametė 11 metimų iš eilės.

Turkija turėjo galimybę laimėti po paskutinio kamuolio atmušimo per pratęsimą, tačiau Furkanas Korkmazas beveik prieš dvi sekundes prarado driblingą ir jo komanda taip ir neatsipirko.

Turkijos gretose 22 įvarčius pelnė Bugrahanas Tunceras, 18 – Korkmazas.

„Aš tikrai nežinau, ką pasakyti”, – sakė Tungeris. „Aš taip piktas. Man taip liūdna. Jei nerandu gerų žodžių, labai atsiprašau. Tai nepriimtina.”

READ  Valoe prospektas dėl priėmimo į

Prancūzija ketvirtfinalyje žais su sekmadienio rungtynių tarp Serbijos ir Italijos nugalėtoja. Rungtynės numatytos trečiadienį.

„Turbūt didžiausia emocinė netektis per mano 26 metų karjerą“, – sakė Turkijos treneris Erginas Atamanas. „Sveikiname Prancūziją. Tikiuosi, kad jie ir toliau gerai žais ketvirtfinalyje. Štai ir viskas.”

88 Slovėnija, Belgija 72

Luka Dončičius pelnė 35 taškus, o čempionų titulą ginanti Slovėnija ketvirtajame kėlinyje panaudojo 17:0 ir eliminavo Belgiją.

Dončičius ir Goranas Dragičius kartu pelnė arba buvo rezultatyvūs per pirmuosius 40 Slovėnijos taškų antrajame kėlinyje.

„Belgija žaidžia puikų krepšinį“ – per paskutines trejas varžybas pelnydavo po 39,3 taško, – sakė Dončičius, iki šiol per šešias turnyro rungtynes ​​pelnęs 28 taškus. „Žinojome, kad tai bus sunkios rungtynės. Jie kovojo iki galo. Bet galų gale, manau, žaidėme šiek tiek geriau.”

Slovėnijai Dončičius atkovojo penkis kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir keturis metimus, Klimenas Pribličius pelnė 13, Mike’as Toby – 12, o Dragičius – 11.

Belgijos gretose Manu Lecomte’as pelnė 16 taškų, o Pierre’as-Antoine’as Gillet surinko 15 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Slovėnija šią seriją pasiekė 25 kartus, o Belgija – tik aštuonis kartus.

„Jau keletą savaičių klausau žodžio „lygybė”. Krepšinyje nėra lygybės”, – sakė Belgijos treneris Dario Gergega.

Kitos Slovėnijos rungtynės bus ketvirtfinalio rungtynės trečiadienį. Prieš Ukrainos ir Lenkijos rungtynių nugalėtoją. Šios komandos žais sekmadienį.

Vokietija 85, Juodkalnija 79

Dennisas Schroederis pelnė 22 taškus, o Vokietija antrajame kėlinyje iššvaistė didžiąją dalį savo 27 taškų persvaros, kol įstengė nuversti Juodkalniją.

Trečiojo kėlinio pradžioje Vokietija pirmavo 51:24, o Juodkalnija per kitas 19 minučių įveikė šeimininkus 53:29.

Tačiau Vokietija pergalę iškovojo penkiais baudos metimais paskutinėmis sekundėmis – trys iš jų buvo atlikti po nesportinės ir techninės pražangos.

READ  Kowtowing į Kiniją – susipažinkite su Vokietijos DeSantis – Bundestago seminaras – POLITICO

Vokietijos rinktinėje po 14 įvarčių pelnė Maodo Lo ir Franzas Wagneris. Antradienį ketvirtfinalyje vokiečiai susikaus arba su Graikija, arba su Čekija; Šios komandos sekmadienį susitiks aštuntfinalyje.

Juodkalnijai Kendrickas Perry pelnė 25 įvarčius, 22 – Bojanas Dublevičius, 13 – Marko Simonovičius ir 12 – Vladimiras Mihajlovičius.

Ispanija 102, Lietuva 94, OT

Lorenzo Brownas pelnė 28 taškus, Willy Hernangómezas pridėjo 21, o Ispanija atlaikė keletą siautulingų akimirkų ir įveikė lietuvį per pratęsimą.

Rudi Fernandezas ir Juancho Hernangomezas įmušė po 13 įvarčių Ispanijos rinktinei, kuri antradienį ketvirtfinalyje susitiks su Suomija arba Kroatija. Suomija ir Kroatija sekmadienį žais aštuntfinalyje.

Brownas pelnė pirmus penkis taškus per pratęsimą, o Ispanija nevėlavo į papildomą sesiją.

Ignas Brazdeikis suteikė Lietuvai šansą, gavęs arbatpinigių apie kraštą ir kritęs, nes baigėsi laikas organizuoti. Tačiau paskutiniame ketvirtojo kėlinio rezultatu 5:56 Lietuva iššvaistė aštuonių taškų persvarą, o Ispanija po Browno kampinio smūgio išlygino rungtynes, likus ketvirtam kėliniui 2:23.

Mindogas Kuzminskas pirmavo lietuvį 18 taškų. Prazdekis pelnė 17 įvarčių, o Domantas Sabonis ir Lukas Lykavicios – po 15 įvarčių.

Rokas Jukubaitis 13 pridėjo lietuviui, kuris pralaimėjo nepaisant to, kad sumokėjo 51% – 7% geriau nei Ispanija.