Domantas Sabonis padeda Lietuvai patekti į 2022-ųjų Europos krepšinio čempionato aštuntfinalį

Domanto Sabonio laikas 2022 m. FIBA ​​„EuroBasket“ savo šaliai Lietuvai baigėsi po to, kai praėjusį šeštadienį per pratęsimą 102:94 pralaimėjo Ispanijai.

Sabonis įsitvirtino viso turnyro metu – per šešerias Lietuvos rungtynes ​​vidutiniškai pelnydavo po 12,5 taško, atkovodavo 7,3 kamuolio ir atlikdamas 2,5 rezultatyvaus perdavimo, kol komanda pralaimėjo Ispanijai, kuri turnyre įveiks Prancūziją.

Geriausias vasaros pasirodymas buvo grupės etape 87:64 nugalėjęs Vengriją. Sabonis vakarą baigė pelnydamas 19 taškų, puikiai atmušęs 7 iš 7, atkovojęs aštuonis kamuolius ir atlikdamas keturis rezultatyvius perdavimus vos per 25 minutes.

Dar vienas puikus turnyro momentas – iš Lietuvos prieš Bosniją. Sabonis šiose rungtynėse liko lygoje – pelnė 12 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus, tačiau jo pasirodymas nebuvo šou žvaigždė.

Po to, kai buvo priblokštas bosnio varžovo Sabonio, Miralemas Halilovičius nusprendė spoksoti į Domą, o ne gintis, o po akimirkos jį pribloškė Arnas Butkevičius.

Lietuvis rungtynes ​​baigė pergale 87:70.

Po sunkios vasaros rungtyniaujant tėvynėje Sabonis netrukus grįš į saulėtąjį Sakramentą kaip tik laiku, kad rugsėjo 27 d. prasidėtų treniruočių stovykla.