Dalaso „Mavs“ žvaigždė Luka Dončičius spindi, nes Slovėnija pasaulio krepšinio čempionate nusileido Lietuvai

MANILA, Filipinai – Luka Dončičius kovojo dėl Slovėnijos su Jono Valančiūno vadu lietuve, kad išlaikytų penktąją vietą 2023 m. FIBA ​​krepšinio pasaulio čempionate. Lietuva laimėjo 100:84.

Po to, kai Payne'as Preblicas pelnė įvartį iš už lanko 8:49 per pirmąjį kėlinį, Slovėnijos pranašumas 3:2 buvo vienintelė persvara, kurią komanda išlaikė likusį varžybų laiką. Lietuvis greitai atsakė tritaškiu, o tada priminė žaidimą į priekį.

Lietuviai pirmojo kėlinio pabaigoje pirmavo 33:21, o antrojo kėlinio pradžioje pirmavo net 15 taškų skirtumu. Slovėnijai buvo sunku nuolat stabdyti gynybą ir surinkti pakankamai puolimo produkcijos, kad galėtų kontroliuoti pagreitį didžiąją žaidimo dalį.

Aiškus Lietuvos prioritetas buvo Dalaso „Mavericks“ žvaigždės apsauga nuo dažų nupjaunant grindis. Slovėnijos gynybos žaidimo planas buvo toks pat prioritetas, sukuriant situaciją, kai abi komandos galėjo gauti švarų žvilgsnį iš už lanko.

Slovėnijos treneris Aleksandras Sekuličius sakė: „Mes nuolat susiduriame su iššūkiais, o visos komandos stengiasi izoliuoti Luką nuo komandos“. „Kartais jie patenka į spąstus, kartais yra giliai viduje. Tačiau turime darbą, ir manau, kad su juo susitvarkome gerai. Mums tai iššūkis.”

„Išbandėme kai kurias modifikacijas“, – paaiškino Sekuličius. „Matėme, kokią sudėtį turėjome antrajame kėlinyje, ir mums sekėsi, bet ne tiek, kiek norėjome“.

Pirmajame kėlinyje abi komandos žaidė iš anapus lanko, tačiau akivaizdus lietuvių pranašumas įvarčių srityje lėmė, kad pirmojo kėlinio pabaigoje buvo pasiektas skirtumas 53:43. Žvelgiant į perspektyvą, Dončičius įmetė 19 taškų ir atkovojo 5 kamuolius, o Slovėnija iš gilaus pasižymėjo 9:22, tačiau komanda pranoksta 22:4.

Dončičiaus naktis nesibaigė, nepaisant apčiuopiamo atlygio už pergalę. Slovėnija ir toliau kovojo, o Toby pataikė tritaškį, dėl kurio komanda 7:42 trečiojo kėlinio atskyrė keturis taškus (55:51). Lietuvės, likus žaisti mažiau nei keturias minutes, susigrąžino dviženklę persvarą (11 taškų).

READ  Sustojus srautui, Lietuvos migrantų krizė pereina į naują etapą

Dončičius pataikė daugybę tritaškių, kai lietuvis perjungė kamuoliukų ekranus, o ne žaibavo, kad patrauktų kamuolį iš jo rankų. Jam anksti buvo karšta, bet pastebimai nurimo. Trečiajame kėlinyje komandai taip dažnai apsivertus, buvo sunku pakeisti žaidimą.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Lietuva susikrovė rekordinę 23 taškų persvarą, o tai pasirodė per daug, kad Slovėnija galėtų įveikti. Dončičius buvo pakeistas likus 27,4 sekundės ir sulaukė plojimų iš Mall of Asia Arena žiūrovų.

Dončičius pelnė 29 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir atliko du rezultatyvius perdavimus. Tačiau jis prasimušė penkis kartus ir pataikė vos 7:21 iš parketo, 4:13 iš už lanko ir 11:16 baudų metimais. Kalbant apie lietuvį, Valančiūnas atliko puikų pasirodymą pirmaujant savo komandai su 24 taškais ir 12 atkovotų kamuolių.

Po pralaimėjimo Lietuvai Slovėnija geriausiai galėjo finišuoti septintoje vietoje, priklausomai nuo komandos finalinių rungtynių Maniloje rezultato.