Bukowitzky sugrįžo į savo geriausius rezultatus, aplenkdamas Belgradą

Daugelio puikių europiečių pasirodymų naktį Madride, vykusį „Winter Indoors World Tour“ finalinį susitikimą, įveikė buvęs Europos uždarų patalpų metimo čempionas Konradas Bukovskis, kuris skrandį pasiuntė į Europos pirmaujančią 21,91 m.

Bukowieckis atidarė 21,84 m pranašumą, prilygdamas kroatui Filipui Mikaljevičiui Europos lyderiu, o po to ketvirtajame raunde pagerino susitikimo rekordą iki 21,91 m, o iki jo Lenkijos uždarų patalpų rekordo 22,00 m pritrūko vos devynių centimetrų.

„Pastarieji pora metų buvo labai sunkūs dėl traumų ir viso kito, bet šią žiemą aš vėl atgavau savo džiaugsmą metimu, tokį džiaugsmą, kokį turėjau būdamas jaunas“, – Europos amžiaus grupių rekordus turi vyras. ir kuriam vis dar 24 metai, tik generolas.

„Tiesą sakant, kai ketvirtame raunde numečiau 21,91, maniau, kad tai daugiau nei 22 metrai.

„Anksčiau turiu kitą susitikimą [the World Athletics Indoor Championships in] Belgradas, kuris yra Lenkijos nacionalinis čempionatas šį savaitgalį, ir aš tik noriu žengti toliau šiuose dviejuose susitikimuose, bet laukiu Belgrado. Turiu ypatingų prisiminimų apie miestą ir areną, nes 2017 m. laimėjau Europos uždarų patalpų čempionatą.

Mihaljevičius, kuris taip pat sieks medalio Belgrade, išlaikė spaudimą Bukowitzki per visas varžybas, trečiajame raunde įveikęs 21,49 m, o penktajame – 21,69 m, o po to finišavo 21,83 m, t. y. vos vienu centimetru. mažesnis už savo šalies rekordą. Trečią vietą užėmė italas Zen Ware su 21,40 metro.

Dar vieną lenkų pergalę Ispanijos sostinėje laimėjo Justinai Swety Erstik, 51,21 balo „Metų asmenybės viduje“.

READ  Bidenas įsakė dislokuoti karius į Rytų Europą, kilus Ukrainos ir Rusijos krizei

Vos prieš mėnesį pralaimėjusi Lenkijos rekordą uždarose patalpose Annai Kielpasinkai, kuri vos prieš mėnesį pasiekė 51,10, Swiety-Ersetic atvyko į Madridą su tikslu susigrąžinti lygį, tačiau jam nepavyko.

„Pirmieji 200 m buvo labai greiti. Džiaugiuosi geriausiu asmeniniu lygmeniu, bet vis tiek tikėjausi būti greitesnis. Manau, kad iki 51 metų yra”, – šypsodamasis viename rato rate sakė Europos lauko čempionas. takelį.

Modesta Morauskaitė finišavo antra pagal Lietuvos rekordą uždarose patalpose 51,63, paskutinius 20 metrų aplenkdama airį Philą Healy, o pastarasis pasiekė geriausią uždarų patalpų rekordą 51,66, tik 0,08 mažiau nei 20-metės Karen pasiektas šalies rekordas. Šenkinai.

Ispanija užsitikrino įsimintiną įvartį vyrų 60 m barjerinio bėgimo rungtyje – vienintelę šeimininkų pergalę pagrindinėje programos dalyje – kai Aseris Martinezas ką tik užsitikrino vietinį varžovą Enrique Lopesą su abiem vyrais tuo pačiu laiku – 7,56, tik 0,01. Nedrąsiai pripažino geriausią Europos žaidėją iki 23 metų Martinezui.

Bendrame finiše trečias liko britas Davidas Kingas, surinkęs asmeninį rekordą 7,57 balo.

Zoe Sidney iš Nyderlandų greitai pasekė Martinez pavyzdžiu tiesiai į Galore sporto centrą ir antroje savo lenktynių pusėje puikiai demonstravo moterų 60 m barjerinį bėgimą su asmeniniu geriausiu rezultatu 7,95, o suomė Rita Horske greitai startavo antra. 8:00 val.

Kitas kandidatas į įdomiausias vakaro lenktynes ​​buvo vyrų 800 m bėgimas, kuriame vietinis tempo reguliatorius per pirmuosius du ratus įžengė į aikštę labai greitu 50,55.

READ  Dėkingi Ispanijos burtai prieš pasaulio čempioną - CVBJ

Britas Elliotas Gilesas buvo priekyje vos perpus įpusėjus, o ispanas Mariano Garcia įsiveržė į priekį, įveikdamas jį ir pirmavo 200 metrų distancijoje. Tada Gilesas vėl kovojo, kad atkovotų aukščiausią vietą iš paskutinio posūkio, o tada kovojo su savo varžovu, kad iškovojo pergalę ir šių metų uždarų patalpų pasaulio turo titulą, įmušdamas duetą atitinkamai 1:45,43 ir 1:45,82.

Moterų šuolis į tolį buvo pirmoji rungtis, pasibaigusi naktį. Didžiosios Britanijos atstovė Lauren Eugene pirmame rate nušoko 6,48 m, o tai tęsėsi kaip geriausias rezultatas, kol ispanė Fatima Diam penktajame rate pasiekė 6,51 m. Tačiau britas iškart atsakė 6,67 mln., kurių pakanka pergalei.

Vyrų 3000 m bėgimą kaip bandymą pasiekti naujausią Europos rekordą paskelbė Adil Mishaal (7:30,82), bet, deja, bėgikai šiuo metu nebuvo greiti.

2000 metrų barjeras buvo pasiektas per 5:05,32 ir, nors paskutiniame kilometre tempas įsibėgėjo, Michelis neatsakė į Etiopijos dueto Selimono Barigos ir Lameshos Girmos tempą, kurie atitinkamai 7:34,03 ir 7:34,09, ispanas. įveikė įspūdingą paskutinį ratą. Jis finišavo trečias – 7:35,26 sek.

Visus susitikimo rezultatus galima peržiūrėti čia.

2022 m. 11 pasaulio uždarų patalpų čempionato Europos sportininkai laimėjo penkis iš 11 titulų.

Gileso, Bukovitsky, Sweety Ersetek ir Eugene’o pergalės Madrido naktį įtvirtino savo vietą specializuotų rungčių turnyrinės lentelės viršuje, nes jie suvienijo jėgas su švedu Armandu Duplantis, kuris jau buvo iškovojęs šuolių su kartimi titulą prieš Madridą.