Atvyko kitas Lietuvos vartininkas: Susipažink su Ruku Jokobaičiu – 2023 metų FIBA ​​​​pasaulio krepšinio taurė

MANILA (Filipinai) – Pagalvok Saras Jasikevičius. Pagalvokite apie Mantą Calnitį. Pagalvokite apie Roką Jokobaitį. 22-ejų futbolininkas atvyko, pasiruošęs imti ir nešti tą sunkią Lietuvos vartininko karūną.

Buvo daug kitų dalykų, nesuklyskite, tačiau per pastaruosius 25 metus nacionalinės komandos kamuolio valdymo pareigose dominavo dvi asmenybės. Jasikevičius rinktinėje pradėjo žaisti būdamas 22 metų, o pasaulio čempionate kaip atsarginis vartininkas debiutavo 1998 metais, padėdamas Lietuvai patekti į geriausiųjų aštuntuką.

Kalnitis 2006 m. debiutavo svarbioje pasaulio čempionato rungtyje – startavo būdamas 20-metis ir puikiai koordinavo įvykius, vėl grąžindamas Lietuvą į geriausiųjų aštuntuką.

Jasikevičius rinktinėje žaidė 1997–2012 metais

Kalničiui neseniai išėjus į pensiją, iškilo klausimas: kas toliau?

Greitai į priekį į 2023 m., o treneris Kazis Maksevitis neprieštarauja, jei nokautai įvyksta dėl pietų letenos aukštumų. Kairiarankis Rukas Jokobaitis buvo teisingas šaukimas Lietuvai.

Jo komandos draugai negalėjo labiau susitarti.

„Manau, kad metai Barselonoje pas trenerį (Sarą) Jasikevičių jam davė labai daug. Pasaulio čempionatą jis pradėjo prastas pirmas rungtynes, bet taip yra.” (Redaktoriaus pastaba: spragteli pirštais) „Jis pakeitė savo mentalitetą ir dabar atlieka puikų darbą“, – po trečio iš eilės Roko pasirodymo TCL MVP sakė komandos draugas Mindaugas Kuzminskas.

Jau minėtas prastas Džokobaičio žaidimas buvo prieš Egiptą, kai jis pelnė vos du taškus ir prametė visus šešis savo metimus iš aikštės. Su Meksika per 20 minučių pelnė 15 taškų ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, o po to tęsė 19 taškų iš eilės ir 6 rezultatyvius perdavimus prieš Juodkalniją ir Graikiją.

Kai jis pradeda judėti, ypač kai leidžiasi žemyn, smagu žiūrėti. Jis gali sustoti ir iššokti, jis gali pajudėti, jis gali pakelti kamuolį į didžiuosius ir paleisti vieną iš savo lazerinių perdavimų į pašalinius šaulius.

READ  „Enefit Green Production Data“ – 2022 m. liepos mėn

„Labai smagu“, – sakė Ignasas Brazdeikis. „Jis yra puikus vartininkas, gerai sureguliuoja žaidimą. Aš jam pasakiau anksti, tiesiog būk agresyvus, trauk gynybą, o kai jis tai daro ir spardo kamuolį, tai mums visiems palengvina žaidimą.”

Dangus yra riba?

„Taip, pone!”

Brazdeikiui tik 24 metai ir jis tik neseniai pradėjo žaisti už Lietuvą, todėl jam sunku paliudyti, koks iš tiesų geras Džokobaitis Lietuvos taškininko didybės skalėje. Kuzminskas netrukus švęs 34-ąjį gimtadienį ir yra geresnis kandidatas į istorinę perspektyvą.

„Pamenu save, kai buvau jo amžiaus, net nebuvau arti tokio lygio žaisti. Noriu parodyti jam visą savo pagarbą, nes jis puikiai atlieka savo darbą, būdamas mūsų pirmo pasirinkimo vartininkas, žinodamas, kad jei žais prastai. , tikriausiai turėsime problemų“.

Rokas Jokubaitis – protingas vaikinas. Jis tikrai žino, apie ką Kuzminskas kalba apie problemas čia, ir jaučia tautos svorį ant nugaros. Niekas nepasikeitė ir dabar, kai Kalnitis ir Jasikevičius padarė tai, ką padarė pirmajame pasaulio čempionate – užsisakė kelialapį į ketvirtfinalį.

Jei kas nors atsitiks, sirgalių, žiniasklaidos ir šalies spaudimas tik didės dabar, kai iki medalio liko tik dvi pergalės.

„Žinoma, jaučiu spaudimą. Lietuva maža šalis, bet visi gyvena su krepšiniu”, – jausmais dalijosi Jokobaitis.

„Galite jausti spaudimą, net jei nesate socialiniuose tinkluose ar panašiai. Jaučiu spaudimą, bet kai išeinu į aikštę, tas spaudimas nukrenta nuo mano pečių ir mėgaujuosi kiekviena sekunde, kai esu čia. “

Taip atrodė antrajame kėlinyje prieš Graikiją. Pirmajame kėlinyje lietuviai atsiliko aštuoniais įvarčiais ir stengėsi ką nors pasiekti, tačiau antrasis kėlinys buvo arti tobulo. Pabaltijo rinktinė pirmavo puolime įmetusi 53 taškus, o gynyboje leido tik 24, iškovojo patogią pergalę, o po rungtynių apie 10 minučių praleido ant parketo švęsdama su sirgaliais.

READ  Pon.Bike 2024 metais atidarys naują gamyklą Lietuvoje - Verslas

„Tobulas yra labai sunkus žodis. Buvome labai geri, kaip dvi skirtingos komandos pirmajame ir antrajame kėlinyje. Mėgavausi kiekviena akimirka, kiekviena sekunde antrajame kėlinyje. Jei galėsime taip žaisti daugiau minučių, galime būti geriau“.

Dar geriau? Na, tai puikus testas tau, Rocas. Sekmadienį jūsų šalies ketvirtoje pasaulio čempionato kovoje su JAV susigrums su Jalenu Brunsonu ir Tyrese’u Haliburtonu. Lietuva 1998 metais įveikė ne NBA komandą, o JAV laimėjo paskutines dvejas rungtynes ​​2010 ir 2014 metais.

Be rekordo 1-2 pasaulio čempionato istorijoje, Lietuva olimpinėse žaidynėse turi 1-6 rekordą prieš JAV. Jasikevičius dalyvavo abiejose pergalėse, o galbūt jo globotinis iškovos pirmą pergalę Maniloje.