Whitman, Seh, dos Santos dominuoja neramumų dieną | sporto naujienos

Eugene’as, Oregonas: Carsteno Warholmo viltys laimėti trečią pasaulio čempiono titulą iš eilės žlugo, nes britas Jake’as Whitemanas, olimpinis 1500 m bėgimo čempionas, antradienį nusileido Jacobui Ingbrigtsenui.

Christian Chih disko metimo finale atsisakė olimpinio čempiono ir 2019 metų prizininko Danielio Stahlo, o Eleanor Patterson nugalėjo Yaroslavą Mahochich ir iškovojo auksą moterų šuolio į aukštį rungtyje.

Olimpinis čempionas norvegas Warholmas, kuris birželį per „Deimantinio raiščio“ susitikimą suplėšė šlaunies šlauną, paskutiniuose 400 metrų barjerinio bėgimo metrus sunkiai pasiekė septintąją vietą, o brazilė Alison dos Santos auksą laimėjo per 46,29 sek. Sidabrą iškovojo amerikietis Ray’us Benjaminas, o bronzą – tautietis Trevoras Bassettas.

1500 metrų Wightmanas netikėtai laimėjo auksą, kai įveikė karštą favoritę Ingebrigtseną, pakviesdamas savo tėvą Jeffą į namus Hayward Field diktoriumi. „Tai mano sūnus ir jis yra pasaulio čempionas“, – sakė Jeffas Hayward Field miniai.

Norvegas Wightmanas pravažiavo tiesiai paskutinio rato gale, ribą kirto 3 minutės 29,23 – greičiausias laikas pasaulyje šiais metais. Sidabrą iškovojo Ingebrijtsenas, o bronza atiteko ispanui Mohamedui Kateriui.

Slovėnas Sehas atidavė savo gyvenimo pasirodymą, kad nugalėtų ketvirtą vietą užėmusį Stahlį ir disko metimo rungtyje iškovojo auksą 71,13 metro bandymu. Lietuvos duetas Mikulas Alkna ir Andrios Judzius finišavo atitinkamai sidabru ir bronza.

Eleanor Patterson švenčia Australijos vėliavą po aukso medalio šuolio į aukštį rungtyje. Nuotrauka: Reuters/Brianas Snyderis

Australė Patterson atliko geriausią savo gyvenimo šuolį, kai moterų šuolio į aukštį rungtyje pagerino Okeanijos rekordą – 2,02 m, įveikdama favoritę ukrainietę Mahochich, o italė Elena Vallortigara laimėjo bronzą.

Anksčiau antradienį čempionas Noahas Lylesas ir 18-metis Aeronas Knightonas 200 m finale surengė labai lauktą akistatą, o 100 m laimėtojo Fredo Curley pasiūlymas dėl sprinto dueto baigėsi, kai atrankoje užėmė šeštąją vietą.

Moterų 200 m rungtyje buvo sudarytas stebėtinai greitas pusfinalių trejetas, kuriame keturios moterys nepateko, nepaisant bėgimo sprintų, kurie būtų patekę į kiekvieną ankstesnį finalą.

READ  Pranešama, kad UEC atmetė Danijos pasiūlymą rengti Europos treko čempionatą