Valančiūnas, Lietuva apdovanoja keliaujančius sirgalius pergale – FIBA ​​2023 m. pasaulio krepšinio taurė

MANILA (Filipinai) – Egiptas susikovė, bet geltona, žalia ir raudona minios dalis šventė nokautą. Pirmąją pergalę iškovojo lietuvė, Maniloje 7229 sirgalių akivaizdoje pirmaujanti nuo pradžios iki finišo rezultatu 93:67.

Lietuva D grupėje 1:0 prisijungė prie Juodkalnijos, o Egiptas po abiejų pralaimėjimų pirmąją rungtynių dieną „Mall of Asia“ arenoje pasidalijo apatinę turnyrinės lentelės pusę su Meksika.

lūžio taškas: įspėjimas. Jonas Valančiūnas tikriausiai matė Nikola Vučevičiaus pristatymą pirmosiose dienos rungtynėse šioje grupėje ir nusprendė pakartoti lygiai tą patį receptą. Masyvus lietuvis rungtynių pradžioje pelnė 13 taškų, savo netikrus bėgimus perimetre paversdamas bėgimais ir dunksais.

Skirtumas antrojo kėlinio pradžioje išsipūtė iki 20 taškų, todėl namų sirgaliai įsitraukė į mėginimą padėti Egiptui sugrįžti. Be jokios naudos, nes Kazio Maksvičio auklėtiniai pirmąją pergalę šventė kitoje tribūnų dalyje, kur gausus būrys Lietuvos sirgalių toliau būgnais mušė 40 minučių.

TCL žaidimų grotuvas: Nors Margyris Normantas per 18 minučių pelnė 18 taškų, ta garbė tenka Jonui Valančiūnui. Jam prireikė mažiau nei 14 minučių, kad pelnytų 15 taškų ir atkovotų 10 kamuolių, o tai lėmė tempą pirmajam kėliniui ir neleido faraonams įdomėti.

Jis vėl įsitraukė į rungtynes ​​ketvirtajame kėlinyje ir gavo dar keturias minutes, kad užbaigtų rungtynes, tačiau liko atitinkamai 15 ir 10.

Statistika nemeluoja: Buvo klaustukų dėl Lietuvos būrio gylio su visais nedalyvaujančiaisiais, bet į šiuos klausimus dabar atsakyta. Žalieji visada žaidžia kaip komanda, paskirstydami minutes ir taškus visiems žaidėjams su taškų persvara nuo suolo 55:11, o tai yra daugiau nei pakankamai, kad rungtynių tempas būtų didesnis nei norėjo Egiptas.

minimumas: Dvi Europos komandos D grupėje startuoja stipriai ir turi galimybę nustatyti datą 2:0, nes Lietuva toliau susikaus su Meksika, o Egiptas – su Juodkalnija.

READ  „PuSh“ festivalis: „Shakespeare's As You Like It“ įgauna Cliff Cardinal posūkį

Geriausias Egipto žaidėjas tose rungtynėse buvo Assemas Merhi, pasisėmęs Lietuvos žinių iš žaidimo Šiauliuose laikų. Centras surinko 14 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Jie sakė: „Jie yra daug patirties turinti komanda. Šiandien turėjome gerą kovą, o po šių rungtynių esame dar geresni kaip komanda, susidūrę su tokiu puikiu varžovu. Tai mums labai padės kitose rungtynėse su kitais. oponentai, kurių gali nebūti“. „Tai buvo sunkios rungtynės Lietuvai. Apskritai tai buvo geros rungtynės mums.” Asim Mari, Egiptas

„Mums tai pirmas kartas per ilgą laiką, kai dalyvaujame pasaulio čempionate, pradedant turbūt aukščiausią reitingą turinčia komanda mūsų grupėje. Žinojome, kad tai bus iššūkis, ir žaidėme tikrai gerai. Turėjome keletą „akimirkų“. Antrajame ketvirtyje, kai kurių trečiajame ketvirtyje, kur buvome tikrai geri. Viskas, ką turiu padaryti, tai žiūrėti filmą, turiu atsitraukti ir pasistengti būti geresnis prieš Juodkalniją“. – Roy Rana, Egipto rinktinės treneris

„Mums tai labai svarbi pergalė, nes tai buvo pirmosios rungtynės turnyre. Mums reikėjo žingsnis po žingsnio įgyti pasitikėjimo savimi ir taisyti savo problemas gynyboje ir puolime. Turime dirbti toliau.” Margyris Normantas, Lietuva

„Pirmosios rungtynės kitokios, daug emocijų, daug lūkesčių, ir aš džiaugiuosi, kad laimėjome šias rungtynes. Kiekvienos pasaulio čempionato rungtynės yra svarbios. Vėliau bus dar sunkiau, ir tikiuosi, kad pasieksime toli. šiame turnyre“. “. Lietuvos treneris Kazys Maksvites