Ukraina EuroBasket turnyre žengia į lemiamą pergalę prieš Estiją

MILANAS – Ukraina šeštadienį EuroBasket rungtynėse su Estija pirmavo 55 sekundėmis.

Tai paskutinės 55 sekundės.

Iljos Sidoro dėjimas suteikė Ukrainai pirmąją pirmenybę, o karo draskoma šalis Europos čempionate nusileido rezultatu 2:0, 74:73 įveikusi Estiją ir pateko į aukščiausią C grupę.

„Mums tai labai svarbios rungtynės“, – sakė Sadorovas. „Pagrindinis tikslas, kodėl iškovojome šią pergalę, yra todėl, kad kovojame iki galo, buvome kartu visus keturis kėlinius“.

Tai buvo didžiulė pergalė Ukrainai, kuri tris sunkias rungtynes ​​sužaidė su Kroatija, Italija ir Graikija.

Tačiau nepaisant to, kas nutiks per likusias trejas rungtynes, Ukraina jau gali padaryti pakankamai, kad užsitikrintų vietą antrajame rate.

Tai didžiulis pakėlimas komandai, kuriai tenka atstovauti šaliai, nusiaubtai karo, prasidėjusio beveik prieš septynis mėnesius, kai Rusija įsiveržė.

„Pagrindinis mūsų tikslas – įveikti Didžiąją Britaniją ir Estiją“, – sakė Sadorovas. „Visi suprantame, kad svarbiausia yra laimėti abi rungtynes, ir tai padarėme, ir tuo labai džiaugiamės.

Ukrainą pelnė 18 taškų Svi Mykhailiukas. Volodymyras Herūnas surinko 12, o Sidorovas – 11.

Mike’as-Kalev Kotsar su 17 taškų pirmavo Estijoje (0-2).

C grupė

Graikija 85, Italija 81

Giannis Antetokounmpo pelnė 25 taškus ir atkovojo 11 kamuolių, Tyleris Dorsey pelnė 23, o Graikija (2:0) paskutinėmis minutėmis atlaikė įnirtingą Italijos ralį.

Graikija ketvirtajame kėlinyje pirmavo 75:60, bet Italija (1:1) Simone Fontecchio dėjimu priartėjo 84:81, likus 35 sek. Tačiau Italijos sugrįžimas sustojo. Italai per paskutines 7 sekundes nepataikė dviejų galimų tritaškių, o Dorsey iškovojo pergalę likus dviem dešimtosioms sekundės.

Fontecchio pirmavo Italijoje su 26 taškais. Achilas Polonnara pelnė 14 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, o Stefano Donatas – 13.

Kroatija 86, Didžioji Britanija 65

Kroatija trečiajame kėlinyje 35:9 įveikė Didžiąją Britaniją ir pakeliui į pergalę susikrovė 35 taškų persvarą.

READ  Lietuva remia subsidijas atsinaujinančios energijos projektams Gruzijoje

Bojanas Bogdanovičius, Dario Saričius ir Ivica Zubacas Kroatijai pelnė po 15 (1:1), o Mario Hezonja surinko 13 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Didžiosios Britanijos rinktinėje Milesas Hessonas pelnė 18, o Patrickas Whelanas – 14 kamuolių (0:2).

B grupė

Slovėnija 103, Vengrija 88

Kelne (Vokietija) Luka Dončičius nesunkiai pelnė 20 taškų metimų metu 8 prieš 11 ir nė karto neatsiliko nuo EuroBasket čempionės Slovėnijos (2:0).

Slovėnijai, kuri pirmavo 30 taškų, Klemanas Prebeličius pelnė 14 taškų, o keturi žaidėjai – Edo Muričius, Jaka Blazičius, Ziga Dimecas ir Vlatko Cancaras – po 11. Vengrijos gretose Zoltanas Perlas pelnė 18, o Michaelas Hopkinsas – 14 (0:2).

Prancūzija 77, Lietuva 73

Kelne (Vokietija) Prancūzija susikaupė iš 13 taškų deficito ir išsiveržė į priekį po Evano Fournier tritaškio likus 3:08.

Fournier į priekį vedė Prancūziją (1:1), surinkęs 27 taškus.

Jonas Valančiūnas lietuviui pelnė 15 taškų (0-2), kurį į priekį vedė Rogas Jokoupides 14, Marius Krikonis 13, Ignas Prostekis 12 ir Domantas Sabonis 9 atkovotus kamuolius.

Vokietija 92, Bosnija ir Hercegovina 82

Vokietija antrajame ir trečiajame kėliniuose rezultatu 18:0 panaikino 11 taškų deficitą ir galutinai išsiveržė į priekį.

Vokietijai (2:0) Franzas Wagneris ir Dennisas Schroederis pelnė po 18 taškų, kuriai 14 taškų pelnė Johannesas Thiemanas ir 13 taškų Andreasas Obstas.

Bosnijos ir Hercegovinos gretose Jananas Musa pelnė 30, o Jusupas Nurkičius – 21 bėgimą (1:1).

A grupė

Juodkalnija 76, Belgija 70

Bojanas Dubljevičius surinko 21 tašką, o Juodkalnija (1-1) pirmavo beveik visą kelią prieš Belgiją (1-1).

Kendrickas Perry pelnė 19 taškų, o Vladimiras Mihailovičius pridėjo 14 taškų Juodkalnijai, kuri išvengė ketvirtojo kėlinio deficito 20:8.

Belgijos rinktinėje Redinas Obasoganas įmušė 25, o Manu Lecomte – 10.

READ  BNN analizė: Lietuvos prezidentė Nausėda lenkia raumenis prieš 2024 metų prezidento rinkimus - Baltijos šalių naujienų tinklas

Turkija 101, Bulgarija 87

Cedi Osmanas pelnė 25 taškus, Alberanas Sengunas – 20, o Turkija (2:0) ketvirtajame kėlinyje spurtavo 18:6.

Turkijos gretose Shane’as Larkinas pelnė 13 taškų ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Bulgarijoje 28 taškus pelnė Aleksandras Vesenkovas (0-2), Savdaras Kostovas – 15, o Dee Postas – 12 taškų ir 13 rezultatyvių perdavimų.

Ispanija 90, Gruzija 64

Willy Hernangomezas pridėjo 14 taškų, o Jaime Pratilla – 12, o Ispanija (2-0) subalansuota ataka aplenkė Gruziją (0-2).

Ispanija naudojo 12 žaidėjų; Devyni iš jų surinko bent septynis taškus.

Gruziją pelnė 13 taškų Rati Andronikashvili.

D grupė

Suomija 89, Lenkija 59

Prahoje Suomija (1-1) ir Lenkija (1-1) neturėjo problemų dėl Sasu Salino 18 ir Lauri Markkaneno 17 taškų.

Eliasas Waldonenas Suomijos rinktinėje pelnė 12 taškų. Lenkijai po aštuonis taškus įmetė Mateušas Ponitka ir Michalas Sokolowskis.

Serbija 81, Čekija 68

Dukart NBA MVP valdantis Nikola Jokičius pelnė 18 taškų ir atkovojo 11 kamuolių ir Serbijai (2:0) pirmavo 23 pergale prieš Čekiją (0:2).

Serbijos vardu Vasilije Maisičius surinko 13 bėgimų, Vanaja Marinkovičius – 11 ir Nikola Kalinicas – 10 bėgimų.

Po 13 taškų pelnė čekai Vitas Kerjci ir Vojtechas Hrubanas.

Izraelis 74, Nyderlandai 67

Izraelis per paskutines 13 minučių rezultatu 33:16 panaikino deficitą ir liko nepralaimėtas (2:0).

Deni Avtija pelnė 21 tašką, Yam Madaras 14, o Romanas Sorkinas 10 taškų. Vertas de Jongas įmetė 12 taškų Nyderlandams (0:2), kurie pralenkė 39:28.

Sekmadienio tvarkaraštis

A ir B grupės yra aktyvios, o C ir D grupės turi laisvą dieną.

A grupėje Bulgarija susikaus su Juodkalnija, Ispanija – Belgija, o Turkija – su Gruzija. B grupėje Lietuva žaidžia su Vokietija, Slovėnija – su Bosnija ir Hercegovina, Prancūzija – su Vengrija.