Turkija Tautų lygoje įveikė Lietuvą 6, o Anglijos ir Vokietijos lygiosiomis

Turkija ir toliau spindėjo UEFA Tautų lygoje, antradienį C lygos A grupės rungtynėse išvykoje 6:0 įveikusi Lietuvą.

Naujasis žaidėjas Dogokanas Sinekas anksti antrą minutę atidarė įvartį, o 14-ąją minutę pridėjo dar vieną įvartį, kad Lietuvos sostinėje Vilniuje Turkija išvedė 2:0.

Antrajame kėlinyje Turkija gavo 56 minučių baudinį po gynėjo Bigoso Servio kamuolio ranka, o Serdaras Dorsunas realizavo 11 metrų baudinį.

Tada 81-ąją minutę Dursunas pelnė dar vieną įvartį artimu smūgiu, o Yunusas Akgunas 89-ąją minutę pelnė penktąjį savo komandos įvartį.

Po dviejų minučių Halilas Dervişoğlu įmušė įvartį per stabdymo laiką ir 6:0 eliminavo lietuvį.

Su šia pergale Turkija su šešiais taškais liko turnyrinės lentelės viršuje, o Lietuva – apačioje be taško.

Anglijos žaidėjas Harry Kane’as (viduryje) pelnė įvartį UEFA Tautų lygos rungtynėse su Vokietija, Miunchene, Vokietija, 2022 m. birželio 7 d. (DPA nuotrauka)

Kane’as išgelbėjo Anglijos rinktinę lygiosiomis

Kita vertus, vėlyvas Harry Kane’o baudos smūgis atvedė Anglijos rinktinę Tautų lygos rungtynėse su Vokietija 1:1, o Europos čempionė Italija taip pat iškovojo pergalę.

88-ąją minutę Kane’as įmušė išlyginamąjį įvartį iš 11 metrų baudinio, nepaisant ginčų dėl teisėjo Carloso del Cerro Grande sprendimo skirti jį po VAR patikrinimo, nes Kane’as buvo nuošalyje prieš susipainiodamas su Vokietijos gynėju. Nico Schlutterbeek.

Atrodė, kad Jono Hoffmanno 51-ąją minutę įmuštas įvartis suteikė šiek tiek paguodos dėl Vokietijos pralaimėjimo Anglijai praėjusių metų Europos čempionate ir pašalino Garetho Southgate’o komandą antrą kartą iš eilės po šeštadienio pralaimėjimo Vengrijai 1:0.

Tačiau keletą gerų progų praleidęs Kane’as išlaikė savo ramybę ir pelnė geriausią įvartį pastaruoju metu.

Vokietijos treneris Hansi Flickas šeštadienį Italijoje rezultatu 1:1 išsilyginusioje komandoje atliko septynis pakeitimus, o Southgate’as keturis kartus pakeitė Vengrijoje pralaimėjusią komandą.

Abiejų komandų žaidėjai prieš startą atsiklaupė dėl rasizmo. Miuncheno stadionas taip pat buvo nušviestas vaivorykštės spalvomis kaip ženklas prieš homofobiją.

READ  Lietuvos valdančioji partija, kilus išlaidų skandalui, siekia pirmalaikių rinkimų ir sako, kad vyriausybė gali atsistatydinti

Vokietijai buvo geriau startas, anksti įveikė du kampus. Kyle’as Walkeris atmuša kamuolį nuo Anglijos vartų linijos.

Anglijos rinktinės vidurio puolėjas Calvinas Phillipsas buvo priverstas pasitraukti anksti po susidūrimo su Schlutterbeeku. 18-metis Dortmundo „Borussia“ komandos draugas Jude’as Bellinghamas Schlutterbeek’e pasirodė 14-ą kartą vietoje Phillipso.

Hoffmanas pelnė įvartį nuošalėje po ilgo VAR patikrinimo, o tada Kane’as atliko baudos smūgį iš arti po kampinio kitoje pusėje.

Puikiai rungtyniavęs 18-metis Jamalas Musiala pirmojo kėlinio pabaigoje gerą progą pataikė vartininkui Jordanui Pickfordui. Iki pertraukos Bukayo Saka dar turėjo laiko išbandyti Manuelį Neuerį, o tada išnaudoti dar vieną progą.

Vokietijai nepavyko sukurti daugiau progų po Hoffmanno prasiveržimo.

Italija grįžta į verslą

Lorenzo Pellegrini tęsė įspūdingą rezultatyvų perdavimą, padėdamas Italijai Cesenoje 2:1 nugalėti Vengriją.

Pirmojo kėlinio pabaigoje Pellegrini atliko puikų komandos judėjimą, kai Matteo Politano prasibrovė dešinėje aikštės pusėje ir atliko žemą perdavimą „Roma“ vidurio puolėjui, kuris nukreipė kamuolį į tolimąjį kampą.

Tai buvo antrasis Pellegrini įvartis per daugelį rungtynių Italijos rinktinėje, kai jis taip pat įmušė įvartį prieš Vokietiją. Pellegrini praėjusį sezoną „Serie A“ ekipai pelnė devynis įvarčius ir penkis įvarčius Europos lygoje, kad padėtų savo komandai laimėti titulą.

Nicolo Barilla įmušė pirmąjį Italijos įvartį 30-ąją minutę. Leonardo Spinazola suvaldė ilgą kamuolį virš viršaus ir permetė jį per aikštės kraštą, o Barilla atliko tikslų smūgį į viršutinį kairįjį kampą.

Italija žaidė su atsinaujinusiu entuziazmu ir turėjo daug progų pelnyti trečiąjį įvartį.

Italas Lorenzo Pellegrini švenčia įvartį UEFA Tautų lygos rungtynėse su Vengrija, Čezena, Italija, 2022 m. birželio 7 d. (AA nuotrauka)

Tačiau Azzurri leido Vengrijai sugrįžti į rungtynes ​​61-ąją minutę, kai Gianluca Mancini pakeitęs Attila Viola perdavimą pavertė jį į vartus.

Tačiau tai buvo įtikinamas Roberto Mancini komandos, kuri ir vėl vyksta atstatymo procesas, pasirodymas. Europos čempionė Italija antrą kartą iš eilės nepateko į pasaulio čempionatą ir praėjusią savaitę finale 3:0 nusileido Argentinai.

READ  Lietuva perspėja nesinaudoti Kinijoje pagamintais telefonais

Liuksemburgas taip pat džiaugėsi pergale 1:0 prieš Farerų salas, o Suomija 2:0 įveikė Juodkalniją, o Ismaelio Privliako įvarčio pakako, kad Bosnija ir Hercegovina 1:0 įveiktų Rumuniją.