Tubelis pelnė 40 taškų 5-oje Arizonos rungtynėse 91:76 Oregono valstijoje.

TUCSON, AZ (AP) — Azulas Toplice ryte išsivežė savo šeimą ir draugus iš Lietuvos pusryčiauti, o paskui apžiūrėti Tuksono apylinkių dykumos.

Po 40 minučių miego, didelis Arizonos vyras atvyko į McKale centrą ir pradėjo kepti antį.

Neblogas būdas parodyti savo mamai ir seseriai.

Tubelis pelnė 40 taškų, daugiausia Arizonos žaidėjo per 28 metus, o penktą vietą užėmęs „Wildcats“ ketvirtadienio vakarą atkeršijo už ankstesnį pralaimėjimą Oregono komandai 91:76.

„Ji nematė manęs taip, kaip pirmus dvejus metus, todėl buvo šaunu“, – apie mamą pasakojo Tubelis. „Jos draugai čia taip pat palaiko. Jie visi atskrido pirmadienį. Tai tikrai šaunu. Manau, kad ji manimi didžiuojasi.”

„Ducks“ (13:10, 7:5 Pac-12) praėjusį mėnesį namuose 87:68 įveikė Arizoną ir patyrė didžiausią Arizonos pralaimėjimą vadovaujant vyriausiajam treneriui Tommy Lloydui.

„Wildcats“ (20-3, 10-3) sugrąžino palankumą dominuojančiu pasirodymu ir 21:2 pirmajame kėlinyje pirmavo 15 taškų. „Arizona“ iš ten atsidūrė ant kojų – pataikė 54 proc. ir atliko 23 rezultatyvius perdavimus per 31 įvartį.

Tūbelis buvo katalizatorius.

Pirmajame susitikime 14 taškų ribojęs 6 pėdų 11 ūgio lietuvis įveikė ir aplenkė pereinamąjį „Ducks“, pataikęs 16 iš 21 metimo. Tai buvo daugiausiai Arizonos žaidėjo taškų nuo tada, kai Damonas Stoudamire’as 1995 metais pelnė 40 taškų prieš Vašingtono valstiją.

Tubelis per paskutines 7 su puse minutės taškų neįmušė ir vienu tašku skyrėsi nuo centro McKale’o rekordo, kurį 1976 m. pasiekė Alas Flemingas, kuris buvo pagerbtas po mirties pirmojo kėlinio pabaigoje.

„Net nežinau, kaip tai nusakyti žodžiais, ką jis padarė šiandien“, – sakė Arizonos sargas Ker Kressa. – Niekada nesu matęs nieko panašaus.

Oregonas laimėjo pirmąjį susitikimą, pataikęs 53 % nuo grindų ir įveikęs Wildcats.

READ  #5 Arizona Wildcats išgyveno Vašingtone ir pratęsė savo namų seriją

Šį kartą Arizonos komanda anksti pašalino „Ducks“ stulbinančia gynyba ir aišku puolimu, rezultatu 21:2 ir iškovojo 14 taškų pranašumą.

Oregonas bandė tai susigrąžinti, bet Tubelis atrodė, kad kiekvieną kartą turi atsakymą.

Kai Nafali Dante atsidūrė rimtoje bėdoje, atletiškas stambus vyras priekinėje aikštelėje prasibrovė pro liesiausius Oregono žaidėjus ir pelnė tritaškį.

Tubelis pirmajame kėlinyje pelnė 27 taškus 10 iš 14, o Arizonos komandai 50:35, likus 27 sekundėms, nuo McKale centro stogo pasigirdo aidus riaumojimas.

„Neatmetėme stipriųjų pusių“, – sakė Oregono treneris Dana Altman. „Mes leidžiame jam pasiekti tą kairę ranką, dešinįjį petį vėl ir vėl, ir jis įmuš įvartį. Taip jis talentingas.”

Oregonas vėl bandė pradėti antrąjį kėlinį, bet Tubelis sugrąžino „Ducks“. Jis pataikė paukščiuką, įmušė atvirkštiniu dėjimu ir įžemino Oregono „Big Men“ ekipą. Kressa pataikė 2 iš tritaškių, o Cedricas Hendersonas jaunesnysis pridėjo dar vieną, kad „Arizona“ pirmavo 69:51.

Willas Richardsonas pelnė 20 taškų ir pirmavo „Ducks“ ekipoje, kuri paskutinėmis minutėmis susibūrė per 10.

„Atsisakėme daug lengvų krepšių ir Tubelis tikrai pradėjo dirbti, sunaudojo jėgas, o mes tiesiog negalėjome jo sulėtinti“, – sakė Altmanas.

Didelė nuotrauka

Oregonas: „Ducks“ dominavimas Arizonos valstijos atžvilgiu baigėsi triuškinamai. Oregonas laimėjo aštuonis iš devynių serijoje, įskaitant tris iš keturių Tuksone, bet patyrė ankstyvą kūno smūgį ir visą naktį negalėjo atsakyti už Toubilis.

Arizona: Pralaimėjimas Oregone sausio 14 d. atrodė kaip kibirkštis „Wildcats“. Nuo tada Arizona iškovojo šešias pergales iš eilės ir grįžo prie krepšinio, dėl kurio sezono pradžioje buvo prognozuojamas finalo ketvertas.

Chrysa efektas

Kressa žaidimo pradžioje sunkiai atmušė metimus, o antrajame kėlinyje pataikė keturis tritaškius.

Jis visą naktį efektyviai vykdė Arizonos puolimą, priimdamas gerus sprendimus ir išlaikydamas juos prieš spaudžiančią Oregono gynybą.

READ  LEN praneša apie naują biurą, kurio iždininko pareigas palieka Tomas Kochinskas

„Jis atliko tikrai gerą darbą kontroliuodamas žaidimą ir valdydamas jų gynybą“, – sakė Lloydas. „Daug gerų sprendimų“.

Kressa pelnė 13 taškų 4 iš 9 iš 3, atliko septynis rezultatyvius perdavimus ir du kartus suklydo.