Trumpa Airijos Respublikos ir Lietuvos istorija

Antradienio vakarą vykęs Airijos Respublikos ir Lietuvos susitikimas buvo penktasis dviejų šalių h Jis susidūrė ir nors „Boys at Green“ nepralaimėjo per keturias ankstesnes rungtynes, tai nebuvo tiesa.

Airija turi tris pergales – ne daugiau nei du įvarčius – ir sunkią 1998-ųjų pasaulio čempionato atranką prieš lietuvius, kurie šiuo metu pasaulio reitinge užima 137 vietą.

2022-ųjų pasaulio čempionato atrankos kampaniją lietuvė pasitiko apgailėtiniausiai.

Vienintelė jų pergalė C grupėje buvo iškovota prieš Bulgariją, kuri pralaimėjo 3:1. Praėjusį rugsėjį Šiaurės Airija laimėjo 4:1, o lapkritį Windsor Park laimėjo 1:0.

Jie dirbo penktadienio vakarą, Faktiškai Sunkiai dirbo ir 2:1 įveikė San Mariną – FIFA reitinge užėmė 210 vietą iš 210 šalių. Tačiau jie turi formą, kai reikia padaryti gyvenimą Airijoje nepatogų.

Atsigręžiame į praeities tautų susitikimus.

1993 m. birželio 16 d. Lietuva 0:1 Airijos Respublika pateko į pasaulio čempionatą

Tai buvo pergalė, dėl kurios Airija pakilo į savo grupės viršūnę po vietos JAV 94, tačiau Vilniuje tai buvo tikras vangumas. Šeimininkai atmetė progas, o 38-ąją minutę Steve’o Stontono baudos smūgį namo sugrąžino nelaimingas lietuvių gynėjas. Galų gale pasirodė, kad to pakanka jai išspręsti.

Po metų ir penkių dienų Airija stos aikštėje iki Italijos „Giants“ stadione, tačiau ta žavinga akistata buvo užsitarnauta tokiomis popietėmis, nes užsispyrę šeimininkai metimo, popli aikštėje buvo išbraukti.

Airijos respublika: பாக்கி போனர்; Denise Irwin, Alanas Kernaganas, Terry Phelanas, Steve’as Stantonas; Paul McGrath; Ray’us Houghtonas, Roy’us Keane’as, Andy Downsentas (kapitonas); Johnas Aldridge’as (Ronnie Whelan 76), Niall Quinn

1993 09 08 – Airijos Respublika 2:0 Lietuva, Pasaulio čempionato atrankos rungtynės

Po to Jackas Charltonas pasakė: „Tai prasčiausias mūsų pasirodymas per ilgą laiką.“ Nerodėme jokios fantazijos apie 18 jardų dėžę. Mes norime tai pamiršti“.

READ  Iki 2027 m. Skaitmeninės holografijos rinkos paklausa padidės

Johnas Aldridge’as per keturias minutes šoktelėjo iki nulio pagal airių laikrodį, kai Johnas Aldridge’as metė Stantono skersinį iš kairės.

26-ąją minutę, kai Alanas Kernaganas pamatė Deniso Irwino pristatymą namuose, atrodė, kad Lonstown Road rengs įvarčių šventę.

Ne taip.

Airija sunkiai dirbo, Lietuvai atsisakius pasitraukti iš gynybinės programos. Žiūrovai taip pat pradėjo atrodyti pavojingi pertraukos metu, nes žali marškinėliai buvo išmesti į priekį iš netikro nusivylimo.

„Daugelyje parko vietų jį praradome“, – apgailestavo vadovas. „Mes jų neuždarėme, sunkiai dirbome. Džiaugiuosi, kad rezultatas buvo 2:0, nes galėjo būti ir blogiau.”

Airijos respublika: பாக்கி போனர்; Denise Irwin, Alanas Kernaganas, Kevinas Moranas, Terry Phelanas, Steve’as Stantonas; Ray’us Houghtonas, Roy’us Keane’as, Andy Downsentas (Ronnie Whelanas 69 m.); Johnas Aldridge’as, Niall Quinn (Tony Cascarino 74)

1997 08 20, Airijos Respublika 0:0 Lietuva, Pasaulio taurės atrankos rungtynės

Pusę laiko, kai Brianas Kerras išėjo į aikštę su savo jaunesnių nei 20 metų komanda, pasaulio čempionate Malaizijoje užėmė trečią vietą. Tai buvo geras momentas jauniesiems šalies didvyriams, bet apskritai tai buvo įsimintina naktis.

Micko McCarthy vyrai patyrė didelį nuosmukį, ieškodami „France 98“, nes demonstravo paradoksalį, nuobodų pasirodymą.

Pagrindinis puslapis šaukė.

Paaiškėjo, kad tai Airijos komanda, tačiau tikėtasi geriau nei čia siūlomas mokestis, o McCarthy gavo daug lazdos po rungtynių. Airija turėjo įveikti Islandiją ir Lietuvą, kad patektų į atkrintamąsias 8 grupėje už Rumunijos.

Jie padarė, bet Belgija sugriovė svajonę iškovodama bendrą pergalę 3:2 ir pasiuntė ją Prancūzijai.

Airijos respublika: Shay Given; Kenny Cunningham, Ian Harde, Jeff Kenna, Steve Stanton; Ray’us Hawktonas, Roy’us Keane’as, Markas Kennedy (Alanas McLaughlinas 73), Andy Townsendas (kapitonas, Davidas Kelly 83); Davidas Connolly, Niall Quinn (Tony Cascarino 59)

READ  Naujas skrydis ir trys maršrutai paskatins vasaros keliones į Kauną

1997 09 10, Lietuva 1-2 Airijos Respublika, Pasaulio taurės atrankos varžybos

Kaip minėta, Airija turėjo įveikti šias išvykos ​​lygiąsias, tačiau tai nebuvo lengva. Abi komandos buvo lygios, surinkusios po 14 taškų grupėje, kuri pateko į šią akistatą, turėjo galimybę grupėje užimti antrą vietą ir patekti į atkrintamąsias.

Tony Cascarino 17-ąją minutę atidarė įvartį, kai Steve’o Stantono baudos smūgiu galva nukreipė Roy’us Keane’as. Praėjus šešioms antrojo kėlinio minutėms, Thomas Jugosas išlygino rezultatą per minią airių žaidėjų.

18-ąją minutę Cascarino įvedė gerą smūgį galva ir labai palengvėjo taškais, išmušdamas Airiją iš Vilniaus.

Airijos respublika: Shay Given; Kenny Cunningham, Ian Harde, Denise Irwin, Gary Kelly, Steve Stanton (kapitonas); Roy’us Keane’as, Jasonas McDeiras (Philas Bobas 83), Alanas McLaughlinas, Tony Cascarino; Davidas Connolly (Gary Breenas 90 m.)