Tokijo olimpinės žaidynės | Plaukikai Tomas Deanas ir Lydia Jacobi nustebina

17-metė Jacoby iš Aliaskos, pirmoji plaukikė iš savo valstijos, pasiekusi žaidynes, 100 m plaukimo krūtine rungtyje 1: 04,95 laiku vainikavo šlovę.

Modelio knyga smogė dar kartą, kai mažai žinomas britas Tomas Deanas antradienį Tokijo vandens sporto centre dalyvavo 200 m laisvuoju stiliumi vyrų varžybose.

21-erių metų Bato universiteto mechanikos inžinerijos studentas, atstovavęs savo šaliai 200 m kompleksiniame bėgime 2019 m. Pasaulio čempionate, vykusiame Gwangju mieste, Pietų Korėjoje, nerodė nervingumo ženklo, nes jis puolė laimėti vienu metu. Nuo 1: 44.22.

Dalyvauti lenktynėse buvo Deano komandos draugas Duncanas Scottas ir lietuvis Danas Rapsesas. Tačiau pirmuosius tris ratus grupei vedė Pietų Korėjos Sonu Kwangas.

Deanas, praėjusiais metais du kartus užsikrėtęs koronavirusu, pasitenkino tuo, kad liko antras, prieš atlikdamas paskutinį ratą ir užkopęs į viršų. Scottas vėlai pakilęs užtikrino rezultatą 1-2 Didžiojoje Britanijoje.

Tai buvo pirmas kartas nuo 1908 m. Londono, kai Didžioji Britanija tame pačiame renginyje iškovojo du medalius. Skotas, iškovojęs sidabrą su laiku 1: 44,26, į trečią vietą atvedė brazilą Fernando Schefferį (1: 44,66).

Stipriai finišavęs rusas Jevgenijus Rylovas užėmė 100 m plaukimo nugara vyrų titulą su nauju Europos rekordu 51,98. Rylovas Rio de Žaneire iškovojo sidabro medalį.

Ankstyvosiose dueto žaidimo stadijose prieš eidamas į priekį 24-erių finišavo antras už komandos draugo Klimento Kolesnikovo.

Kolesnikovas padarė rezultatą 1-2 Rusijai ir finišavo per 52 sekundes. Trečias liko amerikietis Ryanas Murphy, atsilikęs 52,19.

Australijos kampanija sulaukė postūmio, kai Kylie McKeown debiutavo olimpinėse žaidynėse, laimėjusi 100 m nugara moterų plaukimą ir skriejusi 57,47 sek.

20-metis, Gwangju finišavęs penktas, prieš žengdamas į viršų buvo trečias. McKeown įrodė, kad jos pasaulio rekordinės pastangos 57,45 Australijos bandymuose nieko nestebino.

Tikėtasi, kad McKeownas turės sunkią kovą su kanadiete Kylie Masse ir amerikiečiu Reganu Smithu. Nors abu padarė viską, jie negalėjo sustabdyti australo. Masas iškovojo sidabrą – 57,72, o Smithas – bronzą – 58,05.

JAV tą dieną iškovojo kitą auksą, šokiruojantį žaidynių debiutantę Lydia Jacobi, pietų Afrikos Tatjaną Schoenmaker ir jos komandos draugę bei vyresniąją Lily King moterų 100 m plaukimo krūtine rungtyje.

17-metė Aliaskos valstija, pirmoji plaukikė iš savo valstijos, patekusi į žaidynes, uždarė karūną rekordu 1: 04.95.

King, valdanti pasaulio čempionė, pasaulio rekordininkė ir renginio nugalėtoja Rio 2016 m., Baigė savo 53 lenktynių seriją. 24-erių metų žaidėjas nė iš tolo neprilygo nuotraukai, nes Jacobi bėgo į priekį paskutinių 50 m pradžioje ir liko ten iki finišo.

Schoenmakeris pasiėmė sidabrą ties 1; 05.22, stumdamas Kingą (1: 05.54) į trečią vietą.