Prancūzija ir Slovėnija pateko į EuroBasket už Rudy Gobert ir Luka Doncičiaus

Rudy Gobertas pelnė 20 taškų ir atkovojo 17 kamuolių, olimpinio sidabro medalio laimėtojas Prancūzija šeštadienį per pratęsimą 87:86 įveikė Turkiją ir pateko į EuroBasket ketvirtfinalį.

Gobertui buvo likę 2,7 sekundės dėjimas, kad rezultatas būtų lygus, tada pelnė pirmuosius keturis pratęsimo taškus, o Prancūzija papildomoje sesijoje neatsiliko.

„Beprotiškas žaidimas“, – sakė Gobertas.

Grasesnė apdaila.

Turkija, turėjusi kamuolį 12,2 sekundės, visiškai kontroliavo rungtynes. Kamuolys, padidintas dviem, pateko į pražangos liniją atliekant du baudos metimus, o po šių smūgių buvo valdomas kamuolys, kai Prancūzija buvo nušvilpta už rezultatyvią pražangą.

Tačiau Chedi Osmanas nepataikė abiejų baudų metimų, o tai priminė tą, kurią jis atliko 2019 m. pasaulio krepšinio čempionato pabaigoje, pralaimėdamas JAV. Prancūzija privertė pakeisti kamuolį, o Gobert’o dukas išlygino rezultatą.

„Mums sudėtinga vieta, bet mums pasisekė, kad jis abu praleido“, – sakė Gobertas. „Tada sugebėjome pavogti už ribos, gauti kibirą ir pereiti į pratęsimą. Niekada nesustojome. Niekada nenustojome kovoti. Visada tikėjome. Aišku, ne geriausias mūsų žaidimas, bet aš tuo labai didžiuojuosi. Tai, kad mes niekada nepasidavėme. Daug komandų būtų pasidavusi tokioje situacijoje.

Tomas Hoertelis ir Ivanas Fournier pelnė po 13 taškų Prancūzijai, kuri antrojo kėlinio viduryje pirmavo 16 taškų.

Tačiau trečiąjį ketvirtį Turkija baigė 19:0 ir 11 taškų deficitą pavertė 57:49. Prancūzija šioje atkarpoje prametė 11 metimų iš eilės.

Turkija turėjo galimybę laimėti paskutines pratęsimo rungtynes, tačiau likus dviem sekundėms Furkanas Korkmazas nepataikė savo driblingo, o jo komanda neturėjo nė vieno smūgio.

Bugrahanas Dunceris Turkijos komandoje pelnė 22 bėgimus, o Korkmas – 18.

„Aš tikrai nežinau, ką pasakyti“, – sakė Dunzeris. „Aš taip piktas. Man taip liūdna. Jei nerandu gerų žodžių, atsiprašau. Tai nepriimtina.”

READ  ES padėjo „kankinti“ demokratiją: Čekijos pareigūnas

Prancūzija ketvirtfinalyje žais su sekmadienio rungtynių tarp Serbijos ir Italijos nugalėtoja. Rungtynės vyks trečiadienį.

„Galbūt tai yra blogiausia emocinė netektis per mano 26 metų karjerą“, – sakė Turkijos treneris Erkinas Atamanas. „Sveikiname Prancūziją. Tikiuosi, kad jie tęs ketvirtfinalyje. Tai viskas.”

Slovėnija 88, Belgija 72

Luka Dončičius pelnė 35 taškus, o čempiono titulą ginantis Slovėnija ketvirtajame kėlinyje panaudojo 17:0 ir užkirto kelią Belgijai.

Dončičius ir Goranas Dragičius kartu pelnė arba atliko rezultatyvius perdavimus už pirmuosius 40 Slovėnijos taškų antrajame kėlinyje.

„Belgija žaidė geresnį krepšinį“, – sakė Dončičius, per šešerias turnyro rungtynes ​​vidutiniškai pelnantis 28 taškus, o per paskutines trejas rungtynes ​​– po 39,3 taško. „Žinojome, kad tai bus sunkios rungtynės. Jie kovojo iki galo. Bet galiausiai, manau, žaidėme šiek tiek geriau.”

Slovėnijoje Dončičius atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 4 kamuolius, Klemanas Prebeličius – 13, Mike’as Toby’is – 12, o Dragičius – 11.

Belgijos gretose Manu Lecomte’as pelnė 16 taškų, o Pierre’as-Antoine’as Gilletas pelnė 15 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Slovėnija tik 25 kartus pelnė Belgiją prieš 8.

„Jau daug savaičių girdžiu žodį „lygybė”. Tačiau krepšinyje lygybės nėra”, – sakė Belgijos treneris Dario Jerkja.

Toliau Slovėnijos laukia trečiadienio ketvirtfinalio rungtynės su Ukrainos ir Lenkijos rungtynių nugalėtoja. Šios komandos žais sekmadienį.

Vokietija 85, Juodkalnija 79

Dennisas Schroderis pelnė 22 taškus, o Vokietija antrajame kėlinyje iššvaistė 27 taškų pranašumą ir užkirto kelią Juodkalnijai.

Trečiojo kėlinio pradžioje Vokietija pirmavo 51:24, o Juodkalnija per kitas 19 minučių pranoko šeimininkus 53:29.

Tačiau Vokietija pergalę iškovojo penkiais baudos metimais paskutinėmis sekundėmis, iš kurių trys buvo atlikti dėl pražangos ir techninės pražangos.

Tiek Matto Lowas, tiek Franzas Wagneris Vokietijos rinktinėje pelnė 14 važiavimų. Antradienį ketvirtfinalyje vokiečiai susitiks arba su Graikija, arba su Čekija; Sekmadienį komandos susitiks aštuntfinalio rungtynėse.

READ  „Ignition Group“ gauna lūkesčių laišką iš Londono Londono vertybinių popierių biržos: IGN

Juodkalnijai Kendrickas Perry įmetė 25, Bojanas Dubljevičius 22, Marko Simonovičius 13 ir Vladimiras Mihailovičius 12.

Ispanija 102, Lietuva 94, OT

Lorenzo Brownas pelnė 28 taškus, Willy Hernangomezas pridėjo 21, o Ispanija pratęsime atsilaikė prieš lietuvį.

Rudy Fernandezas ir Juanjo Hernangomezas pelnė 13 taškų Ispanijos rinktinei, kuri antradienio ketvirtfinalyje susitiks su Suomija arba Kroatija. Sekmadienį aštuntfinalyje žais Suomija ir Kroatija.

Brownas pelnė pirmuosius penkis taškus per pratęsimą, o Ispanija nė karto neatsiliko papildomoje sesijoje.

Ignas Brazdeikis suteikė Lietuvai šansą, gavęs arbatpinigių barškėti aplink ratlankį ir nukristi pasibaigus reglamentavimo laikui. Tačiau paskutiniame ketvirtojo kėlinio 5:56 Lietuva iššvaistė aštuonių taškų persvarą, o Ispanija Browno dėjimu išlygino rezultatą 2:23, likus ketvirtajam kėliniui.

Lietuvius pelnė 18 taškų Mindakas Kuzminskas. Prestekis surinko 17, Domantas Sabonis ir Lucas Lekavicius – po 15.

Rogas Jokoupides 13 pridėjo lietuviui, kuris pralaimėjo nepaisant to, kad pataikė 51% – 7 procentiniais punktais daugiau nei Ispanija.