„Piligrimai“ pelnė geriausią filmą Lietuvos nacionaliniuose „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose

Vilnius: piligrimai Lauryno Bareišos geriausio vaidybinio filmo apdovanojimas Lietuvos nacionaliniai kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Jis vyko Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose 2022 m. birželio 5 d. Dėl apdovanojimų 22 kategorijose varžėsi 31 filmas.

piligrimai / piligrimai Jis taip pat buvo nugalėtojas geriausio režisieriaus ir geriausio scenarijaus kategorijose. Šiemet daugiausia apdovanojimų atiteko Algimantui Puipai Cinephilia (5) Ir Laurens Paris Piligrimai (4). Apdovanojimas už geriausią dokumentinį filmą atiteko šuolis / Šuolis by Giedrė Žickytė.

2022 metų kovo pabaigoje Mariupolyje nužudytas lietuvių kino kūrėjas ir kultūros antropologas Mantas Kvedaravičius apdovanotas Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio paskelbtu apdovanojimu „Auksinė gervė“ už viso gyvenimo nuopelnus.

Visas nugalėtojų sąrašas:

Geriausias pilnametražis filmas:
Piligrimai / Piligrimai (Lietuva)
Režisierius Laurynas Bareiša
gaminamas po mokyklos
Palaikoma Lietuvos kino centre

Geriausias režisierius:
Laurynas Bareiša už Piligrimai

Geriausias scenarijus:
Laurynas Bareiša piligrimams

Geriausias dokumentinis filmas:
Šuolis القفز šuolis (Lietuva, Latvija, Prancūzija, JAV)
Režisierė Giedrė ickytė

geriausias aktorius:
Gedrios Killa už piligrimai

Geriausia aktorė:
Žygimantė Elena Jakštaitė už bėgikas (Lietuva, Čekija)
Režisierius Andrius Blashivichos
gaminamas m filmai
Gaminamas Bioout
Palaikoma Lietuvos kino centre

Geriausias antro plano aktorius:
Alexas Kazanavičius už Cinephilia (Lietuva)
Režisierius Gemantas Poipa
Prodiusavo studija Uljana Kim
Palaikoma Lietuvos kino centre

Geriausia antro plano aktorė:
Laima Akstinaitė už bėgikas

Geriausias animacinis filmas:
Mora Mora (Lietuva)
Režisierė Jorja Šeduikytė
gaminamas Mino Avilesas
Palaikoma Lietuvos kino centre

Geriausia mažumos bendra produkcija:
Žemė mėlyna kaip oranžinė (Ukraina ir Lietuva)
Režisierė Irina Čelik
Gamintojas Albatros
Gaminamas mėnulio kūrėjai
Palaikoma Lietuvos kino centre

Geriausia kinematografija:
Feliksas Abrokauskas už Cinephilia

Geriausias montažas:
Danielis Kokanauskis už ponas Landsbergis (Lietuva, Nyderlandai)
Režisierius Sergejus Loznitsa
Prodiusavo studija Uljana Kim

READ  Lucia de la Torre • Programuotoja, „Calvert Journal“ kino festivalis

Geriausias kompozitorius:
Lina Labilito Mums pažįstami žmonės yra sutrikę (Lietuva)
Režisierius Thomas Smokes
gaminamas Minutėlę
Palaikoma Lietuvos kino centre

Geriausias gamybos dizainas:
Jurgita Gerdvilaitė, Ramūnas Rastauskas už Cinephilia

Geriausias mados dizainas:
Agnė Rimkutė už Cinephilia

Geriausias makiažo meistras:
Eglė Mikalauskaitė – Gricienė už Cinephilia

Geriausias garsas:
Saulius Urbanavičius už ponas Landsbergis

Geriausias trumpametražis filmas:
Techno, mama (Lietuva)
Režisierius Solius Paradenskas

Geriausias studentiškas filmas:
Viskas gerai (Lietuva)
Režisierė Jorūnė Greičiūtė

Auksinės gervės apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus:
Kvedaravičius mantas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *