Pasaulio krepšinio taurės rungtynėse Lietuva pribloškė JAV komandą

Lietuviai atakavo Ostiną Reevesą kiekvieną kartą, kai gaudavo nesutapimą (FIBA)

pateikė Robertas Julianas A. De la Peña

JAV krepšinis pralaimėjo, ir tai nėra pratimas.

Na, niekada nežinai, kas nutiks sporte.

2023 m. rugsėjo 3 d., 11 349 sirgalių akivaizdoje „Mall of Asia“ arenoje, Lietuva padarė neįsivaizduojamą dalyką po to, kai 2023 m. rugsėjo 3 d. per FIBA ​​pasaulio taurės rungtynes ​​110:104 užbaigė susirėmimą su itin palaikančia JAV komanda.

Lietuviai puikiai startavo iš trijų taškų atstumo, atremdami pirmuosius devynis bandymus iš miesto centro ir susikrovę didžiulę 21 taško persvarą kėlinyje.

Be stipraus pasirodymo Vaivorykštės šalyje, lietuviai dominavo ir atkovotų kamuolių skyriuje – numušė 43 lentas, o JAV – 27.

Tai buvo prasčiausias JAV komandos startas vykstančioje FIBA ​​pasaulio taurės kampanijoje, nes lietuviai parengė tobulą žaidimo planą, kuris leido išnaudoti savo pranašumą šachmatų rungtynėse.

Lietuviai atskleidė JAV komandos silpnumą poste, kai efektyviu žaidimu po rungtynių gąsdino savo mažesniuosius vartininkus.

Lietuviai nusitaikė į Austiną Reevesą, Galeną Bronsoną ir Tyrese’ą Halliburtoną, atlikdami kelis kryžminius pasirinkimus, kad pasiektų norimą nesutapimą.

Tačiau antrajame kėlinyje JAV apsisuko ir per pirmąsias šešias trečiojo kėlinio minutes susikrovė solidžią persvarą, o lietuviai pirmavo 15:2.

Mikalas Bridgesas ir Anthony Edwardsas įvedė žaibišką amerikiečių ataką ir sumažino atsilikimą iki keturių taškų, tačiau lietuvis atsakė 4:0 ir išlaikė pranašumą nepaisant amerikiečių spindesio.

Likęs paskutinis kėlinys tapo įtemptu reikalu, kai JAV reagavo į kiekvieną lietuvio krepšį, siekdamos išlikti ant vandens antrojo rato dvikovoje.

Likus žaisti 3:53 ir Lietuvai išlaikius pranašumą 91:85, trigubas dublis susilpnino JAV ir padidino jų persvarą iki devynių taškų.

Lietuviui buvo likę tik trys sekundės iki smūgio, o Edwardsas turėjo rutulio gabalą, kuris galėjo būti pavogtas. Tačiau Mindaugas Kosminskas ką tik pakėlė odą, pažvelgė į jo judesį ir išgirdo šurmulį, kuris sukėlė chaosą „Mall of Asia“ arenoje.

READ  „Bruin Capital“ programa „Oddchecker“ pradeda strateginę partnerystę su „Playmaker Capital“ „Yardbarker“ – Sportico.com

Amerikiečiai stengėsi, kad žaidimas būtų įdomus, tačiau paskutines dvi minutes efektyvus lietuvio baudos metimas padėjo išlaikyti persvarą ir iškovoti kol kas didžiausią turnyro nuoskaudą.

Lietuvos rinktinėje 15 taškų pelnė Vidas Karineauskas, 14 taškų palaikė Kosminskas ir 12 taškų NBA žvaigždė Jonas Valančiūnas.

Priešingai, JAV komanda gavo įspūdingus 35 taškus iš Edwardso, bet to nepakako, kad padėtų jiems sugrįžti ir išvengti nusiminimo.

Nepaisant pralaimėjimo, amerikiečiai vis tiek pateks į kitą FIBA ​​pasaulio taurės etapą ir mess iššūkį Italijai, o Lietuvos pergalė pakils į reitingo viršūnę ir susikaus su Serbija.