Naujaisiais Lietuvos slidinėjimo čempionais tampa Dovydas Jussis ir Akvilas Misevičičičius – MadeinVilnius.lt

Vilniuje vyko 5-asis Lietuvos slidinėjimo čempionatas, į kurį atvyko ne tik daugiau nei 40 dalyvių iš visos Lietuvos, bet ir užsienyje gyvenantys lietuviai bei gausus būrys ekstremaliam sportui neabejingų žiūrovų. Pradedantieji ir profesionalūs sportininkai savo jėgas ir triukus demonstravo keturiuose setuose.

LTRF Skatepark vykusiose varžybose pradedantieji sportininkai varžėsi moterų mėgėjų ir vyrų mėgėjų grupėse ir geriausius triukus demonstravo dviejuose vienos minutės ratuose. Čiuožėjų įgūdžius ir raundus vertino trijų teisėjų komisija pagal tai, kaip jie išnaudojo riedlenčių parko infrastruktūrą, triukų skaičių, techniką ir greitį.

Moterų grupėje geriausią rezultatą pademonstravo ir ant prizininkų pakylos lipo mėgėjos Luka Kipjinskaitė (14 m.) ir iškovojo antrąją vietą Aistė Didvalytė (15 metų).

Jis tapo vyrų mėgėjų grupės nugalėtoju Rasius Shryubsha (15 metų). Pirmąją vietą lenkia mažiau nei taškas Benediktas Barikis (12 m.) iškovojo antrąją vietą ir iškovojo trečios vietos medalį Vadimas Šavranovičius (16 metų).

Profesionalų grupių dalyviams teko po du 45 sekundžių turus važiavimuose ir finale, o finaliniame etape dar penkis papildomus bandymus geriausiems triukams. Į finalinį etapą pateko dešimt geriausių atrankos lenktynių dalyvių.

Moterų profesionalų kategorijoje ji savo pasirodymą baigė aukščiausiu balu (39,22) ir iškovojo pirmosios vietos medalį. Akvilė Misevičiūtė (35 m.). Jis iškovojo antrąją vietą Odroni Prokoti (23 m.) surinko 31,17 taško, o ant prizininkų pakylos šalia jos lipo trečiosios vietos laimėtoja. Karolina Galvidetti (29 m.), teisėjai už geriausią jo važiavimą surinko 30,28 taško.

Į galutinį vyrų PRO grupės sąrašą pateko ir pradedantieji profesionalai, ir jau patyrę sportininkai. Sąraše – Romoje vykusiose atrankos varžybose dėl kelialapio į Tokijo olimpiadą dalyvavę Domantas Antanavičius, Rukas Ignotas ir Dovydas Gossis bei Maribore vykusiame Europos jaunimo sporto festivalyje Lietuvą išgarsinęs Povilas Gossis.

READ  Lietuvoje griežtinama nepaprastoji padėtis, ribojama saviraiškos laisvė

Vyrų grupėje profesionalų komanda laimėjo vos dešimtadaliu taško ir susigrąžino čempionų titulą Dovydas Gosis (24) pelnęs 70,14 taško ir nugalėjęs 2020 m Rokas Ignotas (24 m.) (70,06). Už geriausią važiavimą ir triukus jam atiteko trečios vietos medalis surinkęs 55,75 taško Mindaugas Pernotas (34 metai).

„Lietuvos čiuožimo čempionatas Lietuvoje organizuojamas nuo 2018 m., todėl kasmet įdomu stebėti, kaip auga dalyvių lygis, kokios naujos žvaigždės „sužibės“ jų pasirodymuose, kiek potencialo turime savo visuomenėje“. Turime kur augti, bet matant tokią grupę Su dideliu dalyvių ir žiūrovų skaičiumi, manau, einame teisinga linkme“, – po turnyro sakė Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentas Justynas Ivoška.