„Mavs“ aikštėje Luka Dončičius veda Slovėniją į pergalę „EuroBasket“ pirmenybėse.

Kelnas, Vokietija – Lietuva yra didesnė šalis nei Slovėnija – gyventojų skaičiumi, geografiniu dydžiu ir pasauliniu pripažinimu – o vyrų krepšinio rinktinė turi daugiau patirties ir gilumo NBA.

Bet Lietuva neturi Lukos Dončičiaus.

„Mavericks“ ir Slovėnija – ir vėl Lietuva – išmoko Dončičiaus talento ir gamyba gali paneigti daugumą neatitikimų.

Paskutinis pavyzdys buvo ketvirtadienį, kai Slovėnija 92:85 laimėjo Europos krepšinio čempionato atidaryme Lanxis arenoje.

Dončičius per 35 minutes pelnė 14 taškų (4 iš 17 metimų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir perėmė tris perimtus kamuolius. Mike’o Toby’o centras pirmavo su 24 taškais, daugiausia dėl Dončičiaus elito vizijos ketvirtajame kėlinyje.

Tai buvo 10-oji Slovėnijos pergalė iš eilės „EuroBasket“ – įspūdingas žygdarbis visais atžvilgiais, bet ypač mažesnei nei Hiustonas pagal gyventojų skaičių šaliai.

Tačiau vienas 2,1 milijono Slovėnijos pilietis pavertė šalį krepšinio gerbėjų židiniu, turinčiu patriotinę aistrą, kuri apima ir Dalasą – ir Lietuva tai žino geriau nei dauguma.

„Jis yra nuostabus talentas“, – sakė Tobi apie Dončičių, kuris po rungtynių nedavė interviu. „Jei tik suteiksite jam galimybę ir šiek tiek vietos, jis kiekvieną kartą skaitys teisingai.

Dončičius šiame „EuroBasket“ etape nedalyvavo penkerius metus, ne nuo tada, kai buvo 18-metis naujokas, kuriam per istorinį 2017 m. Slovėnijos čempionatą nepasižymėjo veteranas gynėjas ir mentorius Goranas Dragičius.

Ir jis niekada nebuvo pagrindinio vaidmens atlikėjo veidas.

Tačiau visoje aikštėje ir didesniame Kelno regione Dončičiaus veidas yra ant plakatų, reklamjuosčių, tinklų ir gatvių šviestuvų virš Reino upės.

Kaip šių Europos čempionatų veidas, Dončičius nenuvylė pirmose penkerių grupių varžybose.

Nepaisant ramybės per pirmuosius tris kėlinius – statistiškai, o ne su pareigūnais – Dončičius pirmajame veiksme pelnė keletą akcentų. Žymiausias: Jockas susilaužė čiurną per Naujojo Orleano „Pelicans“ centrą Joną Valančiūną, bėga ugningai ir aplenkia buvusį NBA žaidėją Igną Prazdekį.

READ  Kinija perspėja Lietuvą ir Europos pareigūnus dėl Taivano ginčo

Paskutinės ketvirtojo kėlinio minutės nuolat dėmesio skyrė ir Dončičiui.

Slovėnija, likus maždaug 6 minutėms, atsiliko penkiais taškais (78-73), kai įvarčius taikosi du Lietuvos krepšininkai iš Valanciono ir Indianos „Pacers“ žvaigždė Domantas Sabonis.

Bet tada Dončičius padėjo Tobiui viena ranka paduodamas šautuvą.

Tada kitas brūkštelėjo ranka Tobiui prie atbrailos.

Ir kitas.

„Mavericks“ treneris Jasonas Kiddas savo diagramoje dažnai vadina Dončičių „ketvirtininku“.

Jis aiškiai suprato, kaip 23-ejų metų žaidėjas Slovėnijoje atlieka tą patį vaidmenį kaip ir Kiddas, savininkas Markas Cubanas, generalinis vadybininkas Nico Harrisonas, generalinio direktoriaus padėjėjas Michaelas Finlay, žaidėjo sveikatos vadybininkas ir Casey Smitho pasirodymas aikštėje.

Lietuvos gerbėjai garsėja savo beprotiškumu ir entuziazmu.

Ieškokite daug žalių, geltonų ir raudonų kaklaraiščiais nudažytų marškinėlių, šortų, vėliavėlių, klounų perukų, pelerinų ir netikrų kirvių, kurie ketvirtadienį linksminosi, šoko, plojo ir spaudė rankas trijų aukštų aikštėje. įrodymas.

Jie sukūrė savo „Green Monster“ sienos versiją už krepšio Slovėnijos sėdynėje ir išplėtė į Slovėnijai skirtas dalis.

„Jaučiausi taip, lyg žaistume Lietuvoje“, – sakė Dragičius.

Dončičius ir Slovėnija žinojo, ko tikėtis.

2021 metų liepą Slovėnija žaidė olimpinio atrankos turnyro rungtynes ​​Kaune, o finale susitiko su šeimininkų komanda – nugalėtoja prieš Tokiją, pralaimėjusia.

Lietuva niekada nepraleido olimpinės vietos, o Slovėnija nelaimėjo, tačiau Dončičius apvertė istoriją ir užgniaužė audringą Lietuvos minią – surinko 31 tašką, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 13 trigubų rezultatyvių perdavimų, kad per žaidynes Slovėnijoje prasidėjo Pelenės serija.

Po keturiolikos mėnesių Dončičiaus nusiteikimas ir gamyba pasirodė tokie patys.

„Jie geriau suprato, kaip nušviesti Lukos rungtynes“, – sakė Slovėnijos treneris Aleksandras Ciculičius. „Jie dažnai atsiverčia, bet Luca visada randa būdą.

+++

Lukos Dončičiaus sugebėjimas aplenkti Dirką Nowitzkį Europos krepšinio ožkos vaidmenyje.
READ  „Blasters“ sporto direktorius tvirtina, kad teisėjai atima iš mūsų trijų pergalių seriją | ISL naujienos

Sužinokite daugiau „Mavericks“ pranešimų iš „Dallas Morning News“ čia.