Lietuvos šokėjai: suaugusieji ir vaikai pasaulio čempionate užima antrą ir ketvirtą vietas – MadeinVilnius.lt

Praėjęs savaitgalis buvo vienas paskutinių sezono savaitgalių, Lietuvos šokėjai varžėsi atsakingose ​​tarptautinėse varžybose. Tačiau sezono pabaiga nenuvylė: Lietuvos senjorai savo amžiaus grupėje iškovojo pasaulio čempionato sidabro medalį, mūsų šalies vaikinai savo kategorijoje pateko į pasaulio čempionato finalą, o jaunimas taip pat puikiai pasirodė Europos čempionate. .

Gegužės 2-4 dienomis Vokietijos mieste Brėmene vyko du pasaulio čempionatai: standartiniai šokiai Senjorų II amžiaus grupei (40-55 metų šokėjai) ir dešimt šokių disciplinų Jaunimo II amžiaus grupei (14-15 metų šokėjai). ).

Pasaulio čempionate puikiai pasirodė vyresniųjų grupės šokėjai Thomas Rimkus ir Neria Surblit-Remicki iš Kauno „Kaspino“. Šokėjai nuo pirmųjų varžybų turų įsitvirtino tarp lyderių, o finale stojo į kovą dėl medalių. Jų keturi šokiai finale – lėtasis valsas, tango, Vienos valsas ir kvikstepas – užėmė antrąją vietą, o fokstrotas – trečią, tad finale duetas iš viso surinko 11 taškų. Mūsiškiai nusileido tik ispanų šokėjams Rubenui Vicianai Lopezui ir Evai Mojai, surinkusiems 5 taškus.

Bronzos medalius šiame čempionate iškovojo Latvijos šokėjai Gatis ir Julia Simson, surinkę 14 taškų. Primename, kad galiausiai šokiai vertinami pagal vietas, kiekvienas mažesnis balų skaičius lemia aukštesnę vietą.

Jaunųjų amžiaus grupės šokėjai Lukas Jasinevičius ir Meida Kybartaita iš Vilniaus „Šokio technikų akademijos“ nepasiekė sėkmės prieš pakylą pasaulio čempionate Vokietijoje. Galutiniame reitinge Lietuvos pora užėmė ketvirtą vietą.

Pasaulio dešimtkovės čempionate bendrai buvo vertinami ir standartiniai, ir Lotynų Amerikos šokiai. L. Jasinevičius ir M. įrašė. Kybartaitė finale 40 taškų: už kelis šokius teisėjai skyrė ketvirtą vietą, tačiau lėtas valsas ir greitas žingsnis, vertintojų nuomone, buvo verti trečios, o rumba ir pasdoblis – penktieji.

Pasaulio čempionato medalius jaunių grupėje pasidalino šios poros: Lietuvoje dažnai besitreniruojantys vokiečių aktoriai Yigit Bayraktaras ir Lucrezia Korait su 10 taškų, Rumunijos šokėjai Marius Tiberiu Badurian ir Adelina Stanciu su 20 taškų bei Latvijos sportininkai. Gigursas Prokensas. O Polina Karimova su 32 taškais.

READ  Maroko šachmatų saga niekada nesibaigia – antra dalis

Į Europos 10 šokių čempionatą, gegužės 18 d. vykusį Slovakijos mieste Košicėje, išvyko ir Lietuvos jaunimas (šokėjai nuo 3 iki 16 metų). Pirmus metus šioje amžiaus grupėje šokantys Christopas Milinskas ir Lieba Rudnikite iš Klaipėdos „Žingsnio“ ir Kauno „Sūkurio“ pusfinalyje finišavo devinti. Čia medaliai dalinami Rumunijos, Lenkijos ir Latvijos šokėjams.

Be pasaulio čempionatų Vokietijoje ir Slovakijoje, mūsų šalies sportininkai taip pat varžėsi pasaulio ir Europos reitingo varžybose. Slovakijoje Pasaulio jaunimo Lotynų Amerikos šokių klasifikaciniame konkurse laimėjo Christopas Milinskas ir Leiba Rudnicaiti, suaugusiųjų standartinių šokių grupėje Simonas Cicauskas ir Liusija Norošaitei iškovojo sidabrą, o Europos jaunimo kategorijoje Imantas Velcinskas ir Kira Volkova. klasifikacija. Pasaulio reitingo varžybose Vokietijoje sidabrą iškovojo jaunimo standartinių šokių programoje rungtyniavę Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė.