Lietuvos nacionalinės sidabrinės gervės apdovanojimų ceremonijoje „Slow“ pelnė aukščiausius prizus

Vilnius: antrasis Marijos Kavtaradzės bruožas Lėtas / Tu man nieko neprimeni (Lietuva, Ispanija, Švedija) LSVO koncertų salėje Vilniuje, 15-oje Nacionalinių kino apdovanojimų ceremonijoje „Sidabrinė gervė“ pelnė šešis pagrindinius apdovanojimus iš 13 nominacijų. lėtas Jis laimėjo apdovanojimus už geriausią filmą, geriausią režisierių ir geriausią scenarijų, be kitų apdovanojimų.

Deimantas Narkevičius – pirmasis jo ilgametražis filmas Twitter siela / Čiulbanti siela Jis taip pat laimėjo šešis apdovanojimus (įskaitant kinematografiją, kostiumus ir muziką) iš 11 nominacijų.

Tomas Fingris dirbo antrame kurse Penkios su puse meilės istorijos bute Vilniuje, Lietuvoje (Lietuva, Airija, Latvija) taip pat buvo nominuota 11 kategorijų ir atsiėmė vieną apdovanojimą už geriausią antraplanį aktorę.

Specialusis prizas už naujai sukurtos kino kultūros propagavimą atiteko Lietuviškų kelnių agentūra.

Apdovanojimas „Auksinė gervė – už viso gyvenimo nuopelnus“ atiteko lietuvių kino kritikei Živilei Pipinytei.

Iš viso buvo pateikti 66 filmai: 10 vaidybinių, 18 dokumentinių, 13 trumpametražių filmų, šeši animaciniai filmai, aštuoni mažumų bendros gamybos ir 11 studentiškų filmų.

„Sidabrinės gervės“ apdovanojimai vyko 2024 m. birželio 9 d., juos organizavo… Lietuvos kino centre Audiovizualinių kūrinių autorių teisių draugija Avaka.

Visas nugalėtojų sąrašas:

Geriausias pilnametražis filmas:
Lėtas / Tu man nieko neprimeni (Lietuva, Ispanija, Švedija)
Režisierė Maria Kavtaradze
gaminamas m filmų
Bendrai prodiusavo Frida Films ir Garagefilms
Palaikoma Lietuvos kino centreKinematografijos institutas / Kultūros ir sporto ministerija / Ispanijos vyriausybė, Švedijos kino institutas, Kūrybiška Europa MEDIA, Axencia Galega das Industrias Culturais / Xunta de Galicia, Švedijos ir Lietuvos bendradarbiavimo fondas

Geriausias trumpametražis filmas:
Tosinukas (Lietuva)
Režisierius Adas Burkshaits

Geriausias dokumentinis pilnametražis filmas:
Mamutų medžioklė / Mamutų medžioklė (Lietuva)
Režisierė Aistė Stonytė
gaminamas Nominum studija
Palaikoma Lietuvos kino centre

READ  „Pro Kapital“ perka istorinį pastatą Vilniaus centre

Geriausias animacinis filmas:
Kažkas, kas žino/ta, Corey Zeno (Lietuva)
Režisierius Igli Davidavici

Geriausias režisierius:
Marija Kavtaradzė Lėtas / Tu man nieko neprimeni (Lietuva, Ispanija, Švedija)

Geriausia pagrindinio vaidmens atlikėja:
Greta Grinevičiūtė Lėtas / Tu man nieko neprimeni (Lietuva, Ispanija, Švedija)

Geriausias pagrindinis aktorius:
Kęstutis Cicėnas in Lėtas / Tu man nieko neprimeni (Lietuva, Ispanija, Švedija)

Geriausia antro plano aktorė:
Hadaras Ratzonas Rotemas Penkios su puse meilės istorijos bute Vilniuje, Lietuvoje (Lietuva, Airija, Latvija)
Režisierius Thomas Fingris
Prodiusavo Oljana Kim Studio
Prodiusavo Tiger Darling Productions, Studijinis lokomotyvas
Palaikoma Lietuvos kino centre, Latvijos nacionalinis kino centras

Geriausias antro plano aktorius:
Darius Miskauskas Mano laisvė/mana priviba (Latvija, Lietuva)
Režisierė Ilze Kunga Miljeli
gaminamas TASS filmas
Bendrai prodiusavo m filmų
Palaikoma Latvijos nacionalinis kino centras, Latvijos valstybinis kultūrinio kapitalo fondas, Lietuvos kino centreEuropos kūrybinė žiniasklaida

Geriausias scenarijus:
Marija Kavtaradzė Lėtas / Tu man nieko neprimeni (Lietuva, Ispanija, Švedija)

Geriausias operatorius:
Itvidas Doskos L Twittering Soul 3D / Čiulbanti siela 3D (Lietuva)
Režisierius Demantas Narkevičius
gaminamas Minutėlę
Palaikoma Lietuvos kino centre

Geriausias muzikos kompozitorius:
Miša Skalskis Twittering Soul 3D / Čiulbanti siela 3D (Lietuva)

Geriausias gamybos dizaineris:
Algirdas Garbaciauskas Twittering Soul 3D / Čiulbanti siela 3D (Lietuva)

Geriausias redaktorius:
selvija velkaiti l Lėtas / Tu man nieko neprimeni (Lietuva, Ispanija, Švedija)

Geriausias garso dizaineris:
Saulius Urbanavičius L Twittering Soul 3D / Čiulbanti siela 3D (Lietuva)

Geriausias mados dizaineris:
Agnė Rimkutė l Twittering Soul 3D / Čiulbanti siela 3D (Lietuva)

Geriausias makiažo dizaineris:
Eglė Mikalauskaitė Gricienė l Twittering Soul 3D / Čiulbanti siela 3D (Lietuva)

Geriausia mažumos bendra produkcija:
Valstiečiai / Chobe (Lenkija, Lietuva, Serbija)
Režisierius DK Welshman (dar žinomas kaip Dorota Kopila) ir Hugh Welshman
gaminamas Skverbties filmai
Bendrai prodiusavo Skaitmeninis amatasArt Shot, Break Through Productions, Canal+, Nacionalinis kultūros centras, Mazovijos kultūros institutasSKP Ślusarek Kubiak Pieczyk
Palaikoma Lenkijos kino institutasBGG Management, Steve'as Moenchas ir Sita Saviolo, Jeffrey ir Lori Oppen, Lietuvos kino centre, Serbijos kino centras

READ  MAŽIAU DAUGIAU SKAMBINA SUSITINKTI

Geriausias studentiškas filmas:
Numeris vienas / Numeris vienas (Lietuva)
Režisierė Milda Augustaitė

Žiūrovų apdovanojimas:
Milijonieriaus palikimas / Milijonieriaus palikimas (Lietuva)
Režisierius Tadas Vedmantas
Prodiusavo Stambos planas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *