Lietuviai iškovojo pergalę mišrioje estafetėje

Šiandienos rungtynėse Lietuva netikėtai laimėjo per 46 sekundes, o antroje ir trečioje – Čekija, 1 – Šveicarija, o Danija siekė laimėti finalą.

Moterų lenktynininkės pirmąją atkarpą imasi komandomis po tris ir nieko keisto, kad dvi pirmaujančios danės Nicolen Splittorf ir Kamila Sogard greitai perėmė 9,2 km (290 m kopimo) trasą. Keiskite 2 minutėmis prieš likusią lauko dalį. Lietuvis Gabrielis Andrasiunenas nukrito 2,14 taško ir liko ketvirtas.

Dvi Danijos komandos žengė į priekį per visą 2 etapą, perėjimus atlikdamos 25 sekundžių skirtumu, o Lietuvos antrosios pakopos bėgikas Jonas Vytatas Kvildis pirmavo Danijoje. Čekija 2 užėmė penktą, o Šveicarija 1 – aštuntą.

Mortenas Arnhagenas Danijai 1 puikiai sekėsi iki dešimtos kontrolės, kai pasuko neteisingu posūkiu ir ne iš karto suprato savo klaidą. Ši klaida pasirodė reikšminga ir jis užėmė ketvirtą vietą 1,40 mažiau nei nugalėtojas. Lietuvis Jonas Micelis nuvažiavo trečią greičiausią trečią etapą ir atvedė savo komandą į pergalę, o Wojtek Stransky užėmė 3 vietas už CZE2 ir Adrian Zegi už 5 vietas už SUI1, atitinkamai antras greičiausias ir greičiausias paskutinis etapas.

Lenktynės prasideda, pereina ir baigiasi Folgarijos miestelyje, sulaukdami vietinių susidomėjimo siauromis gatvelėmis. Trasa apėmė parką, lauką ir mišką su stačiomis ir plokščiomis atkarpomis ir buvo geras išbandymas paskutinę 2023 m. CX 80 pasaulio taurės MTBO dieną.

Komandinį pasaulio taurę bendroje įskaitoje laimėjo Čekija, surinkusi 63 taškus, antra – Šveicarija (58), o trečia – Suomija (51). Lietuva ir Prancūzija atsiliko po 50 taškų.