Lietuva puikiai pirmame rate įveikė Juodkalniją

Parašė Aris Barkas/[email protected]

Manila, Filipinai – Ko gero, triukšmingiausiose iki šiol „Mall of Asia“ arenoje vykusiose rungtynėse lietuvis užsitikrino pergalę prieš Juodkalniją ir kelialapį į FIBA ​​pasaulio taurės ketvirtfinalį.

Laimėję 91:71, jie puikiai įveikė pirmąjį etapą ir 3:0 pateko į antrąjį etapą. Juodkalnija taip pat dalyvaus, bet su rezultatu 2:1 ir mažiau galimybių patekti į ketvirtfinalį.

Nugalėtojų komandoje 19 taškų surinko Rokas Gokubaitis, atlikęs šešis rezultatyvius perdavimus ir atkovojęs 5 kamuolius, o Mindaugas Kuzminskas taip pat surinko 15 taškų, vedęs nugalėtojų komandą į subalansuotą puolimo pastangą.

Tai buvo labai konkurencingos rungtynės, nes po pirmojo kėlinio Juodkalnija pirmavo įvarčiu (27:26), tačiau pralaimėjo, kai į aikštę žengė antra komanda.

Lietuvis pirmavo 15-6 (41-33), bet grįžus Nikolai Vučevičiui, Juodkalnija padidino persvarą trimis taškais (41-38).

Lietuvio atsakymas buvo Jono Valančiūno žengimas į parketą, jo komandai pirmame kėlinyje pasiekus pranašumą 48:40. Juodkalnijoje puikiai startavo buvęs Čikagos „Bulls“ žaidėjas Marko Simonovičius, per 11 veiksmo minučių pelnęs 11 taškų.

Žiūrėkite kitą pasaulio čempionatą Oficiali FIBA ​​transliacijos paslauga! Prisijunkite prie Courtside 1891 ir niekada nepraleiskite veiksmo!

Antrasis kėlinys prasidėjo rezultatu 8:2 (56:42), kai Lietuva iškovojo dviženklę persvarą, o Jokobaitis pelnė pusę šių taškų, iš viso 13.

Juodkalnija sugebėjo akimirksniu sustabdyti kraujavimą (56-46), tačiau dar vienas spurtas 10-2 atnešė Lietuvai tvirtą 18 taškų persvarą (66-48), o trečiasis kėlinys baigėsi rezultatu 66-50.

Nuo to kelio atgal nebuvo, nes lietuviai laikėsi atstumo iki pat pabaigos.

Vučevičius pralaimėjimų metu pasidalijo 19 taškų. Simonovičius ir Kendrickas Perry rungtynes ​​baigė po 13 taškų.