Kodėl Italija nedalyvaus 2022 m. pasaulio čempionate?

Keturis kartus čempionė Italija nedalyvaus šių metų pasaulio čempionate Katare, todėl „Azzurri“ turnyrą praleis antrą kartą iš eilės. Štai ką reikia žinoti apie Europos čempionų nesėkmę kvalifikacijoje:

Kaip susiklostė Italijos pasaulio čempionato atrankos kampanija?

* Italija pateko į UEFA pasaulio čempionato atrankos C grupę su Šveicarija, Šiaurės Airija, Bulgarija ir Lietuva.

Skaityti daugiau: Ar Kataro futbolo programa baigiasi ar tik prasideda?

* Italijai prieš ketverius metus nepatekus į pasaulio čempionatą Rusijoje, spaudimas buvo ant trenerio Roberto Mancini ir komandos.

* Jie pradėjo tris pergales iš eilės prieš Šiaurės Airiją, Bulgariją ir Lietuvą, o praėjusių metų Europos čempionate padarė pertrauką.

* Laimėję turnyrą, jie du kartus iš eilės sužaidė lygiosiomis su Bulgarija ir Šveicarija ir namuose 5:0 laimėjo prieš Lietuvą.

* Likus dvejoms rungtynėms Italija siekė patekti į „pole“ poziciją, tačiau Šveicarija ją iškovojo lygiosiomis 1:1, todėl abi komandos prieš paskutinį turą iškovojo vienodą taškų skaičių.

* Praėjus keturiems mėnesiams po 2020 m. Europos čempionato triumfo, Italijos lygiosiomis 0:0 Šiaurės Airijoje Šveicarija tapo pirmaujančia pasaulio čempionato atrankoje po to, kai pergalė prieš Bulgariją išleido Mancini komandą į atkrintamąsias.

Skaityti daugiau: Keralos islamo forumas perspėja tikinčiuosius „neprisijungti“ nuo futbolo karštinės

Kaip pasaulio čempionato atkrintamosiose varžybos susiklostė Italijai?

* Italija turėjo susitikti su Portugalija lemiamoje atkrintamosiose varžybose, tačiau po paskutinio Aleksandaro Trajkovskio smūgio ji 1:0 pralaimėjo Šiaurės Makedonijai ir nepateko į pasaulio čempionato finalą.

* Šiaurės Makedonija pateko į finalą, kuriame 2:0 įveikė Portugaliją ir laimėjo pasaulio čempionatą.

Kodėl Italija nepateko į 2018 m. pasaulio čempionatą?

* Italija 2018 m. pasaulio čempionato atrankos varžybose G grupėje užėmė antrąją vietą.

* Jiems nepavyko patekti į pasaulio čempionatą pirmą kartą per 60 metų po to, kai 2017 m. namuose sužaidė lygiosiomis 0:0, o finale Rusijoje bendru rezultatu 1:0 laimėjo. .

READ  Bendradarbiavimas su Gruzija, Moldova ir Ukraina siekiant ES interesų

* Nuo 1958 metų finalo Švedijoje pasaulio čempionato nepraleidę italai iš karto po rungtynių su Andrea Barzagli, Daniele De Rossi ir kapitonu Gianluigi Buffonu paskelbė apie pasitraukimą iš rinktinės.