Kambundji Asher Smith laimėjo 200 m čempiono titulą po to, kai Muiras ir Hughesas laimėjo auksą | Europos čempionatai

Baigiantis vakarui, kai Didžiosios Britanijos sportininkai rinko blizgančius medalius tokio masto, kuris darytų įspūdį aštuntojo dešimtmečio diskotekų šokėjui, Laura Muir pradeda galvoti, kur tai gali nuvesti. „Tai nuostabu ir gali užtrukti didelį šeštadienį“, – preliminariai pasiūlė ji, prieš pasitaisydama. – Na, gal ne visai.

Po to, kai Muiras laimėjo auksą moterų 1500 m bėgime, Zarnellas Hughesas ir Netanelis Mitchellas Blake’as 1:2 šventė britų pergalę vyrų 200 m bėgime, o Lawrence’as Okoye’as netikėtai laimėjo bronzą vyrų disko metime, scena buvo paruošta mūsų Asheriui Smithui. Fantastiškas penktadienis ginantis titulą 200 metrų bėgime. Tačiau jai buvo pasakyta, kad jos aštrumo trūkumas lenktynėse turėjo tenkintis sidabro medaliu už šveicarės Mugengos Kampungės. Gal ne visai.

„Neabejotinai atvykau čia dėl aukso medalio“, – sakė Asheras Smithas, tvirtinęs, kad mėnesinės, dėl kurių jos blauzdos susitraukė mėšlungis 100 m bėgimo finale antradienį, neturėjo įtakos. – Bet kartais taip ir būna.

Tačiau tai buvo kelionė iš pragaro. Penki medaliai taip pat buvo nakties pragaras Britanijai.

Nenuostabu, kad Muir 1500 m distancijoje dominuoja. Dabar visi žino jos žaidimų knygą, ypač tokiose lenktynėse, kur ji yra dominuojanti jėga. Problema bando ją sustabdyti.

Prieš pat skambutį ji paleido spyrį, kurį galėjo smogti jos GTI švirkštas, todėl beveik visi jos konkurentai aiktelėjo už jos pačios. Tačiau airei Ciara Magian taip gerai sekėsi pasilikti su ja, kad Muiras vėl sukando dantis, likus 150 m, prieš išvykdamas namo 4:01:08. Magianas iškovojo sidabro medalį geriausiu sezono laiku 4:02:56, o lenkė Sofia Al-Nawi iškovojo bronzą.

Dabar Muiras per šešias beprotiškas savaites iškovojo bronzos, aukso ir sidabro medalius Tautų sandraugoje ir Europos čempiono titulą. „Fiziškai nesu labai bloga, bet psichiškai, dieve, tai buvo sunku“, – vėliau prisipažino ji.

READ  Ukrainiečių bendruomenė Montgomerio grafystėje ir toliau gina tautą Rusijos invazijos metu

Po to greitai sekė antrasis britų auksas 200 m bėgime, kai Hughesas priėmė Mitchell’o Blake’o ir naujoko Charlie’io Dobsono iššūkį grįžti namo 2007 m.

„Nesijaudinkite dėl laiko“, – sakė Hughesas, antradienį taip pat pasidabinęs sidabru 100 m bėgime. „Treneris man pasakė, kad tu gali padaryti puikių dalykų. Tiesiog pasitikėk savo greičiu ir daryk žalą.

Mitchellas-Blake’as taip pat nusipelno didelių nuopelnų – ne tik už sidabro medalį iškovotą 20.17, bet ir už poilsį Dobsoną, kuris iš antros vietos nukrito į ketvirtą. „Tikėjausi su juo pasidalyti podiumu“, – sakė jis. „Jis turi tikrą šunį. Ir aš myliu tą vaikiną.”

Laura Muir ypač sausą vasarą užbaigė savo 1500 m pergale. Nuotrauka: „Anadolu Agency“ / „Getty Images“.

Tuo tarpu Dobsonas bandė priimti teigiamus dalykus, pripažinęs, kad suklupimas jam galėjo kainuoti medalį. „Prieš atvykdamas čia lenktyniaudavau tik du kartus daugiau nei 200 m, grįžau po didžiulio šlaunies plyšimo ir džiaugiuosi, kad patekau tik į finalą“, – sakė jis. „Bet tai yra karčiai saldus”.

Bronza taip pat atiteko Okoye’ui, kuris geriausią sezono metimą 67,14 m nuo Lietuvos paauglio Mikulio Alknos, iškovojusio auksą pasaulio čempionato rekordu 69,78 m. „Aš nemoku meluoti“, – pasakė Okoye. „Aš taip didžiuojuosi. Tai man reiškia pasaulį.”

Tada atėjo eilė Asher-Smith, o pirmoje 200 m finalo pusėje ji atrodė visiškai tobulai, nes padarė sveiką progresą posūkyje. Tačiau tada jai buvo pranešta apie jos ryškumo trūkumą, nes ji nuslydo ir finišavo antra, o laikas 22,43 – beveik pusė sekundės geriausio sezono pasaulyje – ir 0,09 atsiliko nuo Kambundji naktį.

Trumpas vadovas

Bidcock audringai virsta Europos kalnų dviračių auksu

Ekranai

Olimpinis čempionas Tomas Bidcockas iškovojo auksą kalnų dviračių kalnų dviračių kroso rungtyje Miunchene vykusiame Europos čempionate, dominuojančiu pasirodymu laimėdamas 11 sekundžių.

„Tai buvo labai sunkios lenktynės“, – sakė Bidcockas, praėjusį mėnesį laimėjęs pirmąjį „Tour de France“ etapą. „Sunkiai pasidariau sau, nes šioje trasoje tokiu greičiu važiuoti į priekį savarankiškai darosi dar sunkiau.

„Pataikiau į pirmą posūkį – bent jau buvo sausa“, – pridūrė 23-ejų futbolininkas. „Laimei, nebuvo labai blogai ir man pavyko sugrįžti į priekį. Dar laukia pasaulio čempionatai. [this year] Taigi aš dar nebaigiau“.

Nuotrauka: Will Palmer / Rex Features

Dėkojame už jūsų atsiliepimus.

„Žinoma, norėjau laimėti“, – sakė Asheras Smithas. „Tačiau dienos pabaigoje Mujinga surengė puikias lenktynes. Ji puiki. Ir ji tokia greita. Štai ir viskas.”

Kitur Fimek Ball pridėjo Europos čempiono titulą 400 m bėgimo su kliūtimis rungtyje prie aukso medalio 400 m bėgime su dar vienu dominuojančiu pasirodymu. Tačiau džiaugsmo netrūko ir ukrainietei Viktorijai Tkačuk bei Annai Ryžikovai, kurios iškovojo sidabrą ir bronzą. Netrukus po to ukrainietės vėl šventė, kai Marina Bech-Romanchuk iškovojo moterų trišuolio auksą, nušokusi 15,02 m.

Nenuostabu ir tai, kad pasaulio rekordininkas norvegas Carstenas Warholmas atitolino traumų sezoną ir iškovojo auksą 400 m bėgimo su kliūtimis rungtyje, čempionato rekordu 47,12.