Justinas Reese’as laimi auksą po diskvalifikacijos, podiumo nuotrauka: Pasaulio plaukimo čempionato rezultatai

Pasaulio plaukimo čempionate Budapešte buvo tikrai keistų scenų, kai du kartus buvo įteiktas vyrų 50 m aukso medalis ir du kartus skambėjo JAV himnas.

Pirmosiose vakaro lenktynėse Justinas Reese’as buvo diskvalifikuotas po vaizdo peržiūros, nes finišavo visiškai po vandeniu ten, kur pirmas palietė sieną.

Transliuokite 50 ir daugiau sporto šakų tiesiogiai ir pagal poreikį naudodami Kayo. Naujas Kayo? Išbandykite 14 dienų nemokamai dabar>

Auksą iškovojo jo trenerio draugas Hunteris Armstrongas, laimėjęs per 24,14 sek. 17-metis lenkas Ksauri Macyukas starte 0,35 sek. atkovojo sidabrą su italu Thomasu Ciccone’u, kuris pirmadienį pasiekė pasaulio rekordą 100 m plaukimo nugara rungtyje, o bronzą pasiskolino.

Armstrongas nusišluostė ašarą, nulipęs nuo pakylos, atsiėmęs aukso medalį per pirmąją vakaro medalių įteikimo ceremoniją.

„Esu labai nusivylęs, kad mano komandos draugas yra netinkamas, ir tikiuosi, kad JAV komandos protestas bus sėkmingas“, – sakė jis.

Savo norą jis sulaukė, kai prisiekusiųjų teismas patenkino apeliaciją. Reese viena išėjo ant prizininkų pakylos ir atsiėmė aukso medalį paskutinėje čempionato medalių ceremonijoje.

„Atrodo, kad kiekviena žmogaus emocija yra per 30 minučių, todėl tai smagu“, – sekmadienio rytą tviteryje parašė Reese.

Ketvirtajame takelyje Reese iš pradžių buvo nuspręsta, kad palietė sieną, kai ji buvo visiškai panardinta, todėl jis buvo diskvalifikuotas.Šaltinis: Twitter
Vėliau jis surengė solinę kelionę podiumu.Šaltinis: 9 kanalas

Prieš 13 metų pasaulio čempionų titulus iškovojusi Sarah Sjostrom ir prieš keturias dienas jį iškovojusi Samer McIntosh antrąjį auksą šią savaitę atsiėmė Budapešte.

28 metų švedė Sjostrom, mažiau nei prieš 24 valandas laimėjusi 50 metrų plaukimą peteliške, pridėjo 50 metrų plaukimą laisvuoju stiliumi – savo 10 aukso medalį.

READ  Siekdama paspartinti naršyklės karą, „Microsoft“ atjungs „Internet Explorer“

15-metė kanadietė McIntosh aplenkė 16-metę amerikietę Katie Grimes ir laimėjo moterų 400 metrų kompleksinį plaukimą.

Macintosh, trečiadienį iškovojusi auksą 200 m plaukimo peteliške, Budapešte iškovojo ketvirtą medalį per keturias minutes 32,04 sekundės.

Grimes sugrįžo 0,63 sek., o kita amerikietė Emma Wyant liko trečia, gerokai atsilikusi nuo čempionės titulą ginančios 33 metų vengrės Katinkos Hoszów.

„Stengiausi kiek įmanoma labiau stumti savo kūną“, – sakė „Macintosh“. „Publika man suteikė daug adrenalino.

„Aš tikrai jaučiau savo kūną nugaroje.

„Kate yra geriausia varžovė, ir man patinka lenktyniauti su ja, nes esame toje pačioje amžiaus grupėje. Sjostrom savo sprintą baigė per 23,98 sekundės, 0,20 sekundės aplenkdama Paulą Katarziną Wasek, o australė Meg Harris ir amerikietė Erica Brown susilygino dėl bronzos.

Pirmąjį Europos čempiono titulą švedė iškovojo būdama 14 metų, o pirmąjį pasaulio čempiono titulą – po metų, 2009 m. Tai buvo jos 20-asis pasaulio čempionato medalis.

Apie savo ilgaamžiškumą ji sakė: „Galbūt mano mentalitetas ir daug sunkaus darbo, bet man taip pat patinka tai, ką darau“.

Sjostrom vos pritrūko dar vieno medalio, kai grįžo į Švediją ir užėmė ketvirtą vietą moterų 100 m kompleksinio bėgimo estafetėje, kuri baigė čempionatą.

„Man tai buvo keturios užimtos dienos“, – sakė ji.

„Jaučiu, kad tai darbas ir man, aš tiesiog įeinu ir, manau, dirbu savo darbą.

JAV laimėjo 17-metės Claire Kerzan rėmimą. Antroje vietoje liko Australija, o trečioje – Kanada, o Benny Olesiakas aplenkė Sjostromą.

Sarah Sjostrom pasirinko daugiau pavarų. (Tom Pennington / Getty Images nuotrauka)Šaltinis: Getty Images

Cecconas prevenciškai atkeršijo plaukdamas koja prie krūtinės, kai Italija 100 m kompleksinio estafetės finale pranoko čempioną ir pasaulio rekordo savininkę amerikiečius. Didžioji Britanija užėmė trečią vietą.

READ  „Skypod“ bendrovė JAE yra susijusi su investicine bendrove, plaukiojančia su savo vėliava užsienyje

Tai buvo penktasis Italijos aukso medalis po to, kai Gregorio Palternieri anksčiau užfiksavo antrą greičiausią laiką vyrų 1500 m laisvuoju stiliumi istorijoje ir iškovojo savo trečiąjį pasaulio čempiono titulą distancijoje.

27-erių italas pasitraukė nuo starto, nustatydamas greitą tempą. Didžiąją lenktynių dalį jis bėgo pasaulio rekordiniu tempu, kol galiausiai nublanko ir finišavo per 14 min. 32,80 sek., o Sun Yang ženklą praleido 1,78 sek.

Antras liko amerikietis Bobby Finkas (3,90 sek.), o trečias – Florianas Willbrookas (4,14).

Paltrinieri sakė, kad jį motyvavo ketvirta vieta 800 metrų bėgime.

„Aš išėjau su mentalitetu, kad noriu sunaikinti baseiną“, – sakė jis tapęs didžiausiu visų laikų pasaulio 1500 m čempionu.

„Man už poros mėnesių sukaks 28 metai. Bet aš vis dar mokausi.”

Lietuvė Ruta Melotit iškovojo pirmąjį aukso medalį nuo 2013 metų, kai moterų 50 m bėgimo finale 0,10 sek. įveikė 17-metę italę Benedettą Pilato. Trečią vietą užėmė Pietų Afrikos atstovė Lara van Niekerk.

„Gera būti pasaulio čempione“, – sakė ji.