Juodkalnijoje karūnuotos EUBC Europos moterų bokso čempionato nugalėtojos – IBA

Airija ir Ukraina iškovojo tris aukso medalius EUBC Europos moterų bokso čempionate Budvoje, Juodkalnijoje. Trys boksininkai apgynė savo sostą, o kai kurios perspektyvios tautos, tokios kaip Armėnija ir Lietuva, iškovojo aukso medalius. Airė Amy Broadhurst 2022 m. iškovos trečiąjį pagrindinį titulą po IBA pasaulio bokso čempionato ir Sandraugos žaidynių.

EUBC Europos moterų bokso čempionate iš viso dalyvavo 154 boksininkės iš 30 šalių. Armėnija, Azerbaidžanas, Bulgarija, Kroatija, Čekija, Danija, Anglija, Suomija, Prancūzija, Gruzija, Vokietija, Graikija, Vengrija, Airija, Italija, Kosovas, Lietuva, Moldova, Juodkalnija, Nyderlandai, Lenkija, Rumunija, Serbija, Slovakija, Ispanija, Švedija, Šveicarija, Turkija, Ukraina ir Velsas išsiuntė boksininkus į Budvą.

Budvoje pirmoji laimėjo bulgarė Sevta Asenova

Bulgarė Sevta Asenova 2016 metais iškovojo pirmąjį Europos čempiono titulą ir Budvoje siekė finišuoti antra. Bulgarijos veteranas šiemet sulaukia jau antrojo aukso amžiaus. Ji susitiko su aukso medalininke itale Roberta Bonatti, kuri viso čempionato metu įrodė stiprią atlikėją ir pusfinalyje įveikė 2019 metų sidabro medalininkę anglę Demi-Jade Reston. Asenova išnaudojo puikų tempą, kad sugautų italę, o jos tolimojo nuotolio taktika pasiteisino pirmajame turnyro finale, o tai reiškia, kad ji iškovojo antrąjį Europos čempiono titulą.

Airė Amy Broadhurst 2022 metais iškovos trečiąjį pagrindinį titulą

Po Kelly Harrington aukso medalio airės sužavėjo finalo dieną Budvoje. Amy Broadhurst du kartus laimėjo EUBC Europos U22 bokso čempionatą 2018 ir 2019 m. Po Covid-19 protrūkio Airijos boksininkė labai ištroško sėkmės ir iškovojo aukso medalį IBA moterų pasaulio bokso čempionate. Pusvidutinio svorio (63 kg) airė ir toliau buvo pasitikinti savimi per visas rungtynes ​​Budvoje. Broadhurst finale susitiko su buvusia pasaulio čempione Maria Bova iš ukrainietės ir dominavo kovoje nuo pirmų akimirkų iki paskutinių.

READ  Savaitė Lietuvoje: Lietuvos paštas elektromobiliams pirkti; Bakas išliks toks pat

Istorinė Armėnijos nugalėtoja tapo Ani Hovsepyan

Iš Armėnijos moterų buvęs Švedijos boksininkas Armine Sinapian laimėjo sidabro medalį 2011 m. Armėnija moterų boksą pradėjo vystyti tik prieš dešimt metų ir po jų sunkaus darbo šaliai pavyko iškovoti aukso medalį tarp elitinių boksininkų. Ani Hovsepyan Jr. buvo ryškus boksininkas jaunimo ir U22 amžiaus kategorijose, tačiau iškovojo titulą lengvo vidutinio svorio (70 kg) kategorijoje tarp elitinių Budvos boksininkų. 24 metų sportininkė yra stipriausia šios svorio kategorijos boksininkė ir jos stilius lėmė jos pergalę prieš airę Christiną Desmond finale.

O’Rourke apgynė savo sostą

Airės po Katie Taylor pergalių sulaukė stipraus postūmio, o penkiskart pasaulio čempionė įkvėpė visą šalį moterų boksui. Aoife O’Rourke nelaimėjo jaunimo diviziono, bet labai sunkiai dirbo, kad pasiektų aukščiausią vidutinio svorio (75 kg) lygį. Ji nustebino Europos žemyną prieš trejus metus Alkobendase, taip pat užėmė viršūnę EUBC Europos moterų bokso čempionate Budvoje. Lenkė Elzbieta Wojcik turėjo daugiau konkurencijos nei airė, tačiau O’Rourke atliko geresnius smūgius ir iškovojo antrąjį Europos čempiono titulą.

Ukraina Budvoje iškovojo tris aukso medalius

Po Cope ir Kovalchuko aukso medalių ukrainietės iškovojo trečius Europos čempionų titulus paskutiniame EUBC Europos moterų bokso čempionato finale. Maria Lovsinska turėjo jaunimo ir U22 rezultatus. Ukrainos sunkiasvorė (+81 kg) boksininkė turėjo žaidimo planą prieš veteraną Aynur Rzayeva iš Azerbaidžano ir puikiai jį įvykdė, kad laimėtų paskutinį turnyro finalą.

Aš asmeniškai viską patikrinau Budvoje. Transportas, maistas, viešbučiai, sąlygos sportininkams ir pareigūnams, vieta – viskas buvo puiku. Šiuo metu moterų kategorijoje toks lygis yra labai aukštas. Iš daugelio naujų šalių atvyksta naujos žvaigždės kartu su sportininkais, kurie jau įrodė, kad yra puikūs boksininkai. Po 2-3 metų matysime didelę pažangą Europos moterų bokse.
Svarbiausia, kad teisėjų sprendimai čia buvo 100% teisingi ir visi būtų patenkinti rezultatais. Kartu su geromis sąlygomis Juodkalnijoje tai padarė čempionatą tobulą.
Kitas renginys gali vykti čia, Juodkalnijoje. Pasibaigus konkursui iš nacionalinių federacijų atrinksime geriausią pasiūlymą, kurio laimėtojas kitais metais ves naująjį čempionatą. Bet taip, viešbučiai, maistas, transportas, svetingumas – Juodkalnija yra geriausia visame kame. Tikiuosi, kad ir kiti čempionatai bus tokio pat lygio kaip čia”, Dr. Ioannis PhilopadosEUBC prezidentas pakomentavo.

READ  Schulte-Ebbert išlaiko Lietuvos čempionatą – WPBSA

„Esu labai patenkintas čempionatu – organizavimu ir rezultatu. Savo ruožtu, padarėme, ką galėjome, padarėme, ką galėjome. Pagal girdėtus atsiliepimus visi yra labai patenkinti. Mums pasisekė su oru, o 2012 m. Varžybų arena buvo labai gerai organizuota, teisėjavimo kokybė aukšta – vienas nusiskundimas.Taip ir susirėmimas nekilo.Visi boksininkai laimingi ir visi gavo medalius.
Kovos buvo labai įdomios. Neseniai buvome vyrų čempionate ir, mano nuomone, kovos buvo tokios pat įtemptos kaip Europos čempionate Jerevane, ir noriu pastebėti, kad moterys parodė tokią valią laimėti. Buvo labai aukšto lygio sportininkų, daug jaunimo. Pavyzdžiui, svorio kategorijoje iki 54 kg atidžiai sekiau, nes ten buvo mūsų sportininkas. Visi, kurie buvo laikomi šios kategorijos favoritais, pirmajame varžybų rate pralaimėjo sportininkams, kurie net nebuvo laikomi favoritais. Tai rodo, kad visi ruošiasi labai rimtai, o konkurencijos lygis labai aukštas. Esu labai patenkintas Juodkalnijos komandos pasirodymu. Turėjome du sportininkus, kurie abu laimėjo bronzos ir sidabro medalius. Šiek tiek liūdna dėl sidabro medalio, nes turėjome nutraukti kovą dėl traumos, todėl negalėjome padaryti visko, ką galime. Tačiau tai suteikia mums galimybę rimčiau pagalvoti apie savo ateities planus.
Kitais metais, jei EUBC manys, kad esame verti, būsime pasirengę surengti bet kokio lygio Europos konkursą. Norėjome kitais metais pretenduoti į Europos moksleivių ir moksleivių čempionatą. Nes šioje amžiaus grupėje turime daug sportininkų ir galime siųsti visą komandą.
, Aleksandras Klemenkosakė Juodkalnijos bokso asociacijos prezidentas.