Jonas Valančiūnas – FIBA ​​pasaulio taurėje nepralaimėjęs lietuvis

Naujojo Orleano centras Jonas Valančiūnas ir toliau buvo vienas rezultatyviausių ir pastoviausių žaidėjų, rungtyniaujančių 2023 metų FIBA ​​pasaulio taurėje, antradienį pelnęs 11 taškų ir atkovojęs 8 kamuolius lietuviams 91:71 nugalėjus Juodkalniją. Lietuva (3-0) jau pateko į kitą etapą, turėdamas nepriekaištingą rekordą, dėka galingo „Pelicans“ starto žaidėjo. Valančiūnas D grupės žaidimo pradžios atkarpą baigė vidutiniškai pelnydamas 13,7 taško ir atkovodamas 10,0 kamuolio, o prieš tai pasiekęs dvigubus dublius prieš Egiptą (15:10) ir Meksiką (15:12). 11 metų NBA veteranas paskelbė šiuos skaičius, nepaisant to, kad visose trijose varžybose neužfiksavo daugiau nei 21 minutės žaidimo laiko.

Valančiūnas pataikė 61 procentą iš aikštės (17 iš 28) ir ištraukė aštuonias atakų lentas ir iš viso atkovojo 30 kamuolių. Jis taip pat atrėmė porą metimų.

Pažymėtina, kad Lietuvos pažengimas iš D grupės sekmadienį nulems rungtynes ​​su JAV, kurios jau užsitikrino vietą kitame C grupės etape. Kitas lietuvio varžovas – TBD, bet bus trečiadienio „make-or-break“ nugalėtojas. C grupės rungtynės tarp Graikijos ir Naujosios Zelandijos.

„Pelicans“ žaidėjas antradienį (JAV ir Brandonas Ingramas pradeda žaidimą pulo trečiadienį 3.40 val. su Jordanija, o penktadienį susigrums su Juodkalnija):

Australija 109, Japonija 89
„Pelicans“ vienerių metų veteranui Tysonui Danielsui ir Australijos komandai reikėjo pergalės, kad pasiektų žengimą į priekį, 22 taškų pranašumą įpusėjus ir beveik neabejodami, kad tai padarys. Danielsas „Boomers“ žaidė 1:15 žaidimo laiko. 20-metis žaidėjas pirmajame grupės žaidimo etape iš viso žaidė penkias minutes ir atkovojo vieną kamuolį, vieną rezultatyvų perdavimą ir vieną kamuolį perėmė kamuolį. Australija žais (priešininkė TBD) kitą penktadienį.

READ  Šešėliai virš Vilniaus: Lietuvos teisminio purvo išnarpliojimas