JAV krepšinis pribloškė lietuvę FIBA ​​pasaulio taurėje

„USA Basketball“ pagaliau išsikasė ankstyvą duobę, iš kurios negalėjo ištrūkti.

Visą FIBA ​​pasaulio taurę išgyvenę lėtas startas, amerikiečiai sekmadienį patyrė pirmąjį pralaimėjimą vasarą, kai rungtynių kontrolę rungtyniaujanti Lietuvos komanda jau pirmosiomis minutėmis nebežiūrėjo atgal.

Lietuva „Mall of Asia“ arenoje Filipinuose 110:104 nugalėjo JAV, o Amerika grupių etape pralaimėjo 4:1. Dėl ryškaus rezultato lietuvė (5-0) į ketvirtfinalį pateko kaip geriausia J grupės raketė, o „USA Basketball“ paliko antrąja iš grupės.

Sekmadienį treneris Steve’as Kerras atvedė „USA Basketball“ rezultatu 9:0 prieš turnyrą ir šią vasarą vykusiose pasaulio čempionato rungtynėse. Tačiau jo nepatyręs sąrašas ne kartą susidūrė su deficitu pirmajame kėlinyje, įskaitant tai, kas tapo didelėmis pergalėmis prieš Naująją Zelandiją ir Graikiją. Dėl to Kerras pakeitė savo pradinę sudėtį ir pristatė Joshą Hartą Brandonui Ingramui prieš grupės etapo pergalę prieš Jordaną.

Tačiau ta nauja ir patobulinta sudėtis nebuvo anksti Lietuvai, kuri antrojo ketvirčio pradžioje pirmavo 21 tašku, o įpusėjus kėliniui pirmavo 54:37. Rungtynių pradžioje lietuviai metė tritaškius 9 prieš 9, o amerikiečiai sunkiai atrado ritmą ir pirmajame kėlinyje labai pasitikėjo Anthony Edwardsu. Komandos gynėjas Jarenas Jacksonas jaunesnysis antrajam kėliniui įpusėjus savo trečiąją pražangą pasižymėjo, atverdamas erdvę lietuvių centrui Jonui Valančiūnui.

„Akivaizdu, kad Lietuva ką tik išėjo iš vartų užsidegusi“, – sakė Kerras. Manau, kad Lietuva šįvakar buvo fantastiška ir nusipelnė pergalės. Visą pirmąjį kėlinį lipome ant kulnų. – Jie mus atkirto.

Jausdami nesaugią situaciją, amerikiečiai išsiveržė 9:0 ir iki trečiojo kėlinio pabaigos sumažino persvarą prieš Lietuvą iki šešių. Lietuvių treneris Kazis Maksevičius buvo įvertintas technine pražanga po to, kai Valančiūnas per raundą buvo nušvilptas dviem pražangomis iš eilės, tačiau amerikiečiams taip ir nepavyko palaužti varžovų ramybės.

READ  Bahreinas nuliūdino Siriją krepšinio atrankos varžybose

Nepaisant Valančiūno vargo, ketvirtajame kėlinyje lietuviams pavyko išvengti amerikiečių persvaros. Tyrese’o Haliburtono, Brandono Ingramo ir Jaleno Brunsono krepšiai sumažino persvarą iki keturių likus mažiau nei penkioms minutėms, tačiau Mindaugas Kuzminskas atsakė puikiu tritaškiu virš Edwardso, kai metimo laikrodis baigėsi, kad Lietuva atsikvėptų.

Kuzminskas ir Margiris Normantas paskutinę minutę pataikė baudos metimus ir taip patvirtino pirmąją Lietuvos pergalę prieš JAV krepšinį nuo 2004 metų olimpinių žaidynių. Septyni lietuviai finišavo dviženkliais skaičiais, priešaky 15 taškų pelniusio Vido Kariniausko. Ketvirtfinalyje kovoti su Serbija patyrę lietuviai tritaškius pataikė 14:25 (56 proc.) ir 43:27 pranoko amerikiečius.

Edvardsas, pelnęs 35 taškus per metimą 14 prieš 26, paskutinėmis minutėmis įnirtingai stengėsi sumažinti skirtumą. Mikalas Bridgesas per paskutines 15 sekundžių turėjo progą sumažinti Lietuvos pranašumą iki vieno įvarčio, ​​tačiau jo pastangos po kampinio tritaškio nuskriejo pro šalį. Bridgesas ir Brunsonas pralaimėjo po 14 taškų.

Tačiau amerikiečiai pateko į antrąjį FIBA ​​pasaulio taurės etapą, kur antradienį susikaus su Italija. Po pergalės prieš Italiją, kurios rezultatu 4:1 yra aukščiausia A grupės vieta, JAV krepšinis pusfinalyje susikaus su Vokietija arba Latvija. Už galimybę pasiekti aukso medalio žaidimą rugsėjo 10 d. Amerikos pralaimėjimas Italijai reiškia atskirtį.

„Laimei, galėjome vėl žaisti“, – sakė Edwardsas. „Tai viskas, apie ką galvoju. Eikite į kitą. Jie mus įveikė sąžiningai.”

Nors tai buvo išnaša dėl pralaimėjimo Lietuvai, sekmadienį programa taip pat užsitikrino vietą 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

„Mums pasisekė, kad pralaimėjimas nepakenkė mūsų tikslui laimėti aukso medalį“, – sakė Kerras. „Mums tai puikus žaidimas. Nekenčiu pralaimėti. Tikriausiai šiąnakt nemiegosiu. Bet mums reikėjo tai pajusti… Žaidime niekaip negalime atsipalaiduoti. Tikiuosi, kad tai pamoka “.

READ  2022 m. NBA atkrintamosios: „Clippers“ prieš

1992, 1996 ir 2000 m. olimpinėse žaidynėse bronzos medalius iškovojusi lietuvė siekia pirmojo FIBA ​​Pasaulio taurės medalio nuo 2010 m. iškovotos bronzos. Be Valančiūno, 12-ąjį sezoną NBA pradeda Naujojo Orleano „Pelicans“ vidurio puolėjas. Amerikiečių profesionalų krepšinyje lietuvio sąraše – buvę NBA žaidėjai Donatas Motijūnas, Davidas Servidis ir Ignazas Brazdeikis.

„Iškovojome vieną didžiausių pergalių savo karjeroje, bet neturime laiko tai švęsti“, – sakė Maxvetis. „Mūsų laukia Serbija, o jie mūsų nelaukia su rožėmis ir raudonu kilimu“.

Prisiregistruokite gauti mūsų savaitinį NBA naujienlaiškį, kad gautuosiuose gautumėte geriausią krepšinio informaciją