JAV ir Serbija pateko į pasaulio čempionato pusfinalį

• Antrajame ketvirtyje iškrito JAV ir Serbija
  • Italija ir Lietuva atitinkamai patiria sunkius pralaimėjimus
  • Trečiadienį pusfinalyje susikaus dar keturios komandos

JAV ir Serbija antradienį pateko į FIFA pasaulio krepšinio čempionato finalo ketvertą, įveikusios atitinkamai Italiją ir Lietuvą.

Turnyre likusi aukščiausią reitingą turinti JAV komanda 100:63 įveikė Italiją, kurią vedė puolėjo Mikalo Bridgeso 24 taškai, 12 iš aikštės.

Erie, Serbija nugalėjo lietuvius 87:68, pirmavo Atlantos „Hawks“ atstovas Bogdanas Bogdanovičius, pelnęs 21 tašką.

JAV pirmajame kėlinyje pirmavo 24:14 ir įveikė netvirtai pradžią, kėlinį baigė pirmaujant 46:24.

Per pirmuosius du kėlinius praleidę 9 iš 11 bandymų Azzurri pataikė tuščiais metimais iš toli, o tai yra pagrindinis veiksnys, lemiantis žemiausią rezultatą nuo 1970 m. Italija per 38 bandymus viršijo septynis.

Milvokio „Bucks“ padidino savo pranašumą iki 41 taško ketvirtajame kėlinyje po kampinio, kurį atliko Bobby Portisas jaunesnysis.

„Norime nustatyti toną nuo šuolio ir priversti juos žaisti mūsų tempu“, – žurnalistams sakė JAV komandos gynėjas Tyrese’as Halliburtonas, pataikęs šešis iš aštuonių tritaškių. „Tiesiog bandau žaisti teisingai 40 minučių“.

Italija paskutinį kartą įveikė JAV 1978 m.

Pirmajame kėlinyje Serbija priveržė varžtus antrajame kėlinyje po įtempto starto, apribodama lietuvį iki 13 taškų – tai žemiausia jų suma per ketvirtį pasaulio čempionato rungtynių nuo 2019 m.

Serbija, laimėjusi ankstesnes 13 rungtynių, įpusėjus kėliniui pirmavo dviženkliu skaičiumi, 49:38, o šeštąją vietą užimanti komanda likus šešioms minutėms turėjo 25 taškų pranašumą.

READ  Lietuvos komanda laimi 2021 metų Baltijos šalių čempionatą

Lietuva 99:88 įveikė Serbiją ir iškovojo bronzą 2010 m. ir pateko į antradienio rungtynes ​​po to, kai sekmadienį JAV patyrė pirmąjį pralaimėjimą turnyre.

Vokietija trečiadienį žais su Latvija, o Kanada – su Slovėnija. 19-ąjį FIBA ​​pavyzdinį renginį kartu rengia Filipinai, Indonezija ir Japonija.

Čempionas bus karūnuotas sekmadienį Maniloje.