Indijos kriketo legenda Irfanas Pathanas giria sporto pažangą Saudo Arabijoje

Eugene’as, Oregonas: Sydney McLaughlin užsitarnavo patekimą į pasaulio lengvosios atletikos čempionatą, šeštadienį JAV bandymų varžybose užfiksavęs pasaulio rekordą 51,41 sek.

Pernai rugpjūčio 4 d. Tokijo olimpinėse žaidynėse McLaughlin sumušė penkias milisekundes nuo savo pasaulio rekordo – 51,46, o Hayward Field lenktynėse Eugene pasirodė dominuojantis rezultatas, o antrąją vietą užėmęs Brittonas Wilsonas grįždamas įveikė daugiau nei sekunde. 53,08 sekundės.

Trečias finišavo Shamiras Little’as (53,92). Ši trijulė atstovaus Jungtinėms Valstijoms toje pačioje trasoje Hayward Field trasoje liepos mėnesį, kai titulą ginanti Dalilah Muhammad taip pat sieks apginti titulą.

Atsisveikinęs su čempionu Muhammadu, kuris 2019 m. įveikė McLaughlin Dohoje, bet atsiėmė sidabrą Tokijuje, jis užsitarnavo atsisakymą praleisti bandymus, kad atsigautų po šlaunies traumos.

McLaughlin parodė, kad jai nereikia, kad didžioji varžovė stumtų ją į naujas aukštumas šiame čempionato sezone.

Jos pasirodymas apribojo vieną dieną 11 finalų ir atsisveikino su JAV didžiųjų olimpinių žaidynių čempionu Allison Felix – praėjus 21 metams po pirmųjų lenktynių.

Feliksas 400 m užėmė šeštąją vietą, todėl beveik neabejotinai svarstys apie estafetę pasaulio čempionate.

Feliksas vadina laiką per karjerą, kurią sudaro 29 pasaulio ir olimpiniai medaliai, įskaitant septynis olimpinius auksus.

Po narsaus pasirodymo pusfinalyje ir užsitarnavęs vietą finale, Feliksas – sulaukęs ovacijų – užfiksavo 51,27 sek.

Talitha Diggs, keturiskart olimpietės ir NCAA čempionės Guettos Clark Diggs dukra, galingu paskutiniu smūgiu laimėjo moterų 400 metrų distanciją per 50,22, o Lena Irby ir Kendall Ellis 20 metrų lenktynių pradžioje pataisė.

Ellisas užėmė antrąją vietą per 50,35 sek., o Irby užėmė trečią vietą per 50,67 sek.

Michaelas Normanas, kuris siekė pasaulio čempionato aukso, kad padėtų ištrinti savo nuviliančią penktąją vietą Tokijo žaidynėse, iškovojo ryškią pergalę vyrų 400 m bėgime su 43,56 sek.

READ  Valentino Rossi prisijungia prie WEC LMGT3 gretų su BMW 2024 m

NCAA čempionė Allison pirmą kartą įveikė 44 sekundes ir finišavo antra (43,70), o trečias – Randolphas Rossas (44,17).

Pasaulio rekordininkas Kenny Harrisonas 100 metrų barjerinį bėgimą įveikė dar 12,34 sek. Antroje vietoje liko Alicia Johnson (12,35 sek.), o trečia – Alia Armstrong (12,47 sek.).

Pasaulio čempionė Nia Ali atsisakė dalyvauti finale, bet kitą mėnesį sukomplektuos didžiulę JAV komandą.

Kitose rungtyse pasaulio 200 m čempionas Noah Lylesas pirmavo per 19,95 sekundės ir atskleidė, kad jis atsigauna po kovos su Covid.

Lylesas sakė, kad po pergalės Niujorke birželio 12 d. sužinojo, kad serga koronavirusu, ir tik po įvykio suprato, kad raumenų skausmai ir šaltkrėtis yra ligos simptomai.

„Jei atvirai, esu gana geros formos, dėl to nesijaudinu“, – sakė Lylesas.

Erriyonas Knightonas, greičiausias pasaulyje šiemet įveikęs 19.49, antras greičiausias laikas kvalifikacijoje buvo 20.08 val.

Pasaulio 100 m bėgimo čempionas Christianas Colemanas į pusfinalį pateko į pusfinalį įveikęs 20,13, bet sakė vis dar nesąs tikras, ar pasaulio čempionate įveiks 100:200 dvikovą.

Fredas Kerley, kuris penktadienį iki pergalės 100 metrų distancijoje pusfinalio atkarpoje sužavėjo 9,76 sekundės, vietą 200 metrų pusfinalyje užėmė 20,29.

Abby Steiner, šį mėnesį NCAA čempiono titulą iškovojusi per 21,80 sek., moterų 200 metrų distancijoje įveikė per 22,14 sek.

Tokijo olimpinių žaidynių sidabro medalininkas Gabe’as Thomasas, turintis trečią greičiausią laiką istorijoje, saugiai pateko į pusfinalį su septintu greičiausiu dienos laiku 22.59.

Sha Carey Richardsonas, kuriam ketvirtadienį šokiruojančiai nepavyko prasibrauti iš 100 m bėgimo, taip pat pirmavo 22,69 – savo kvalifikacijoje finišavo antra už Thomaso.

Pasaulio čempionato sidabro ir Tokijo olimpinių žaidynių sidabro medalių laimėtojai Grantas Holloway ir Devonas Allenas išliko 110 m barjerinio bėgimo trasoje užėmę pirmą ir antrą vietas važiavimuose.

READ  Trečia ATP Astana prognozių diena, įskaitant Bonzi ir Ruusuvuori

Holloway, kurio Amerikos rekordas buvo 12,81, o tai yra šimtoji pasaulio rekordo dalis, konkursą laimėjo per 13,11 sekundės, o tai buvo antras greičiausias turo laikas, aplenkęs neseniai NCAA čempionu tituluotą Trey Cunninghamą (13,13).

Filadelfijos „Eagles“ žaidėjas Allenas, prieš dvi savaites Niujorke trečiu greičiausiu laiku istorijoje – 12,84 sekundės, apsvaiginęs Holloway, trečią greičiausią laiką įveikė kvalifikaciją – 13,27.

Olimpinis čempionas Jacobsas iškovojo Italijos 100 m bėgimo titulą

Rietyje olimpinis čempionas Lamontas Marcelis Jacobsas tęsė pasiruošimą kito mėnesio pasaulio čempionatui, šeštadienį Italijoje iškovojo 100 m bėgimo titulą.

27-erių futbolininkas nebuvo geriausias, tačiau triumfavo per 10,12 sekundės, keturiomis šimtosiomis sekundės greičiau nei antrąją vietą užėmęs Chitoro Ali, kuris kvalifikacijoje įveikė 10,17 sekundės.

Jacobsas, kuris šiais metais taip pat laimėjo pasaulio uždarų patalpų 60 m čempiono titulą, praėjusį mėnesį Savonoje varžėsi tik pirmose dvejose sezono lenktynėse dėl 100 m bėgimo.

„Buvo naudinga atnaujinti varžybas“, – šeštadienį „Rai Sport“ sakė jis.

„Visų 100 metrų dar neįveikiau, ypač su dviem bėgimais per vieną valandą.Treniruotėje viską turėjau daryti vidutiniu tempu.

„Taigi buvo sunku jį valdyti dideliu intensyvumu. Baigiamajame etape turėjau šiek tiek daugiau problemų ir nusprendžiau šiek tiek atsitraukti, kad išvengčiau bet kokių fitneso problemų.”

Numatyta, kad Jacobs kitą ketvirtadienį vyks Stokholme, o liepos 15 d. vyks į pasaulinį startą Eugene.

Ten jis vėl atsigaus su pasaulio čempionu Christianu Colemanu, kuris kovo mėnesį Belgrade iškovojo uždarų patalpų titulą.