IIHF – Belgijos moterų pergalė

2022 m. IIHF ledo ritulio pasaulio čempionato C grupėje Belgija aplenkė lietuvę įvarčių skirtumu ir užėmė pirmąją vietą moterų pasaulio čempionate. robin tik su trimis komandomis. Belgija laimėjo vieną iš dviejų rungtynių prieš antrąją vietą užėmusią lietuvę, tačiau dvikovose – geresniu įvarčių skirtumu.

Iš pradžių šioje grupėje buvo šešios komandos, tačiau Honkongas, Kinija pasitraukė dėl problemų, susijusių su Covid-19. Netrukus Ukraina buvo priversta pasitraukti dėl Rusijos įsiveržimo į šalį. Rumunijos ledo ritulio federacija tuomet informavo, kad jos komanda buvo atšaukta, nes negalės įvykdyti Covid portocolių reikalavimų, dėl kurių bus taikomas neskiepytų žaidėjų karantinas.

Paskutinį kartą trys komandos – Belgija, Bulgarija ir Lietuva – pasaulio moterų ledo ritulio etape dalyvavo 2020 metų IIHF moterų ledo ritulio pasaulio čempionate, kuris vyko tuose pačiuose Žiemos sporto rūmuose Sofijoje. Antroje vietoje po Pietų Afrikos atsidūrė Belgija, ketvirtoje – Bulgarija, o Lietuva debiutavo penktoje tarptautinėje rungtyje.

Po 28 mėnesių jie grįžta į tą pačią vietą, tačiau sąrašuose yra keletas naujų veidų ir kitokia sėkmė. Belgija ir Lietuva apsikeitė pergalėmis ir abi ekipos įveikė šeimininkus, o galiausiai nugalėtoja tapo ta, kuri dvikovose pelnė geriausią įvarčių skirtumą. Turnyro atidarymo rungtynėse Lietuva 3:2 įveikė Belgiją, o po trijų dienų Belgija stipriai revanšavosi 8:0.

„Gerai išnaudojome „Double-round Robin“ formatą. Po pirmųjų rungtynių vis tiek gavome auksą, o galiausiai jį gavome. Pakeitėme taktiką antroms rungtynėms su Lietuva. Sustatėme kelis vaikinus prieš Clarą Muller ir bandėme. kad ji nepatektų į rungtynes, ir manau, kad tai padarėme. Žinoma, jie turi gerą vartininką, bet mes visada sakome: „Kai kris pirmas ar antras įvartis, tai bus mūsų žaidimas.“ Timas Vossas, Belgijos rinktinė sakė: „Jie pakeitė vartininką rezultatu 3:0, tai buvo staigmena, o tada rungtynės jau buvo baigtos.

Clara Miller, kuriai prieš dvejus metus debiutavo vos 16 metų, per ankstesnį vizitą Sofijoje sužibėjo devyniais įvarčiais per penkerias rungtynes ​​ir buvo paskelbta geriausia 2020 m. turnyro puolėja. Šią savaitę ji taip pat įmušė devynis įvarčius, bet aštuonis pirmąsias dvi rungtynes, įskaitant šešis įvarčius prieš Bulgariją. Mulleris pirmose rungtynėse su lietuviais buvo nesustabdomas – du įvarčiai, vienas rezultatyvus rezultatyvus perdavimas ir septyni metimai į tinklą iš 15 komandos. Pirmas kėlinys baigėsi rezultatu 2:0, tačiau 35-ąją minutę Vimke Busmans pelnė pirmąjį Belgijos įvartį.Po dešimties baudos metimų serijos (septyneri lietuviams), prasidėjus trečiajam kėliniui, šešiolikmetė Anke Steno išlygino rezultatą. 4 prieš 3, o likę 5: 07 pradiniu laiku. Šou tęsėsi apie Beno nuodėmę su dviem prasižengimais per 57 sekundes Belgijai, o Muelleris 56:43 minutę pasinaudojo pranašumu 5 prieš 3 ir pelnė pergalingą įvartį.

READ  „Lietuvoje viskas apie krepšinį.

„Mes buvome geresnė komanda ir pirmose rungtynėse. Pataikėme tris kartus daugiau metimų į tinklą – 45:15, bet neįmušėme tiek daug. Antrose rungtynėse turėjome 53:6 metimų pranašumą. Buvome geros formos ir nuolat veržėmės, jas aplenkėme. Buvome. Pilnesnė komanda. Merginos jau keletą metų kartu ir kiekvienais metais auga. Manau, kad turime gerus šansus išlikti minėtoje grupėje , tačiau mūsų įmušimo pajėgumas turi padidėti. Voss, kuris tuo laikotarpiu buvo Belgijos vyrų nacionalinės komandos kapitonas 13 pasaulio čempionatų, prisipažino 1996–2010 m. ir treniravo moterų komandą 2017–2019 m. Per šiuos tris turnyrus tai buvo mums jau kurį laiką problema. Be to, 2020 m. III diviziono turnyre Belgija visada buvo antra turnyrinėje lentelėje.

Šių metų sąraše buvo 11 moterų iš Cold Play Sharks Mechelen komandos, kuri žaidžia Vokietijos antrajame divizione, ir keturios moterys, rungtyniaujančios Nyderlanduose. „Prieš turnyrą neturėjome draugiškų rungtynių. Bandėme žaisti su Nyderlandų komandomis, bet dėl ​​”Covid” taisyklių viskas buvo atšaukta. Sezono metu treniruodavomės tik kartą per savaitę po valandą”, – aiškino Vosas.

Po laisvos dienos Lietuva neatrodė kaip komanda, laimėjusi pirmąjį ratą. Moterys buvo lėtesnės ir neturėjo pakankamai energijos, o Clara Mueller nebuvo dominuojanti veikėja veiksmo pradžioje. Per pirmąsias dvejas rungtynes ​​Olborge (Danija) žaidžianti Emily Simonsen atmušė 33 kartus ir dėl to Belgija pirmavo tik 1:0. Vos per 65 sekundes trečiojo kėlinio pradžioje du įvarčius pelnė Lotte de Guchteneri, o Simonseną pakeitė Velti Pelissenkait. Pastarasis per 4:40 minutes iš šešių metimų įmetė tris įvarčius, o antrą kartą iš eilės geriausiu turnyro vartininku tituluotas Simonsenas grįžo į tinklą, tačiau žala buvo padaryta.

„Prieš atvykstant sakėme, kad norime daugiau nei bronzos medalių, o dabar turime sidabrą. Turiu pasakyti: sveikinu Belgijos komandą. Jie buvo geriausi. Jie žaidžia kaip komanda. Turnyras mums nebuvo lengvas. Merginos per sezoną dėl Covid-19 situacijos nežaidė nei vienerių rungtynių.Latvijos ir Lietuvos lygos žaidžia kartu, tačiau šį sezoną tai nebuvo įmanoma. Bet kuriame lygyje, jei nori pasisekti ir laimėti, turi turi vasaros treniruotes ir to merginos nepadarė.Mūsų komanda nebuvo geros formos ir rungtynių patirties nebuvo.Sezono metu turėjome du pratimus per savaitę ir prieš pat turnyrą turėjome savaitės treniruotę stovykla su dvejomis draugiškomis rungtynėmis. Lietuvos treneris Berndas Hake’as sakė: „Pirmosiose rungtynėse čia įveikėme Belgiją ir tai buvo didelė staigmena, tačiau antrosiose rungtynėse merginos buvo labai pavargusios“.

READ  2021 m .: „NBA draft“: dėmesį atkreipia Sandro Mamokilašvili

Paskutinėse savo rungtynėse lietuvės per penkias minutes pelnė tris įvarčius pirmojo kėlinio viduryje po Bulgarijos gynybos pertraukų, tačiau antrajame Lionesses grįžo su dviem įvarčiais – per Mariją Ronevską ir Mirilą Zarevą ji pataikė 19:4. Funkcijos. Galų gale Bulgarija turėjo nedaug progų pasižymėti, tačiau rungtynės baigėsi 3:2 su lietuve.

„Mums pasisekė laimėti šias rungtynes. Bulgarijos rinktinė buvo geros formos, o vartininkė Emily mus išgelbėjo, ypač antrajame kėlinyje. Norime surengti turnyrą kitais metais ir tikiuosi geresnių rezultatų. Clara Mueller turi dvigubą pilietybę. Vokietė ir lietuvė, todėl kitą sezoną važiuos žaisti į pirmąją Bundeslygą. , galbūt į Manheimą, ir tai pakels jų lygį“, – sakė įvairių tautiečių iš Lietuvos ruošęs vokiečių ekspertas Hacke. skirtumas per pastarąjį dešimtmetį.

Antrame pagal dydį Lietuvos mieste Kaunas turėjo surengti 2021 m. IIHF pasaulio moterų ledo ritulio čempionato trečiąjį divizioną su aštuoniomis dalyvaujančiomis šalimis, nes Estija pirmą kartą nuo 2008 m. nusprendė grįžti į varžybas, o Bosnija ir Hercegovina. jo debiutas. Šiemet buvo trys nauji žaidėjai – Serbija, Izraelis ir Iranas (vėliau pasitraukė), o III divizione buvo nuspręsta sukurti A ir B grupes su visomis naujomis ir sugrįžusiomis B grupėje, kuri vyko Belgrade, 22- 2022 m. kovo 25 d., laimėjo Estija.

Sidabro medalius Lietuvos komanda iš Sofijos gautų paštu, nes turėjo išvykti šeštadienio rytą prieš finalines turnyro rungtynes ​​ir teoriškai buvo galimybė finišuoti auksu, jei Bulgarija gaus tašką iš Belgijos. Siužetas egzistavo apie dvylika minučių, tačiau tuomet kandidatai dominavo keturiais įvarčiais vos per 2:11 minučių. Galų gale rezultatas buvo toks pat ir pirmosiose šių dviejų komandų rungtynėse – 8: 0. Be aukso medalio, Belgija atsiėmė du asmeninius apdovanojimus – Chinook van Kallster už geriausią gynėją ir Lotte de Guchteneri už geriausią puolėją po finišo. įmetė septynis įvarčius ir atliko šešis rezultatyvius perdavimus.

READ  Kylanti Lietuvos „Knicks“ gvardija dominuoja išorėje, štai žvilgsnis

2019 metų gruodį Bulgarija laimėjo penkeriose rungtynėse ir įvarčių skirtumas buvo 22:13. Vieninteliai pralaimėjimai buvo patirti prieš Belgiją (2-4) ir Pietų Afriką (1-2) bei įveikė Lietuvą (2-1), Rumuniją (4-3 pratęsimą) ir Honkongą, Kiniją (5-0). Šį kartą šeimininkai finišavo su nuliu taškų ir 5-27 įvarčiais.

„Liūdna finišuoti paskutiniam ir neturėti taškų. Pasirengimu turnyrui skųstis negalime. Komanda visą sezoną treniruojasi du kartus per savaitę ir žaidė 12 rungtynių vyrų mėgėjų lygoje ir pagaliau iškovojo titulą. Tačiau turnyre pasigedome kai kurių pagrindinių žaidėjų. Susidūrėme su daugybe problemų su vartininku, o tai leido pasiekti lengvų įvarčių. Tuo pačiu metu nebuvome efektyvūs išnaudodami savo įvarčių progas. „Mums trūko tikslumo ir ramybės. situacijų“, – aiškino Bulgarijos treneris Krasimiras Monovas.

Trijų pastarųjų čempionatų kapitonė Stefani Stoyanova patyrė traumą per parodomąsias rungtynes. Geriausia 2020 metų žaidėja, vartininkė Paulina Georgieva, pirmosiose rungtynėse patyrė kelio traumą ir turėjo būti pakeista sąraše. Veronica Mitanova, kuri dirbo Viskonsino Konkordijos universitete ir dirbo Čikagoje policininke, negalėjo dalyvauti. Nuo debiuto Bulgarijos rinktinėje pasaulio arenoje ji pelnė 14 įvarčių per devynias rungtynes.

„Turėjome progų prieš Lietuvą. Net pirmame mače pralaimėjome 3:7, iki antrojo kėlinio pabaigos buvo 2:3. Negalėjome sulaikyti Claros Muller, bet per dvejas rungtynes ​​pelnėme penkis įvarčius prieš puikų žaidėją. Vartininkas kaip Simonsenas.“ Sakė Monovas: „Esu patenkintas tokiu charakteriu, kurį komanda parodė grįždama antrajame žaidime ir kovodama iki galo“.