Į pasaulio čempionato ketvirtfinalį pateks Vokietija, Slovėnija, JAV ir Lietuva

Luka Dončičius ir Slovėnija patenka į pasaulio čempionato ketvirtfinalį. Taip pat JAV, Vokietija ir Lietuva.

Iš mišinio: olimpinės bronzos medalio laimėtoja Australija.

Nuspręsta pusė pasaulio čempionato ketvirtfinalio vietų, kai šios keturios šalys penktadienį laimėjo antrajame ture ir užsitikrino vietą atkrintamosiose varžybose. Kita ketvirtfinalio pusė paaiškės sekmadienį, po ketverių rungtynių nugalėtojais.

Jungtinės Valstijos dešimtoje grupėje įveikė Juodkalniją 85:73, o Lietuva paskutinėse šios grupės rungtynėse 92:67 įveikė Graikiją. Amerikiečiai ir Lietuva dabar pirmauja 4:0; Graikija ir Juodkalnija nusileido rezultatu 2:2 ir negali pasivyti lyderių, kai joms antrajame rate liko vieneri mačai.

Į ketvirtfinalį patenka po dvi geriausias komandas iš keturių antrojo etapo keturių komandų grupių.

Penktadienį K grupės antrojo rato rungtynėse Slovėnija 91:80 įveikė Australiją, o Vokietija 100:73 įveikė Gruziją. Šie rezultatai kažkaip užtikrino, kad Slovėnija ir Vokietija šioje grupėje užėmė pirmą ir antrą vietą ir abi pateko į ketvirtfinalį.

Tuo tarpu kitose dviejose grupėse viešpatauja chaosas.

A grupėje nugalėjo Puerto Rikas ir Italija, pralaimėjo Serbija ir Dominikos Respublika. L grupėje nugalėjo Brazilija ir Latvija, o čempionų titulą ginanti Ispanija ir Kanada pralaimėjo. Abiejose grupėse kiekviena komanda yra 3:1, o tai reiškia, kad visos aštuonios šios komandos sekmadienį susidurs su pergalės arba pralaimėjimo žaidimais.

A grupė – Puerto Rikas 102, Dominikos Respublika 97

Maniloje Tremontas Watersas pelnė 37 taškus, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 7 kamuolius, o Puerto Rikas išsaugojo pasaulio čempionato viltis įveikęs Dominikos Respubliką.

George’as Conditas įmetė 18 taškų Puerto Riko komandai, kuri pirmavo 16 taškų, tada krito 11 taškų ir grįžo vis tiek laimėti.

Dominikos Respublikoje Karlas-Anthony Townsas pelnė 39 taškus ir atkovojo 10 kamuolių. Andresas Velezas pelnė 22 taškus metimų metu 7 atm.

READ  Texas-Colorado match result: After Sam Ellinger is injured, Longhorns' team catches attention in defeating Alamo Powell

A grupė – Italija 78, Serbija 76

Maniloje Simone Fontecchio pelnė 30 taškų ir atkovojo 7 kamuolius, o Marco Spiso pelnė 14 taškų Italijai (3:1) ir atsidūrė ketvirtfinalyje.

Italija pataikė 11 tritaškių iš 21, o tai įrodė skirtumą prieš silpnus metimus atlikusią Serbiją.

Serbijai pralaimėjimas buvo pirmasis turnyre (3-1). Bogdanovičius pralaimėjusiems pelnė 18 taškų, bet atliko tik vieną iš 13 tritaškių bandymų. Serbija kaip komanda pataikė 7 iš 31 iš 3 taškų. Serbijai 15 taškų pridėjo Eugenas Dobričius.

Sekmadienį Italija susikaus su Puerto Riku, o Serbija – su Dominikos Respublika. Viskas labai paprasta: nugalėtojai patenka į ketvirtfinalį, o pralaimėtojai iškrenta iš pasaulio čempionato.

K grupė – Slovėnija 91, Australija 80

Okinavoje Luka Dončičius pelnė 19 taškų, Mike’as Tobey pridėjo 18 taškų ir atkovojo 12 kamuolių, o Slovėnija žengė į priekį. Tai buvo Australijos laimėtos Tokijo olimpinių žaidynių bronzos rungtynių revanšas.

Klemenas Prebiličius pelnė 11 taškų, o Gregoras Hrovatas pridėjo 10 taškų į Slovėniją (4-0), kuri niekada neatsiliko.

Australijai 25 taškus pelnė Joshas Geddy (2-2), 17 – Patty Millsas, 13 – Dante Exumas.

K grupė – Vokietija 100, Gruzija 73

Okinavoje Maudo Lu pelnė 18 taškų, Dennisas Schroederis ir Moritzas Wagneris pridėjo 16 taškų, o Vokietija (4-0) subalansavo šešių žaidėjų dviženklį skaičių.

Talentingose ​​Amerikos profesionalų krepšinio lygos rungtynėse San Antonijaus futbolininkas Sandro Mamukelashvili (2-2) į priekį vedė 19 taškų, Goga Bitadze surinko 15 taškų, o Tornikas Shengelia pridėjo 12 taškų.

Gruzija pirmavo didžiąją pirmojo kėlinio dalį, bet Vokietija perėmė kontrolę paskutinę minutę ir po dešimties minučių pirmavo 22:16. Vokietija pirmajame kėlinyje pirmavo 43:41, o trečiajame kėlinyje galutinai atitrūko.

Sekmadienį Vokietija žais su Slovėnija, o Gruzija – su Australija.

READ  Kodėl sakramento karaliai ir krikščionių miškai turi bendradarbiauti

J grupė – JAV 85, Juodkalnija 73

Maniloje Anthony Edwardsas surinko 17 taškų. Austinas Reevesas pelnė 12 įvarčių, Jarenas Jacksonas jaunesnysis pridėjo 11 įvarčių, o amerikiečiai per pirmąjį kėlinį įveikė Juodkalniją abiejų komandų antrojo turo atidarymo rungtynėse. JAV pateko į ketvirtfinalį, bet tai nebuvo lengva.

Nikola Vucevičius pelnė 18 taškų ir atkovojo 16 kamuolių. Juodkalnija pirmajame kėlinyje pirmavo 39:38. Juodkalnijai 14 įvarčių pelnė Kendrickas Perry (2:2).

Sekmadienį JAV susitiks su Lietuva, o Juodkalnija – Graikija.

J grupė – Lietuva 92, Graikija 67

Maniloje Rokas Gokubaitis pelnė 19 taškų, o Ignas Brazdeikis pridėjo 18 taškų, nes lietuvis (4-0) antrajame kėlinyje 53:24 pranoko Graikiją.

Nugalėtojams po 15 taškų pelnė Jonas Valančiūnas ir Elmantas Bendžius.

Graikijos gretose Thomasas Walkupas pelnė 21 tašką, atkovojo aštuonis kamuolius ir atliko septynis rezultatyvius perdavimus (2:2). Graikijai 17 įvarčių pelnė Giannoulis Larentzakis.

L grupė – Brazilija 69, Kanada 65

Džakartoje Bruno Caboclo pelnė 19 taškų ir atkovojo 13 kamuolių, o Brazilija paskutiniame ketvirtyje 24:13 įveikė iki tol neįveiktą Kanadą.

Gui Santosas pridėjo 10 įvarčių Brazilijos rinktinėje, o Kanadoje atmušė 33 proc.

Kanados gretose 23 taškus pelnė Shai Gilgeousas-Alexanderis, 17 – Lou Dortas.

L grupė – Latvija 74, Ispanija 69

Džakartoje 16 įvarčių pelnė Davisas Bertansas, 13 – Rodionsas Kurucas, o Latvija (3-1) pirmą kartą pasaulio čempionate pralaimėjo čempionės titulą ginančiai Ispanijai (3-1). Ispanija, kuri laimėjo 11 pasaulio čempionato rungtynių iš eilės, žlugo paskutiniame ketvirtyje ir buvo nugalėta 27:11.

Likus mažiau nei 3 minutėms Bertanso tritaškis išvedė Latviją į priekį.

Ispanijoje 14 taškų pelnė Willy Hernangomezas, po 11 – Dario Brizuela ir Ousmane’as Garuba.

Sekmadienį Ispanija susikaus su Kanada, o Lativa – Brazilija. Nugalėtojai patenka į ketvirtfinalį. Pralaimėtojai baigti.